Skocz do zawartości

Aktywacja starego systemu na nowym komputerze.


Recommended Posts

Witam!

Składam całkowicie nowy komputer i zastanawiam się czy będzie możliwość aktywowania go na nowym komputerze. Ze starego zostaną tylko dyski hdd i ssd, które zostaną sformatowane. Czy da się odzyskać system i go legalnie aktywować czy trzeba kupić nowy?

 

Dodam jeszcze, że to WIN 7 home premium

Edytowane przez TheMrKarolus
Link to post
Share on other sites

Witaj.

system kupiłeś razem z gotowym komputerem czy oddzielnie w pudełku jeśli w pudełku będziesz miał napisane czy jest to licencja oem czy też box.
Licencja OEM przywiązuje się do danej płyty głównej i nie można jej ponownie wykorzystać z inną płytą.
Wersja box daje możliwość instalacji windowsa na 3 komputerach. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nawet jeśli to OEM to nie ma większych problemów. Pewnie nie zadziała aktywacja online (choć i z tym różnie bywa) ale przez telefon do MS przejdzie bez problemu.

 

Jak klucz Windowsa nie był (używany) aktywowany w ostatnim czasie (kilka instalacji w krótkim czasie) to wszystko przechodzi z automatu. MS tak ma że jak ktoś stawia system co 3-4 lata nawet zmieniając config to jest OK - aktywuje się z automatu. Jak to jest 3-4 instalacja lub w krótkim czasie to trzeba aktywować przez call center MS. ale i tu raczej nie ma problemów

 

Co innego mówi oficjalnie "licencja OEM" bo system jest legalny tylko na pierwotnym configu , ale z doświadczenia wiem że i sam MS przymyka na to oko w PL 

Edytowane przez wrzesi0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sony 21 ma rację bo tak jest. Jest jednak furtka i tu pracownicy Microsoft Poland chętnie furtkę uchylają.Mówię to tylko i wyłącznie opierając się na własnych doświadczeniach.Jeśli masz licencję OEM to zadzwoń do nich i poproś o pomoc bo spaliła Ci się płyta główna i musiałeś wymienić.Poproszą cię o numer seryjny i jest szansa,że pomogą.Miałem tak i poszli mi na rękę a załatwiałem to przez telefon.....

Wrzesi0 też ma rację i jest szybszy niż ja...:)

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...