Skocz do zawartości

Windows Xp problem


Recommended Posts

Witam mam wersje windowsa xp profesional ( serwis pack 2) Od pewnego czasu mam problem. Otóż kiedy uruchamiam kompa nie kiedy windows nie chce się załadować (nie wczytuje) pomaga wtedy uruchomienie ponowne. Jakaś rada ???

Witam. Ja natomiast posiadam Windowsa XP home edition sp3 i mam ten sam problem ale to raz na jakis czas sie zdarza wiec przylaczam sie do tematu :lol: Pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

moj bios przechodzil update, a resetowac nie musialem bo zawsze po nieudanej probie ustawien wracal do defaultowego stanu. bios dziala stabilnie i nigdy z tym problemow nie bylo ( plyta za 330 zl :lol: ) wiec zlego slowa powiedziec nie moge. a co do systemu - jak nie wstanie raz na 1-2 razy na 2 tygodnie to tez problemu nie ma. po to sa przyciski na obudowie zeby czasem ich uzyc.

Link to post
Share on other sites

U mnie to zdarza sie to jak komp chodzi 24/7 ;) to raz tam na jakis czas mi sie nie chce zaladowac system ale po resecie wsio sie laduje ;) nie jest to az tak uciazliwe da sie zniesc co prawda dawno nie robilem formata :lol: wiec to tez moze byc od tego. Ostatnio odwirusowalem kompa bo nawet zaladowac mi sie nie chcial :mrgreen: ale uporalem sie z tym problemem i wsio smiga ;) czekam teraz na Windows 7 Release Candidate 5 maja ma wyjsc wiec wtedy zrobie formata calego dysku ;)

Link to post
Share on other sites

to jest normalne. mam nowy system od 2 tygodni i tez bywa, ze windows nie wstanie, nie przejmowalbym sie tym za bardzo.

Miałem ten system 4, czy też 5 rok bez reinstalacji i nie spotkałem się z takim problemem ani razu... Jeśli komputer się nie włączył, to tylko po poważnym OC.

 

A jak spisuje się zasilacz? Trzyma napięcia właściwie? Jakie masz temperatury na karcie i procesorze?

Link to post
Share on other sites

Procek to tak 39-42 a w stresie 51-54 chłodzenie boxowe

Co do karty graficznej to nie sprawdzałem. Ale gry dobrze chodzą i nie mam problemu. W razie czego podajcie jakiś program to monitorowania temp. A w Ati Control tez jest taka możliwość ??

Zasilacz Ever Silver ATX 420 Wat jestem trochę zielony w tych sprawach gdzie mogę sprawdzić napięcie ????

 

PS. Na starej konfiguracji kompa tez miałem ten problem. Tak samo mój brat na swoim laptopie miał to parę razy.

Link to post
Share on other sites

Nie jest to miarodajny program, ale spróbuj sprawdzić napięcia przez Everest Home Edition (bo zapewne nie masz miernika napięcia w domu)... Czy na starej konfiguracji używałeś tego samego zasilacza? Jeśli tak, to możliwe, że mamy winowajcę...

raczej się mylisz everest podaje napięcia jakie chce...

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że przypadł ci do gustu.

 

Komputer -> Czujnik

 

Po prawej stronie, na dole wyświetlone będą orientacyjne napięcia (z tego, co się orientuję, nie są zbyt dokładne ale może pokażą jakieś duże wahania lub odbieg od normy (odświeżaj okno co chwilę - F5).

Link to post
Share on other sites

TRAGEDIA :) Zauważyłeś napięcia na linii -12 i +12V? Może Everest nie jest bardzo dokładnym narzędziem, ale uważam, że powinieneś czym prędzej zmienić zasilacz (choćby na jakiegoś modecom za 150zł, jeśli brak ci funduszy). Na wszelki wypadek sprawdź jeszcze te napięcia programem Speedfan... Najlepiej miernikiem, jednak wątpię, żebyś go miał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...