Skocz do zawartości

Dysk HDD 2.5" SATAIII do desktopa - warto?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez saddam,

Recommended Posts

Witam.

Tak jak w temacie, zastanawiam się nad kupnem HDD 2.5" jako miejsce instalacji gier i magazyn danych. Dlaczego tak? Otóż, posiadam NZXT H440 i chciałbym wykorzystać obydwa brackety 2.5" na zasłonie zasilacza, jednocześnie wymontowując sanki na HDD z frontu obudowy. W zasadzie nie chodzi tu o prędkość (gdyby tak było, dokupiłbym MX100 500GB) ani dużą pojemność - 500GB spokojnie mi wystarczy. Zależy mi na zachowaniu kultury pracy, a zdaje się, że 2,5" są cichsze od ich 3,5" odpowiedników? Czy zależy to tylko od zastosowanych głowic i prędkości obrotowej?

W takim razie, jaki dysk 2,5" moglibyście śmiało polecić? Jeżeli takowy jest :D

 

Z góry dziękuję za wypowiedzi w temacie.

Link to post
Share on other sites

HDD 2,5" akurat mam dużo, ale z ostatnich modeli najbardziej zrobiły na mnie wrażenie dyski Spinpoint M8 i M9T. Kultura pracy zdecydowanie wyższa od konkurencji, zero probemów, relokacji sektorów, wibracji i zacinek przy starcie.

Zdecydowanie odradzam WD i Momentus.


Hitachi to również czołówka.

Link to post
Share on other sites

W takim razie saddam, twierdzisz że opcja dosyć rozsądna? Sądzisz, że w/w Hitachi wart zachodu, czy może polecisz coś innego? M9T ma co prawda 2TB pamięci, ale też kosztuje prawie 2x tyle co w/w Hitachi. A jak już wspomniałem, nie potrzebuję tyle miejsca :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wszystkie HDD i tak są okrutnie wolne ;) Do takich testów należy podchodzić z dużym dystansem. Niby dyski osiągają w nich po 110MB/s, inne 30MB/s mniej, a realnie transfery są na bardzo podobnym poziomie. Korzystam w 8 różnych dysków 2,5" i trudno zauważyć w nich różnice wydajności w operacjach liniowych. Dopiero przy operacjach losowych coś zaczyna widać.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...