Skocz do zawartości

Zalana matryca macbook pro 15


Recommended Posts

Witam. Mojego macbooka od czasu ostatniego czyszczenia wodą z mydłem matryca przestała poprawnie wyświetlać jakość obrazu po lewej stronie zaś prawa jest taka jaka powinna być. To właśnie po lewej niestety woda z mydłem dostała się do środka. Najwidoczniej ponieważ widoczna była plama jaka znikła po jakimś czasie. Pojawiły się też subpiksele, ale one znikły więc mam nadzieje, że też zniknie lekko rozmazany obraz po lewej stronie. Czy istnieje taka szansa, a jeśli nie to oznacza, że matrycę trzeba dać do czyszczenia i to będzie wystarczyć i jaki to będzie koszt? A jeśli będzie trzeba wymienić (jest to matowa) to ile by to kosztowało? I czy istnieje możliwość samemu naprawieniu tego? Laptop cały działa bez zarzutów, a obraz jest widoczny tylko uciążliwe jest to, że jakość po lewej stronie odstaje od prawej. Denerwuje mnie to zwłaszcza, że z mojej winy to się stało, a szkoda bo ten mac generuje dobrą jakość obrazu. Czekam na pomoc. Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Myć wodą urządzenie elektroniczne ... Jak wpadłeś/aś na taki pomysł (jednak nie chcę wiedzieć).

 

Wątpię czy matrycę trzeba czyścić (pomijam ,,normalne" czyszczenie specjalnym płynem w bardzo małych ilościach plus ścierka z mikrofibry)

 

Apple ma przecież bardzo dobrą gwarancję więc bez problemu powinnaś/eś dojść z nimi do porozumienia.

Link to post
Share on other sites

Czyszczenie tu nie pomoże? Ale mój ekran wydaje mi się, że nie ma powaznej usterki. Po lewej stronie obraz nie wyświetla prawidłowo kolorów, ale przy samym uruchomieniu przez chwilę jest cąły normalny obraz czyżby systemowo można było to naprawić? I ewentualnie jak się nie da tego naprawić ile kosztuje wymiana matrycy?

Link to post
Share on other sites

dziewczyno nikt Ci tutaj z tym nic nie pomoże, nikt Ci tej matrycy z tego forum nie wymieni, nie wolno myć urządzeń elektrycznych wodą, nawet z mydłem... zadzwoń do serwisu i zapytaj o szacunkowy koszt wymiany, ale jeśli miałaś wyświetlacz retina to tanio nie będzie, ogólnie przy apple'u nie będzie tanio...

Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam iDoctor - jest to sieć napraw pogwarancyjncyh sprzętu Apple w kilku dużych miastach w Polsce.

 

Ja sam rozmawiałem z nimi przed zakupem Maka i dokładnie doradzili mi jaki model dokładnie wybrać i na co zwracać uwagęprzy zakupie Maka.

Znajomy naprawiał iPhone 5s u nich (pęknięta szybka) i była to szybka bo jednodnowa wymiana, za przyzwoite pieniądze.

Znają się na rzeczy na pewno.

Link to post
Share on other sites

Ceny, to ja Ci nie podam, ale jeżeli myślisz, że uda się ją tylko "wyczyścić" to życzę powodzenia.

Według mnie będzie konieczna wymiana całej matrycy, zwłaszcza, że woda mogła dostać się w jeszcze inne miejsca.

 

Zadzwoń do chłopaków to się wszystkiego dowiesz.

 

A jak masz Maka na gwarancji to zanieś go do sklepu w którym kupowałaś ewentualnie wyślij go kurierem i wtedy zobaczysz czy uwzględnią Ci gwarancję czy tez nie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...