Skocz do zawartości

Komputer do gier 3200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam serdecznie !

Chciałbym złożyć komputer, który uciągnie najnowsze tytuły jak również te, które niedługo będą miały premierę m.in Wiedźmin 3, GTA 5 itd.
Mój obecny komputer kiedyś składałem sam, ale z racji tego, że wszystko szybko się zmienia jestem kompletnie zielony i musiałbym dużo czasu poświęcić na przestudiowanie wszystkiego:)
Oczywiście chciałbym móc podkręcać komputer, chociaż szczerze jeszcze nie miałem z tym do czynienia.
 

  • Zastosowanie komputera: gry na full detalach, surfowanie po internecie, podstawowe programy, oglądanie filmów HD.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3200zł
  • Których części potrzebujesz?: Sama skrzynka PC
  • Czy używane części wchodzą w grę?: Nie
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking) Tak
  • Specjalne wymagania:
    -Nie jest to konieczne, ale lubię świecące obudowy :D.
    -Co do karty graficznej - jestem przekonany do Nvidi z racji np. PhysX, ale oczywiście Radeony też wchodzą w grę :)
    -Możliwość zmienienia komponentów w przyszłości(np za 2lata)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.
  • Własna propozycja zestawu

    mniej więcej coś takiego: 
    http://pclab.pl/art52777-15.html
    z czego procesor zmienić na np intel core i5 2500 w celu możliwości przyszłego podkręcania

    Co do dodatkowego chłodzenia, to jest taka możliwość, że po prostu dokupiłbym za jakiś czas jak uzbieram dodatkowe grosze. np Noctua NH D15:)

    Pozdrawiam!
Edytowane przez kacperpzn
Link to post
Share on other sites

 

 

z czego procesor zmienić na np intel core i5 2500 w celu możliwości przyszłego podkręcania

 

2500 nie jest kompatybilny z płytą główną z proponowanego zestawu 

 

3200 to mało jak na porządny zestaw pod OC CPU wraz z mocną GPU. A co z monitorem ? Jaka rozdzielczość ? 

Link to post
Share on other sites

SSD nie jest konieczny, chociaż nie ukrywam, że zrobił na mnie wrażenie w kwestii np. szybkości włączania windowsa,programów

Monitor jaki posiadam to: Samsung Syncmaster T200 , rozdzielczość 1680x1050
Zdaję sobie sprawę, że 3200 zł nie jest to za wiele, dlatego chcę złożyć jak najlepszy w tej cenie:D

Edytowane przez kacperpzn
Link to post
Share on other sites

 

 

Zdaję sobie sprawę, że 3200 zł nie jest to za wiele, dlatego chcę złożyć jak najlepszy w tej cenie:D

 

Najlepszy, jak mam to rozumieć ? Owszem zestaw propopnowany przez Ciebie jest najwydajniejszy w takim budżecie, ale ...

 

- GPU z chłodzenie referncyjnym, głośniej oraz cieplej

- kiepski SSD jeżeli chodzi o prędkości

- bardzo ryzykowany, budżetowy zasilacz 

 

Niestety wydajność dobija się na jakości. Żeby złożyć dobry zestaw z GTX 970 trzeba by trochę dołożyć. Oczywiście możesz kupić to co wybrałeś i być może będzie to dla Ciebie strzał w 10tkę który będzie pracował dożywotnio bezawaryjnie

Link to post
Share on other sites

Najlepszy tzn. właśnie najwydajniejszy ze sprawdzonymi częściami, które nie rozlecą się po pół roku :)

Naprawdę nie znam się za dobrze na dobieraniu części(a tym bardziej na chłodzeniu, bo nie miałem z tym naprawdę jeszcze do czynienia) i ten zestaw, który podałem jest bardzo poglądowy. 
Karta w tym zestawie wydaje mi się bardzo dobrą kartą, ale oczywiście może to być np XFX Radeon R9 290 Double Dissipation , który jest tańszy :)
Ważne, żeby gry działały płynnie oraz żeby zestaw posłużył mi na dłuższy czas.


 

Link to post
Share on other sites

A coś takiego http://proline.pl/?fn=koszyk&1:GV-N970IXOC-4GD;1:SH-224DB;1:CORE+I5-4460;1:CT120M500SSD1;1:ZAL+Z1+U3;1:BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU;1:GA-H81M-S1;1:TTK+SPS-530MPCBEU;1:SEAGATE+ST1000DM003? Nie wiem czy wszystko do siebie będzie pasować :D Oraz cena trochę większa niż bym chciał. Tak 100 zł mniej byłoby idealnie.
 

Edytowane przez kacperpzn
Link to post
Share on other sites

To ten zestaw, który wrzuciłem będzie się nadawał? Tylko tego procka się kręcić nie da chyba, prawda?
Prosiłbym kogoś o złożenie podobnego zestawu wtedy będę miał porównanie jak to wygląda w oczach kogoś doświadczonego.

 


Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

Płyta główna Asus B85M-G, B85, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX (B85M-G)

Obudowa Zalman ZM-T1 PLUS

Karta graficzna Palit GeForce GTX 970, 4GB GDDR5, (256 Bit), DVI, HDMI, DP (NE5X970014G2F)

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)   (x2)

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

Dysk SSD Kingston 60GB V300 SATA3, 2.5'' MLC 7mm, (odczyt/zapis, 450/450MB/s) (SV300S37A/60G)

 
 Czy powyższy zestaw jest w porządku, co o nim sądzicie ? Czy tą kartę graficzną można kręcić ? 
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Płyta nienadająca się do OC + procesor pod OC wraz z GPU w wersji referencyjnej oraz SSD V300 60GB i obudowa mATX T4 - bez ładu i składu. 

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis

Liteon iHAS122 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

3305 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Zestaw bez możliwości OC CPU wraz z autorskim GTX 970 od ZOTAC. Sprawdzony przez rynek zasilacz z semimodularnym okablowaniem, pamięci 1.5V oraz płyta główna która jest dobrze wyposażona i posiada chłodzoną sekcję zasilania oraz dwie kości biosu

 

Jeżeli chcesz SSD w zestawie to kupujesz 10% mniej wydajną kartę graficzną, która i tak jest bardzo mocna a Ty nawet nie posiadasz przecież monitora FullHD. Do tego zmieniamy model obudowy który posiada 2 wentylatory mniej oraz jest bez okna i bez regulatora obrotów. Płyta główna na standard mATX w niższej cenie:

 

Asus Radeon R9 290 DCII OC 4GB DDR5 512bit (1000/5040)

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

Samsung SSD840 EVO 120GB (540MB/410MB/s)

 

+ reszta wyżej da kwotę 3345 zł 

 

Ewentualnie zostań przy tej obudowie z zestawu pierwszego, Z3 Plus

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czemu tragedia?, imo bardzo dobry zestaw

 

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/ Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis Liteon iHAS122 SATA (black) Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...