Skocz do zawartości

Dwie karty dwa monitory


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jacekgothic,

Recommended Posts

Witam.

Mam dziś pytanie odnośnie czy była by taka możliwość podłączenia jednego monitora (przez dvi) do karty graficznej dedykowanej oraz podłączenia drugiego starego monitora (przez vga) do karty zintegrowanej.

Problem polega na tym, że moja karta (Sapphire r9 290 tri-x) posiada tylko porty cyfrowe, a monitor drugi jaki chcę podłączyć ma tylko wejście vga (d-sub) i nie widzę innej możliwości podłączenia go.

Natomiast w zintegrowanej karcie mogę podłączyć właśnie kablem vga, tylko czy istnieje jakaś możliwość żeby działały te 2 karty na raz? Na tym monitorze przez vga byłaby tylko przeglądarka uruchomiona. Procek to i5-4670k, a płyta główna to AsRock Z97 Extreme4.

Jeżeli nie ma takiej możliwości to czy doradzilibyście mi czy da się jakoś podłączyć ten stary monitor do radeona. Patrzyłem na przejściówki i w sklepie (saturnie dokładniej) jest niby taka przejściówka, ale szukałem po internecie sporo na ten temat i wiele osób twierdzi, że one nie działają bo nie ma możliwości zamiany sygnału cyfrowego na analogowy.

Jakieś pomysły?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
wiele osób twierdzi, że one nie działają bo nie ma możliwości zamiany sygnału cyfrowego na analogowy.

To jest kłamstwo, karta graficzna jakoś może wysyłać sygnał analogowy.

 

podłączenia jednego monitora (przez dvi) do karty graficznej dedykowanej oraz podłączenia drugiego starego monitora (przez vga) do karty zintegrowanej.

Oczywiście że tak. Masz zainstalowane sterowniki do integry?

 

Powiedz nam co to są za monitory.

Edytowane przez pl_sbx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procek działa więc sterowniki raczej mam. Ogólnie z tego co wiem to jak podłączam kartę graficzną dedykowaną to ta zintegrowana się wyłącza.

 

Więc ta przejściówka jednak działa? Mogę po prostu kupić, ale nie chcę żeby potem się okazało że nie działa i straciłem 50zł :P

 

Na razie jako mój "monitor" to jest telewizor podłączony przez hdmi, ale za tydzień będzie to już normalny monitor prawdopodobnie BenQ GL2460HM podłaczony przez dvi. A drugi monitor to jest jakiś stary BenQ 19 calowy (BenQ G900WAD), który ma tylko port vga.

 

@Edit

Sterowniki do procka mam te od płyty głownej AsRocka.

Edytowane przez TenObok
Link to post
Share on other sites

Jak już to tylko konwerter sygnału z cyfrowego na analogowy. Zwykłe przejściówki nie zadziałają.

Co do integry pod drugi monitor to nie mam pojęcia czy tak można.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Co do tego monitora do VGA i zintegrowanej karty to przed chwilą go podpiąłem i nic. Nie ma na nim obrazu, a an tym przez HDMI działa normalnie, więc chyba ta integra odpada (albo trzeba coś w biosie pogrzebać).

A co do tego konwertera to gdzie można taki dostać? I ile on mniej więcej kosztuje?

Link to post
Share on other sites

 

 

Napisano wczoraj, 17:13 TenObok, dnia 05 Gru 2014 - 16:11, napisał: wiele osób twierdzi, że one nie działają bo nie ma możliwości zamiany sygnału cyfrowego na analogowy. To jest kłamstwo, karta graficzna jakoś może wysyłać sygnał analogowy.   TenObok, dnia 05 Gru 2014 - 16:11, napisał: podłączenia jednego monitora (przez dvi) do karty graficznej dedykowanej oraz podłączenia drugiego starego monitora (przez vga) do karty zintegrowanej. Oczywiście że tak. Masz zainstalowane sterowniki do integry?

 

No to się kolego wiedzą nie popisałeś. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Natomiast w zintegrowanej karcie mogę podłączyć właśnie kablem vga, tylko czy istnieje jakaś możliwość żeby działały te 2 karty na raz? Na tym monitorze przez vga byłaby tylko przeglądarka uruchomiona. Procek to i5-4670k, a płyta główna to AsRock Z97 Extreme4.

 

Musisz włączyć w biosie iGPU.

U mnie od lat działa coś takiego:

Monitor główny podpięty pod GPU

Drugi monitor pod iGPU (MOBO)

Wszystko działa jak należy.

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/xj/vo/s4/3ffyof.jpg

 

Przełącz na Enabled i powinno wszystko śmigać, tak jak chciałeś :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety ale ustawiłem to na Enabled i nic to nie zmieniło. Monitor dalej nie chce działać. Jakieś pomysły dlaczego to tak? :/

 

@Edit

Może powinienem coś zmienić w sterownikach na kompie?

Edytowane przez TenObok
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...