Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

pisałem na forum ogólnym "zestawy szybkie pytania" niestety chyba umarło śmiercią naturalna.

 

 chciałem spytać o ten zestaw 

 

1.Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5

2.Gigabyte Radeon R9 280 3GB DDR5 PCI-E BOX

3.Intel Core i5-4690K 3.5 GHz BOX

4.Kingston HyperX Blu DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP BOX

5.Cooler Master V650S 650W 80+ Gold

6.kingston sh103s3120g na system + hdd na wszystko

 

Czy cały ten zestaw jest dobrze złożony czy warto coś w nim zmienić oczywiście w podobnych 

​pieniądzach . Prosiłbym o szybką odpowiedź. Z góry dziekuję.

Link to post
Share on other sites

Słaby ssd na jakiej podstawie tak twierdzisz? w takim razie co mógłbyś mi zaproponować do 309 zł z prędkościami 510/555 i z jakością kingstona. Co do mobo  wydawało mi się dość ciekawym wyborem z uwagi na dobre opinie w testach i ma dual bios na czym mi zależy Ogólnie na cały zestaw (rozumiem przez to podzespoły które wymieniłem oprócz dysków) mam do wydania 3000 PLN. 

 

ps. r 290 kosztuje ok 1250 - 1400 zł karta która wybrałem 839zł wątpię żebym na płycie zaoszczędził ok 450 zł bo sama płyta kosztuje 545 zł. Po 2 rozważam podłączenie karty z zestawu z tym co mam teraz w budzie przez cross fire ( asus radeon hd 7770 ) tylko poważnie się zastanawiam czy ma to jakiś sens czy lepiej pchnąć do żyda.

Edytowane przez ironhide90
Link to post
Share on other sites

 

 

Słaby ssd na jakiej podstawie tak twierdzisz? w takim razie co mógłbyś mi zaproponować do 309 zł z prędkościami 510/555 i z jakością kingstona.

Ma słaby kontroler.

Żeby on miał takie prędkości. %-)

O taką "jakość" trudno nie będzie.

 

W tej cenie Plextor m6s lub droższy Crucial m550

Link to post
Share on other sites

 

 

w takim razie co mógłbyś mi zaproponować do 309 zł z prędkościami 510/555 i z jakością kingstona

 

To co jest napisane a rzeczywistość to dwie inne sprawy .... 8-) 

 

 

 

Po 2 rozważam podłączenie karty z zestawu z tym co mam teraz w budzie przez cross fire ( asus radeon hd 7770 ) tylko poważnie się zastanawiam czy ma to jakiś sens czy lepiej pchnąć do żyda.

 

Bez jaj, puść ją na sprzedaż

 

Po drugie. DO czego ma być ten zestaw ? Jaki posiadasz monitor, jaka rozdzielczość ? Zamierzasz podkręcać CPU ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

To co jest napisane a rzeczywistość to dwie inne sprawy ....  
narazie nie mam jak przetestować ale obiecuje że to sprawdzę.

 

DO czego ma być ten zestaw ? Jaki posiadasz monitor, jaka rozdzielczość ? Zamierzasz podkręcać CPU ? 
 tv panasa 42 cale full hd podpięty przez hdmi . Co do kręcenia szczerze nie bawiłem się z tym jeszcze ale jak najbardziej mam zamiar się z tym zapoznać bliżej dlatego wybrałem 4690K z uwagi na opinie i cen ok 900 zł
Link to post
Share on other sites

 

 

narazie nie mam jak przetestować ale obiecuje że to sprawdzę.

 

Nie musisz ....

 

 

 

 tv panasa 42 cale full hd podpięty przez hdmi

 

Zdecydowanie powinieneś iść tutaj w mocniejszą GPU jeżeli chcesz pograć na porządnych detalach w nowe gry.

 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

MSI Radeon R9 290 Gaming OC 4GB DDR5 512bit (1007/5000)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue

 

3056 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Wydajniejsza o 20% karta graficzna, pamięci 2400 MHz. Do tego zasilacz semimodularny, oparty o przetwornicę DC-DC. Na masi Z97 G43 wyciągniesz z CPU praktycznie tyle, ile fabryka dała. 

 

SSD: Crucial M550 128GB

Link to post
Share on other sites

Dziękuję pięknie za odpowiedzi. Przyznam się bez bicia że towar został zamówiony wcześniej i chciałem się zorientować czy zrobiłem sobie udany prezent pod "choinkę". Do wyboru tej karty skłoniła mnie po 1 cena po 2 szyna 384 bit i w miarę przyzwoite taktowania jak za tą cenę w porównaniu do mojej wcześniejszej karty to tak jak bym się przesiadł z cieniasa do golfa 3 vr6 turbo bo z tego co się dowiedziałem do bugatti jej daleko ale w sumie czego oczekiwać za ok 800 zł. Co do procesora chciałem koniecznie ten model długo się wahałem nad literka "k" ale z uwagi na to że często tego podzespołu się nie wymienia wolałem dorzucić parę groszy i przywitać się z OC. Może trochę żałuje tej mobo fakt "trochę" droga w stosunku do polecanych przez was płyt ale przynajmniej 2 razy w roku bd cieszyła oko podczas odkurzania kompa :) Puki co czekam na kuriera złoże i zobaczę jak to bd śmigać bo przyznam szczerze nie bd wyliczał sobie klatek a myślę ze ta karta na jakiś czas mi wystarczy. Przynajmniej wiem jedno jeśli bd chciał zmienić GPU wiem gdzie się zgłosić po radę. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...