Skocz do zawartości

Lenovo Tablet Yoga 2 10cali z Windows'em.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

Witam!

Zamierzam kupić tableta z windows'em (koniecznie!), android nie wchodzi w grę.

Moją uwagę przykuł Lenovo Yoga 2 10' z Windows 8.1, lecz ciężko znaleźć konkretne informacje o nim. Może ktoś ma go lub używał i może się wypowiedzieć?

Sam tablet ma wbudowany modem LTE i w zestawie dołączoną klawiaturę bluetooth.

Tablet głównie będę używać do czytania pdfów, internetu!

 

Specyfikacja:

Procesor Intel Atom Z3745 (4 rdzenie, od 1.33 GHz do 1.86 GHz, 2MB cache)

Układ graficzny Intel HD Graphics

Pamięć RAM 2 GB DDR3

Pamięć wbudowana 32 GB

Typ ekranu Pojemnościowy, 10-punktowy, IPS Przekątna ekranu 10.1" Rozdzielczość 1920 x 1200

Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n; Bluetooth; Wbudowany modem 4G; Wbudowany moduł AGPS

Złącza Micro USB - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
Gniazdo kart SIM - 1 szt.

Bateria Litowo-jonowa 9600 mAh

Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 8.1 PL (wersja 32-bitowa)

Dołączone oprogramowanie Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z HDD)

Kamera 1.6 Mpix - przód; 8.0 Mpix - tył


EDIT:

Zauważyłem też, że na forum polecane są Dell'e Venue Pro 11 na allegro z Dell Outlet. Moją uwagę przykuł: http://allegro.pl/tablet-dell-venue-11-pro-fhd-2gb-64ssd-modem-36mc-i4856139776.htmlTeraz moję pytanie. Dużo mocniejszy będzie Dell od tej Yogi? Widzę że ma wiecej pamięci wewnętrznej. Czy Yoga mi wystarczy do moich potrzeb?

Chyba, że coś innego, fajnego zaproponujecie z 10calami i wbudowanym modemem.

Edytowane przez piotr3kk
Link to post
Share on other sites

W zasadzie róznica sprowadza się do wielkosci Pamięci Wbudowanej - Lenovo ma 32 GB a Dell 64 GB.  Procesor w Venue 11 Pro jest wyżej taktowany, ma więc troche wieksza moc, ale nie będzie to bardziej odczuwalne.

 

Jesli Chcesz mieć coś mocniejszego to zobacz na te wersje Dell Venue 11 Pro 7130- ma Core i3, 4GB RAM i 128 GB dysk SSD

 

Dell Venue 11 Pro 7130 - Wersja z Modemem 3G - 2550 zł :

http://allegro.pl/tablet-dell-venue-11-pro-fhd-i3-4g-128ssd-modem-3g-i4846821341.html

 

Moim zdaniem nie ma sensu płacić 2000 zł za sprzęt z Atom Bay Trail - dokładając te 300 - 550 zł dostajemy znacznie potęzniejszy sprzęt, skok wydajnościowy jest ogromny. Mamy procesor Core i3, 4 GB RAM - a przedewszystkim normalny dysk SSD, a nie pamięc eMMC jak w wersjach z Atomem oraz Androidem. Dysk SSD w Del Venue 11 Pro 7130 jest wymnienny, więc jak 128 GB będzie za mało to zawsze go wymienimy na większy lub szybszy. W wersjach z Atomem nie mamy mozliwości.

 

Niestety klawiaturę musisz dokupić osobno. :)

 

* Wersja z Core i3 to 7130, z Core i5 to 7139, a wersja z Intel Atom to 5130

Link to post
Share on other sites

No różnica jest widoczna ale jest sens dopłacać 700zł (Yoga 2 kosztuje 1799zł), jeśli głównie będę go używał do czytania pdfów i internetu? Sens pewnie jest zawsze, ale czy mi się to opłaca jeśli głównym zadaniem będą właśnie PDFy i net?

Edytowane przez piotr3kk
Link to post
Share on other sites

Faktycznie - znalazłem - cena koło 1800 zł. Całkiem fajny sprzęt. Full HD, klawiatura w zestawie.

Wygląda, ze nie dają MS Office - ale to trzeba by sprawdzić - najlepiej zadzwonić do sklepu który go oferuje i się dowiedzieć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Wczoraj odebrałem swoją Yogę 2 z Winowsem. Pierwsze wrażenia na prawdę bardzo dobre! Super wykonany, nic nie trzeszczy, ale nie o tym chciałem tu napisać w tym momencie.. po paru godzinkach konfiguracji i zabawy, pojawiły się problemy:

1) Sciągnałem jakaś aplikacje ze Sklepu Windows, która ostatecznie mi nie przypadła do gustu i po deinstalacji ekran zaczął świrować, uruchomił się program Lupa, same z siebie wpisywała się cyfra 5, ekran bez jakiejkolwiek reakcji. Po 2 ponownym uruchomieniu wróciło wszystko do normy.

2) Sciągnałem Google Chrome i nie wszystkie strony da się przewijać przesuwając palcem po ekranie, działa pasek przewijania.

3) CCleaner, który działa tylko w klasycznym pulpicie, zawiesza się i nie reaguje... Po deinstalacji CCleanera wystąpiły podobne problemy z ekranem jak w pkt. 1)

4) Mniej istotny. Jak można ustawić by przy logowaniu do Windowsa bedzie można podać hasło inne niż do konta Microsoft, u mnie w ustawieniach jest możliwość logowania się za pomoc hasła do konta micrsoft, za pomocą obrazka i kodu pin.

 

Nie wiem czy to wina sprzętu i czy prosić o wymianę?

Proszę pomóżcie!

 

EDIT:

Witam ponownie. Mam prosbe do uzytkownikow tabletow z win 8.1. Możecie sprawdzić czy u Was CCleaner też powoduje jakiejś błędy gdy obslugujeciemgo dotykowo. U mnie pojawia się czasem ten incydent z Lupą oraz gdy przesuwa się okno programu to nie przebiega to płynnie lecz skokowo.

Edytowane przez piotr3kk
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zacznij od sprawdzenia czy nie ma poprawek - bo może trzeba je zainstalować. w Venue 11 Pro też wariował dotyk i Dell szybko wydał poprawkę która to wyeliminowąła.

 

Chrome - to słabizna :) wbudowany Internet Explorer jest szybszy, mniej zasobozerny :) - a jak nie to Masz Operę i inne przegladarki. Ja Chrome wywaliłem z tabletu oraz stacjonarki po 5 minutach. :)

 

CCleaner - DARUJ SOBIE - jak znasz świetnie system to masz Power Shell i grzebanie w Rejestrach, a jak nie znasz - to żadne automatyczne mażędzia Ci nie pomogą. Z moich doświadczeń z wielu lat wynika, że takie programy więcej szkodza niż pomagają.

 

Logowanie - chyba nie można mieć innego hasła - ja osobiście poleca 4 cyfrowy PIN :) - szybka i prosta metoda. Można wyłaczyć konieczność wpisywania Hasła / PIN'u.

Link to post
Share on other sites

Delense Zone 1 i 2 - genialne gry Tower Defense :)

 

Zainstalować paczkę kodeków K-Lite :) to po pierwsze.

 

Co jaj mam - nie wszystko wymienię tylko te "must have" :) :

 

Adobe Reader Touch, Battery Level (poziom baterii na kaflu), Gdzie jest moja paczka, HP AiO Printer Remote,Hyper for YouTube, Kalkulator Przedsiębiorcy, Felietony Olbratowskiego :) , Metro Commander, NFC Kits, PressPlay Video, Sensor List.

Polecam też Andy Android Emulator :) :) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Chrome Ci nie będzie działał zbyt dobrze na atomie. Też mam ultrabooka z tym procesorkiem, używając chrome czas pracy spada o 1/3 na baterii, nawet jeśli on działa tylko w tle. Internet Explorer to najlepsza przeglądarka do takich tabletów. Żadnych ccleanerów ani czyścić plików i zamykać procesów też się nie powinno, bo potem wczytują się na nowo i system muli, bo atom nie jest demonem szybkości. Wszystko działa bardzo szybko i sprawnie nawet z masą aplikacji w tle pod warunkiem, że się nic nie poprawia na siłę, nie robi częstych restartów ani nie zamyka systemu tylko wstrzymuje. 


Jak chcesz tego używać jak starego laptopa z terkoczącym hdd to lepiej odeślij i zamów wersję i3 albo i7. To atom a dane i programy są na szybkiej pamięci Flash, wystarczy zmienić przed potopowe przyzwyczajenia, wywalić chroma i wszystko będzie śmigało jak szalone nawet przy dużej ilości śmieci i programów w tle . Przy lagu lub braku responsywności zamykasz jeśli już musisz pojedynczy proces blokujący cpu i nic więcej nie należy robić poza oczywiście odczekaniem 5 sekund.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...