Skocz do zawartości

Chłodzenie do i5-3470


Recommended Posts

Witam, chciałbym wymienić chłodzenie  do i5-3470.

Moja obudowa:  SilentriumPC Brutus 430 Pure Black

MOBO: MSI Z77A-G43

RAM - Corsair Vengeance with Heatsink

 

 

Aktualnie posiadam chłodzenie boxowe, które jest dla mnie za głośne.

 

Nie podkręcam procesora, nie bawię się w OC, wiec przede wszystkim zależy mi na jak najcichszej pracy, bo myślę że co do wydajności wszystko będzie lepsze niż boxowe chłodzenie.

 

Myślałem nad czymś takim : http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-slim-bk010-625881/

 

Mój ram ma wysokie radiatory więc pewnie nie wszystkie coolery będą się nadawać.

 

Chciałbym aby chłodzenie było już ewentualnie w przyszłości na jakiś inny procesor, więc ewentualnie mogę dołożyć trochę kasy na lepszy :D

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Na wydajności aż tak mi nie zależy jak na ciszy :D

Chociaż jak mam dopłacić 20 zł a mieć coś wydajniejszego to czemu nie :)

 

A co do tego Grandisa, to chyba mój ram się niestety nie zmieści, na filmikach widziałem że 3 zatoki na ram są zasłonięte, a mój ram zdecydowanie nie należy do low-profile

 

A jak z ta pastą ?

 

Dzięki za odp.

Edytowane przez Etrox
Link to post
Share on other sites

Dzięki natomiast chodziło mi czy ta dołączona pasta jest jakaś dobra czy warto zainwestować i dokupić jakąś inną.

 

Sry że się tak dopytuję, lecz przez wszystkie lata miałem boxowe chłodzenia w każdym komputerze i jak kupuję to chcę się dowiedzieć wszystkiego :D

Link to post
Share on other sites
czy ta dołączona pasta jest jakaś dobra czy warto zainwestować i dokupić jakąś inną.

 

 

BQ dodaje do zestawu kiepską, silikonową pastę, lepiej jest dokupić lepszą np MX-2

 

Jeśli chodzi o Pactum PT-1 to jest to przyzwoita pasta. Szału nie robi, ale też dużo nie odstaje od dużo droższych past ( 1-2 stopnie różnicy )

Edytowane przez Goro1990
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...