Skocz do zawartości

Gigabyte GA-MA770T-UD3P + Kingston HyperX 2GB ddr3 1600


Recommended Posts

Tak jak w temacie działało działało do czasu ... pamięci poszły do serwisu odebrałem tydzień temu i znowu niebieskie !!!

 

Producent podaje że obsługuje 1600Mhz ale chyba jakoś nie bardzo ...

timingi 9-9-9-27 napięcie 1,80 200x8,00 myślałem że to wina procka (phenom B50 unlock) ale przez jakieś 3tyg śmigał na 4 jajkach (1,475) 3,8 pamięci auto i działało pamięci przestawiłem tak jak powinno być odpalam Win7(64bit) Hwmonitor cpu-z i blue od razu. Nie po to płaciłem za 1600 żeby chodziły na 1333 :P trochę kaszana ... bios F10

 

jakaś rada ???

płytę mam teraz odesłać do serwisu ???

 

ręce opadają... :P:wariat:

Link to post
Share on other sites

System 64 bitowy z 2GB RAM ? Hmm... Płyty nie oddawaj do serwisu, bo na pewno ona nie broi tam. Producent podaje te pamięci tak: 1600(OC), czyli nie musi obsługiwać tych pamięci, tylko wybrane modele. Ale skoro mówisz, że te pamięci działały normalnie... Jak chcesz, żeby te pamięci chodziły na standardowym taktowaniu, to musisz to zmienić w biosie. Nie jestem pewien, ale jak jakaś pamięć jest (OC), to musisz zmienić w biosie na te 1600Mhz. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

No właśnie napisałem że przestawiałem w biosie na 8*200 = 1600 i chodziło na ratyhttp://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotomeczek/AM3_x7/GB_UD3P/b/b4.jpg

moje ustawienia od góry:

9-9-9-27 1T 5T 160ns 160ns 10T 5T 33T 5T może jest coś w tym źle ??? napięcie 1,80

 

akurat taki system dostałem 64bit ale to chyba w niczym nie przeszkadza że 2GB ramu

Link to post
Share on other sites

wkurzyłem się dziś totalnie przeszperałem całe google i znalazłem jakiś koleś na jakimś portalu gdzieś tam robił recenzje mojej płyty z tymi pamięciami oprócz zmian napięć zmieniał także NB voltage HT link itp itd ściągnąłem z niego wartości iii...jak na razie działa cały problem chyba tkwił w HT LINK i NB frequency i jego napięciu napisze za tydzień jak się sprawowało :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...