Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem nie dawno dysk twardy samsunga hd502hj ( 500 GB ). Już po paru godzinach, pracuje jak mój stary 5 letni dysk. "Pierdzi", harczy jak się ładuje jakiś program, albo gdy włączam aplikacje bądź nawet mój komputer to jest odgłos tyknięcia i dysk się rozpędza.

 

To jest normalne, czy może mój ma jakąś wadę?

Z tego wszystkiego jestem przewrażliwiony chyba i mam wrażenie jakby komputer przez to wolniej działał.

Link to post
Share on other sites

pracuje jak mój stary 5 letni dysk.

Mój pracuje niemal nie słyszalnie, a mam taki sam (nawet 2)

Już po paru godzinach,

może jest źle zamontowany i np się przegrzewa?

albo gdy włączam aplikacje bądź nawet mój komputer to jest odgłos tyknięcia i dysk się rozpędza.

a to już na pewno nie jest normalne, szczególnie jeśli to dysk systemowy, nie powinien się nawet na chwilę zatrzymywać, a już szczególnie podczas normalnej pracy.

Czytałem dwie opinie, że nowy dysk musi się jakby rozkręcić

Nowy dysk nie musi się nijak rozkręcać (czy tam docierać), po zamontowaniu ma działać od początku tak jak powinien.
Link to post
Share on other sites

mam to samo, slychac jak np przyloze cos do niego, no czasem lubi sobie pochreszczec, glowice slychac troszke, ale to tylko czasem jak go mocno obciaze,moj chodzi juz 2,5k h i w sumie od jakiegos tysiaca tak troszke glosniej, nie sadze zeby cos bylo nie tak.

Link to post
Share on other sites

Samsungi F3 mają zwyczaj wibrować i lekko przy tym buczeć :menda: (przynajmniej wszystkie 500GB które spotkałem). Jedynie seria F3EG (5400rpm) jest IMHO bezgłośna.

 

Może obudowa wpada w rezonans i dlatego się to tak niesie? Ogólnie chrobotów nie powinno być, jedynie to buczenie.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak: miałem 1 w CM 690 II Adv - był bardzo cichy, dołożyłem drugi - zrobiło się średnio głośno, przełożyłem je do Fractala i są niesłyszalne. Wniosek? Sprawdź czy jest dobrze zamontowany. Może ma jakiś luz. Możliwe, że trafiłeś wadliwą sztukę albo masz obudowę z kiepskim mocowaniem dysków.

Link to post
Share on other sites

Też mam WD ( 250 GB ) rok z sporym kawałkiem pracy i prawie wg go nie słychać.

Z obudową wszystko ok, trzyma tak solidnie ze jak próbuję ręką ruszyć to ani drgnie.

Poza tym dźwięki dochodzą z dysku.

Samsung ten ma już ok 270 godzin pracy i coraz gorzej jest z chroboczeniem.

Poza tym na wcześniejszym dysku gry mi szybciej się odpalały. Tutaj np po kliknięciu na ikonę BF Bad Company 2 muszę poczekać z 20 sekund zanim pojawi się jakaś akcja, słychać jak dysk szybko pracuje.

Czy te dyski mają aż tak długi czas dostępu?

Link to post
Share on other sites

Ja mam Obsidiana 800D i nie wiem w sumie czy dysk był źle zamontowany. Teraz położyłem go na czymś miękkim i jest znacznie ciszej, ale nadal słychać chrobotanie i tykanie podczas np. testów w HD Tune. Nie wiem co robić, szczerze powiem, że jest głośniejszy niż cały mój komputer... (będąc w obudowie) :menda:

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj złożyłem nowy komputer z dyskiem Samsung F3 HD103SJ 1TB. Mam głośne boxowe chłodzenie Phenoma (955 BE), ale odgłosy dysku biją wszystko. Chrobotanie głośniejsze niż w moim starym Seagate 40GB. Nie oczekuje od niego bezgłośnej pracy, tak jak miałem w moim jedno-talerzowym WD 1600 AAJS (niestety padł, jeszcze na gwarancji :P), ale tak się nie da pracować. Czekam kilka dni i oddaje do serwisu.

 

No nic, chyba go oddam do serwisu

Piospi oddałeś, czy się ustabilizował?

Link to post
Share on other sites

Szczrze mowiac dziwia mnie posty jak userzy skarżą się na glosnosc F3 bo u mnie jest cichszy od Selekty na LOW i w ogole jest cichy, no ale nie jest powiedziane, ze kazdy model bedzie zawsze tak samo cichy. Poczekaj z 3 dni, jak sie nie uspokoi to wtedy bedziemy sie zasanawiac co dalej.

 

Dokładnie nie wiem dlaczego jak zakupiłem początkowo to raz w życiu tak ,,zaryczał'' jak 10 letni a teraz już cisza maxymalna nic zero drgań nic nic kompletnie 100% jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dostałem dzisiaj informację ze sklepu, że jedzie do mnie nowy dysk ;). Czyli coś jest na rzeczy z tymi odgłosami skoro serwis to klepnął (w sklepie miałem status, że dysk przesłano do serwisu zewnętrznego, pewnie bezpośrednio do samsunga).

 

Być może wyszła jakaś wadliwa seria, w międzyczasie przeglądałem komentarze ludzi którzy kupili tego samsunga (z kilku sklepów) i sporo było uwag na temat głośnej pracy.

 

W środę powinienem dostać paczkę, podzielę się opinią jak będzie pracował ten dysk.

Link to post
Share on other sites

Jak mam byc szczery, to ostatnio tez troche narzekam, bo zdarza sie dyskowi glosniejsza praca, chrobotanie, czy nie wiem jak to nazwac :/ DO tego wentyl z OCZ stal sie glosniejszy... Narazie dysk sprawny, jak nie przestanie hałasowac to bede sie martwil wtedy :pajac: A danych waznych nie mam, wiec spoko :)

 

A moze to przez to, ze komp wylądował na biurku i jest otwarty? ;) Ale te odglosy z dysku slyszalbym na pewno...

Link to post
Share on other sites

No ja mam 2 f2eg i jeden chodzi już półtora roku cichutko... nawiew ma i temp otoczenia trzyma.

 

2gi ma niecały rok i siedział sobie wpierw luzem, ale troche mi brzęczał głowicą więć wpakowałem go do himuro, działał pół roku w temp 27-28st, ostatnio wyjąłem go z himuro i albo wadliwa seria albo te dyski nie lubią temp powyżej 25st bo głowica charczy jak cholera, w całym pokoiku 3x3m słychać... jutro wędruje ponownie do himuro...

Link to post
Share on other sites

Wczoraj podpiąłem nowy dysk przesłany w ramach reklamacji.

 

Zacząłem instalację windowsa (XP). Pierwsze kilka minut rewelacja, zupełnie bezgłośny.

Przeszedł nawet formatowanie partycji systemowej (50GB, pełne NTFS). Zupełna cisza przy otwartej obudowie.

Niestety mój zachwyt nie trwał długo. Podczas kopiowania plików instalacyjnych zaczęło się "mielenie". Myślałem, że to chwilowe, niestety okazało się, że nie.

W tej chwili każda akcja (wejście do dowolnego katalogu, wyszukiwanie pliku na dysku, załadowanie / wyjście z sytemu) jest wyraźnie słyszalne ("chrobotanie"). Tak jak wcześniej pisałem nie mam bezgłośnego komputera, boxowe chłodzenie phenoma 955 BE robi niezły hałas (będę zmieniał na coś wydajniejszego/cichszego).

 

Poobserwuje kilka dni, może się uspokoi, jeśli nie to kolejna reklamacja.

Link to post
Share on other sites

Od czasu napisania 1szego postu dysk trochę przycichł, rzadko mu się już zdarza chrobotanie.

Tylko 1 mnie zastanawia, czy może to być wina dysku że mi filmy z YouTube oraz innych serwisów długo się ładują? Mam łącze 6mbitów/s. Tylko nie jestem już pewien czy to zaczęło się przed czy po wymianie dysku. Kiedyś tego problemu nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...