Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować systemu.


Recommended Posts

Witam, mam mega problem (jak dla mnie), chciałem przywrócić system z dysku rocovery, niestety podczas przywracania padło zasilanie i wszystko się wyłączyło. Chce od nowa to zrobić to wyskakuje mi Brak BOOTMGR naciśniej alt+ctrl+delete.

Pomyslałem, że zrobię formata z płyty ale po wczytywaniu plików z płyty wyskakuje niebieski ekran i tylko reset można zrobić.

Może ktoś coś poradzić na ten problem?

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej w tym momencie została uszkodzona partycja recovery.

 

Jeżeli nie zrobiłeś kopii tej partycji na płytach DVD, to będziesz miał wielki problem. W takim wypadku pozostanie Tobie jedynie zgłoszenie się do producenta, ale to zawsze sporo kosztuje. Więc mija się to w zasadzie z celem. ASUS np. z tego co słyszałem za zrobienie jeszcze raz partycji Recovery życzy sobie nawet 600 zł.

 

Spróbuj uruchomić tą partycję recovery jeszcze, ale nie jako przywracanie systemu, a po prostu naprawę systemu. U każdego producenta jest to jakoś inaczej, więc musisz poczytać.

 

Może to coś pomoże.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz naprawić BOOTMGR:

 

  1. Weź płytę instalacyjną Windowsa (jak nie masz pobierz jakiś .iso z Internetu i wypal na DVD albo zrób bootowalnego pendrive'a)
  2. Uruchom komputer tak jakbyś chciał instalować system (w BIOSie ustaw bootowanie z płyty czy tam USB)
  3. Kliknij NAPRAW KOMPUTER
  4. Tam zrób albo automatyczną naprawe, a jak automatyczna nie pomoże to wybierzesz w tym menu naprawy WIERSZ POLECENIA
  5. w wierszu wpiszesz komendę Bootrec /RebuildBcd

Jeśli to nie pomoże zostaje Ci reinstalacja systemu. Aby to zrobić musisz wykorzystać znowu albo DVD z systemem albo pendriva. Bootujesz komputer z DVD lub pendriva przy użyciu odpowiednich ustawień w BIOSIe. Wtedy ładuje Ci się instalator. USUŃ WSZYSTKIE PARTYCJE, potem SFORMATUJ. Ważne żeby usunąć wszystkie by te nie powodowały błędu. Instalujesz system, wszystko powinno działać


Dodatkowe informacje znajdziesz tutaj : http://support.microsoft.com/kb/2622803/pl

 

Jak nie uda Ci się zainstalować systemu. Wyjmij dysk z laptopa, podłącz go do komputera i sformatuj go z poziomu systemu. Przy okazji możesz sprawdzićjego SMART czy nie jest uszkodzony. 

 

PS: Nie wiem jakiego masz lapka, ale Acer'y są tak przytrzymane że żeby prawidłowo zainstalować system w momencie ładowania systemu z płyty NIE MOŻNA nic klikać mimo, że pisze "Click any key to continue" Ale to już taka duża ciekawostka. 


Jeszcze dodatkowo możesz spróbować pobrać jakiegoś Linuxa LiveCD i z niego dokonać formatu HDD. 

 

Jeśli podczas INSTALACJI wywala Blue Screen'a to płyta z systemem może być uszkodzona

Link to post
Share on other sites

Jak go podłączyłeś do kompa i widzisz go w systemie wejdź w Narzędzia administracyjne>zarządzanie komputerem>magazyn>zarządzanie dyskami i tam możesz usunąć partycje z tego dysku  :)

Edytowane przez limera1n
Link to post
Share on other sites

To nie usowaj tej partycji recovery. Jak instaluje się windę z innego źródła to też tracisz dostęp do recovery. Może ci pomóc jeden sposób jakim ja robiłem. Poszukaj tematu jak ustawić aktywną partycję jak już będziesz wiedział jak, to instalujesz normalnie jak z recovery. Albo jeszcze jeśli by zagrał sektor rozruchowy z takiego samego laptopa to można wgrać na twój dysk i powinien wrócić dostęp do recovery, o ile faktycznie się uszkodziła. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...