Skocz do zawartości

Komputer do gier 3500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam

 

Przeprasza z góry za przydługi wstęp który zaraz nastąpi ale wydaje mi się ze jest on potrzebny by Czytający wiedzieli czego potrzebuje

 

Mianowicie, mam stary i szwankujący komputer. Robiłem go sam pod Wiedźmina 1 a następnie modernizowałem pod Wiedźmina 2. Jako że się na składaniu komputerów nie znam coś musiałem sklecić nie tak bo od czasu modernizacji komputer zawiesza się/wyłącza się samoczynnie, bez powodu, przy przeglądaniu netu nawet. Nie mam mowy o graniu. Chciałbym więc kupić coś nowego, tak bym mógł spokojnie pograć w gry Wiedźmin 1i2, Napoleon Total War, Empire Total, Warhammer 40k Space Marine, Europa Universalis IV, Crusader Knight 2, chciałbym też zagrać komfortowo w Wiedźmina 3.

 

Zestaw który mam teraz to: płyta główna Gigabyte UltraDurable3 EP45T-UD3LR, grafika Radeon HD 5670, pamieć GoodRam 4 GB 1333 MHz Pc3-10600 DDR3, procesor Inlet Core 2 Duo 2.2GHz, zasilacz FractaDesign Integra 500 W PSU, monitor Asus VW192s (19', 1440:900), nie wiem jaka mam obudowę i dysk twardy, mam też dysk zewnętrzny WD MyBook 1 TB

 

co chciałbym kupić?

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 2.500 / 3.500
  • Których części potrzebuję : wszystkich (chyba że którąś z powyższych można wykorzystać)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeśli będzie to potrzebne do gry w Wiedźmina 3 to tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i modelAsus VW192s (19', 1440:900)
  • Specjalne wymagania : dysk SSD 256 GB pod system
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : jw.
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : kopmutera potrzebuje już teraz i jeśli da się go złozyć za 2500 tak bym mógł spokojnie zagrać w powyższe gry (poza Wiedźminem 3) to super. jestem jednak gotowy wydać wiecej pod Wiedzmina 3 teraz lub rozbudować komp w niedalekiej przyszłości, chciałbym kupić sprzęt w jednym sklepie, na raty, najlepiej już złożony

dziękuje za wszelką pomoc

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie myślałem o tym.

A ile musiałbym wydać na taki monitor? Zagrać w Wiedźmina nowego na FullHD byłoby miło.

 

 

Już pomyślałem - Tak będę zmieniał na FullHD.


Witam,

Czy ktoś mógłby zaproponować jakiś zestaw?

Edytowane przez Bartas81
Link to post
Share on other sites

Płyta MSI P67A-GD53 ( B3), procek i5 2500k bez najmniejszych problemów stale na 4,6Ghz, Ram 8Gb corsair 1600, zasilacz OCZ 600W, grafika MSI gtx660 2gb twin froze, chłodzenie grand kama cross, dysk SSD Samsung 500gb i zwykły 1Tb, monitor LG IPS 277L, obudowa midi Ostrog, mysz RAT9 bezprzewodowa 6400dpi, nagrywarka bluray. Cały komplet. Do wszystkiego pudełka i papiery.

 

//od takich ogłoszeń jest tylko i wyłącznie dział Giełdy. Zapoznaj się z regulaminem

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites
pamieć GoodRam 4 GB 1333 MHz Pc3-10600 DDR3

 

Może zostać

 

zasilacz FractaDesign Integra 500 W PSU

 

Zostaje

 

dysk twardy

 

Jeżeli SATA i sprawy to również zostaje. Płyta główna posiada u Ciebie zarówno IDE jak i FDD. 

 

http://obrazki.elektroda.pl/4400503600_1333199798.gif

 

Daj znać jak z napędem oraz z HDD ... wtedy będziemy działać. 

Link to post
Share on other sites

Wiem że offtop, ale cytat z tego linku do kompa z allegro "Zasilacz to jeden z najważniejszych podzespołów komputera, dlatego tak ważnym jest by był odpowiednio dobrany do konfiguracji. Kupując komputery z zasilaczami 500W narażasz się na częste awarie oraz brak wystarczającej mocy. My doskonale wiemy jak ważnym jest stabilna praca komputera dlatego proponujemy zasilacz o dużej mocy 600W zapewniający wystarczającą moc"

I obok dają zdjęcie jakiegoś no-name, normalnie czytając te słowa to bezczelność w najczystszej postaci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Daj znać jak z napędem oraz z HDD ... wtedy będziemy działać. 

 

witam

 

dysk twardy mam Seagate Barracuda 7200.10 250GB , według HDDlife sprawny (Health status: Good

Temperature: 38; Power On Hours: 27961; Health: 75; Performance: 75)
 
napęd mam Optiarc DVD RW AD-7191A
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dobra, zostaje więc zasilacz, HDD oraz 4 GB DDR3

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

 

3702 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Procesor bez możliwości OC + GTX 970 od ZOTAC z pięcioletnią gwarancją po rejestracji produktu na stronie producenta oraz z promocją na darmowe gry. Pozwoliłem sobie wyjść poza zakładane 3500 z racji nowego monitora. Nie wiem czy monitor ma się zmieścić w tych 3500 czy też będzie to dodatkowy budżet. 

 

Taniej możesz zejść na Plextor M6S 128GB albo na 10% mniej wydajną GPU z większym poborem prądu i wyższymi temperaturami Asus Radeon R9 290 DCII OC 4GB DDR5 512bit (1000/5040)

Link to post
Share on other sites

Super!! Dziękuję bardzo.

Monitor będzie kupowany osobno.

 

3702 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

własnie składam zamówienie w sklepie i w koszyku suma wyszła 3134. nie narzekam oczywiście ale czy czasem czegoś nie pominąłem?

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150 699zł

 

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/ 299zł

 

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) 159zł

 

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis 1369zł

 

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black. 150zł

 

Liteon iHAS122 SATA (black) 59zł

 

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s) 399zł

 

jeszcze dwie uwagi

1.mimo podania kodu naliczono mi koszt przesyłki

2.w jaki sposób w tym sklepie mogę wybrać zakup ratalny?

Edytowane przez Bartas81
Link to post
Share on other sites

 

 

własnie składam zamówienie w sklepie i w koszyku suma wyszła 3134. nie narzekam oczywiście ale czy czasem czegoś nie pominąłem?

 

A no coś pokręciłem ...

 

 

 

1.mimo podania kodu naliczono mi koszt przesyłki

 

To nie jest automat. W mailu potwierdzającym złożenie zamówienia, kwota za wysyłkę powinna być odjęta  

 

 

 

2.w jaki sposób w tym sklepie mogę wybrać zakup ratalny?
 

 

Poza kodami trzeba dopisać, że zakup będzie na raty. Wtedy już oni dalej kierują. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...