Skocz do zawartości

core 2 quad q9550 i płyta główna abit ip35p


Recommended Posts

Siema chciałby wsadzić do tej płyty quada z tytułu i nie tylko z niego korzystać, ale także podkręcić tak pod 4ghz. Czy to możliwe na tej płycie, czy powinienem wymienić płytę? Teraz mam e7200 3,8ghz, który pobiera w tej postaci prawie 200w (taki q9550 nawet po oc powienien pobierać trochę mniej albo cos w podobie).

Link to post
Share on other sites

Witam ta plyta nie nadaje sie pod qada owszem procek da sie zainstalowac na niej pewnie i sie podkreci cos tak ,cos tam bo na wiele nie ma co liczyc-lipna plyta . Twoj obecny proc jest pobry podkrec go do 4 Ghz i malina ja mam slabszego proca E 5200 podkreconego do 4Ghz i na chwile obecna wystarcza mi w zupelnosci. W tym przypadku to widze tylko zmiane podstawki skoro chcesz miec 4 rdzenie . Jak sie zdecydujesz to daj znac pomyslimy co potem:-) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Raczej płyta abita była jedna z najlepszych z chipsetem ip35. Jeśli uważasz, że wystarczy e5200 to musisz wiedzieć, że wymieniając procka np e8600 i podkręcając go do 4ghz w gta iv miałbyś o 10 klatek więcej w każdym miejscu. Już nie mówiąc o tych spadkach w crysisie czasami o 10 klatek na twoim procku.

Link to post
Share on other sites

Witam ta plyta nie nadaje sie pod qada owszem procek da sie zainstalowac na niej pewnie i sie podkreci cos tak ,cos tam bo na wiele nie ma co liczyc-lipna plyta . Twoj obecny proc jest pobry podkrec go do 4 Ghz i malina ja mam slabszego proca E 5200 podkreconego do 4Ghz i na chwile obecna wystarcza mi w zupelnosci. W tym przypadku to widze tylko zmiane podstawki skoro chcesz miec 4 rdzenie . Jak sie zdecydujesz to daj znac pomyslimy co potem:-) pozdrawiam

 

Chce wydać do 400 zł na płytę główną, będzie pod i5 750 lub 760 (co się taniej kupi wezmę)

myślałem nad gigabyte p55-ud3r lub dfi lanparty dk p55, ta pierwsza gigabyte nie ma sli (crosfire ma ale sli nie ma, mam zamiar kiedyś dokupić drugą gtx460) a ta druga jest dziwnie podjrzana bo jeszcze niedawno kosztowała 700zł, a teraz można ją dostać za 370zł). Chyba, że znacie coś lepszego?

Link to post
Share on other sites

@Lukaszbass Kolega się myli i proszę się nie wypowiadać nie znając rzeczy po imieniu. ABIT był świetną firmą a jego MB należały do najlepszych zostawiając w tyle Gigabyte!

Chipset P35 obsługuje CPU 4 rdzeniowe.

http://forum.pclab.pl/topic/347740-Abit ... %C3%B3wny/

Proszę nie mieszać dezinformacją. :[

Link to post
Share on other sites

obsługuje 4 rdzeniowe, ale czy podkręcę takiego q9550 do 4 ghz na tej płycie, bo jeśli nie będę mógł podkręcić procesora to nie poczuje żadnej różnicy i taka zmiana mnie nie satysfakcjonuje, tylko stracę kase, lepiej chyba od razu przesiąść się na s1156, podkręcanie quadów i core 2 duo to co innego

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...