Skocz do zawartości

Migotanie obrazu na ciemnym tle


Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu mam bardzo denerwujący mnie problem. Migota mi ekran na ciemnym tle jeśli można to tak nazwać, dzieje się to tylko przy poruszaniu myszką np. po pasku zakładek w Chromie, w Diablo 3 jest tak samo, ciemniejsze tekstury i widać jaśniejsze pasy biegnące z góry do dołu. Tutaj filmik jak to u mnie wygląda:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FCMze6IIXAk

 

Kiepska jakość trochę ale w rzeczywistości wygląda to dużo gorzej... Czytałem o tym trochę i to co próbowałem robić: zmiana kabla VGA, zmiana przejściówki DVI-VGA, podłączenie monitora do innego gniazdka, zmiana wyjścia na karcie graficznej, zmiana sterowników - nic z tych rzeczy nie pomaga. Gdy podłącze monitor do laptopa to działa normalnie. Nic z powyższych rzeczy nie ma miejsca. Karta już zaczyna zdychać? Stało się to mniej więcej po zmianie obudowy albo po prostu to dziwny zbieg okoliczności.

 

Dodam jeszcze że jak po nocy włączam rano komputer to czasami jest tak że stoi dłuższą chwilę na POST zanim się uruchomi, wczoraj sprawdzałem na jakich kodach się zatrzymuje i najdłużej stało na B4 (problem z urządzeniami USB, to chyba przez czytnik kart bo odłączyłem i jest ok), i drugi kod to 92 (problem z urządzeniami PCI-E).


Zmieniłem kabel sygnałowy - bez zmiany. Sprawdziłem również na zintegrowanej karcie, migotanie występuje ale jest nieznaczne, trzeba się przyjrzeć żeby je zobaczyć.

 

Wychodzi na to że karta powoli kończy swój żywot... A zapomniałem dodać że sprzęt z sygnaturki.

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że tak sobie sam piszę w wątku ale chyba znalazłem winowajce tego całego zamieszania. Teraz mam monitor podłączony do integry i migotanie też występuje, jest trochę mniejsze ale jest... Podłączyłem HD4830 do drugiego komputera z Fortronem 350 HHN i migotania nie ma, czyli jednak grafika jest sprawna. Wychodzi na to że winowajcą jest zasilacz, który widocznie robi jakieś zakłócenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...