Skocz do zawartości

Spacja nie działa tak jak powinna.. Co robić?


Recommended Posts

Posiadam laptopa samsung Ativbook 5. Od jakiegoś tygodnia spacja po prawej stronie zaczęła "twardo" chodzić. Nie wiem jak inaczej to opisać.. Lewa strona chodzi gładko i przyjemnie gdzie na prawą trzeba użyć większej siły.. Czy jest to wada fabryczna i mogę to reklamować? Dodam że tak jakby spacja miała lekkie "luzy" ale to chyba jak każdy długi przycisk... Dziękuję za pomoc :) 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o zbyt duży opór na spacji to najprawdopodobniej coś się stało z samym jej mechanizmem.Ja bym zdecydowanie reklamował o ile nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych z zewnątrz(nie tylko na samej spacji). Odnośnie luzu - ten typ tak ma.

Edytowane przez Spirit
Link to post
Share on other sites

Takie wytarcie nie powinno stanowić problemu. Gorzej jakby obudowa była gdzieś zgięta, co mogłoby wskazywać na upadek laptopa.

Ja z xkomem miałem nieprzyjemne przeżycia, ale nie w przypadku gwarancji, ale w przypadku kiedy po kilku dniach chciałem oddać laptopa. Gość doszukał się jakiejś mikroskopijnej rysy, robił problemy i po kilku godzinach walki musiałem jeszcze dopłacić 50zł za "usługę serwisową". Dodam, że nie chciałem po prostu oddać laptopa, wziąć kasę i pójść. Chciałem zamienić na sporo droższy.

Link to post
Share on other sites

Przed odesłaniem na gwarancję zobacz jeszcze czy czegoś pod tą spacją nie ma, w większości laptopów spację można zdemontować i zamontować  ponownie, tylko nie wolno przy tym używać większej siły żeby zaczepów nie połamać. 

Link to post
Share on other sites

Pewnie guma pod klawiszem się "zmęczyła". Standardowo przy klawiaturze membranowej. Po jakimś czasie te gumki się zużywają. A wiadomo jak guma pęknie to trzeba uważać ;)

Podobnie miałem w swoim laptopie. Grałem na nim (klawisze WSAD powycierane - gładkie) i po jakimś czasie ta sama historia co u Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...