Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, piszę z ogromną prośbą o pomoc. Moja dziewczyna kupiła sobie laptopa Lenovo G505S. Lapek był powystawowy, ale z gwarancją itp. Od 2 miesięcy (czyli daty zakupu) z Panem G dzieją się same problemy. Po 2 tygodniach został oddany na serwis, ponieważ nie działało w nim chłodzenie, przegrzewał się i wyłączał. Oczywiście jak to serwis... Trzymali go 2 tygodnie i prawdopodobnie w przeddzień zwrotu laptopa wzięli się do roboty, po próbie naprawy w sklepie lapek nagle został wysłany gdzieś indziej do serwisowania. Po ponad 1,5 miesiąca oczekiwania Pan G wraca do domu, jak donosi sklep problem leżał po stronie BIOS'u, zatem wgrano nowy i przysłano (niby tego samego) laptopa. Faktycznie, chłodzenie działa, ale przed wysłaniem do sklepu zrobiłem w nim test wydajności, gdzie data była ustalona na 2014 r., dzisiaj sprawdzam i moim oczom ukazuje się data 2013 r., tak jakbym otrzymał jakiegoś starego laptopa. Pomijam ten fakt, zatem laptop zaczął chodzić koszmarnie, dławi się czym jakby to była wina karty graficznej. Nawet jak na tak kiepskie podzespoły powinien chodzić dużo szybciej. Sprawdziłem sterowniki (ok), przełączałem go między trybem single i dual graphics (nic to nie daje), sprawdzałem profile: wysoka jakość, wydajność i optymalny (nic), i teraz moje pytanie się rodzi, czy coś przeoczyłem?

Link to post
Share on other sites

Lapek ma zainstalowane 4gb ramu, dostępne 3,2gb, w użyciu 1.4 (40%), dysk ma skoki do 30%, CPU skoki do 27%, generalnie laptop nie jest głośny, nie przegrzewa się raczej (tak na dotyk to ma ok 40 C). Najgorsze jest to, że wszystko długo się ładuje, a strona internetowa jak ma jakąś grafikę (większą lub mniejszą) to ładuje ją fazowo od góry do dołu... Mogę jeszcze jakimś programem sprawdzić temperatury, ale z tego co pamiętam, na CPU pokazywało mi ok 100C, gdy lapek był chłodny.

Link to post
Share on other sites
jakąś grafikę (większą lub mniejszą) to ładuje ją fazowo od góry do dołu...

 

 

Z tego co wiem to jest normalne.

 

 

 

 

ale z tego co pamiętam, na CPU pokazywało mi ok 100C, gdy lapek był chłodny.

 

Co ???  :o

Koniecznie sprawdź temperatury najlepiej dwoma/trzema programami żeby wykluczyć ,,pomyłkę" jednego.  najpierw w idlu a potem pod obciążeniem (napisz oczywiście pod jakim sprawdzasz itd.)

 

 

 

 

 

Lapek ma zainstalowane 4gb ramu, dostępne 3,2gb, w użyciu 1.4 (40%), dysk ma skoki do 30%, CPU skoki do 27%, generalnie laptop nie jest głośny, nie przegrzewa się raczej (tak na dotyk to ma ok 40 C)

 

Czyli wykorzystywanie podzespołów jest w miarę ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...