Skocz do zawartości

Obudowa sieciowa na dysk/mini NAS


Recommended Posts

Witam  :)  zastanawiam się nad zakupem obudowy sieciowej /mini NAS , głównie chciałbym żeby pliku były widoczne w domowej sieci , na smart tv itp. I bardzo mi się podoba ta funkcja samodzielnej pracy np., sciągania z torętów  itp. wpadły mi w oko te obudowy

 

AirLive MU-7000AV - http://allegro.pl/airlive-mu-7000av-sieciowy-multimedialne-centrum-i4832056256.html  - nowszy chyba lepszy :P 

 

Lub  jego starszy model AirLive WMU-6500FS WIFI  , do niego jest dużo informacji  w necie łącznie z jakimś lepszym alternatywnym  oprogramowaniem , głównie na niego narzekają na niską wydajność /szybkość działania jak na dzisiejsze czasy ..

 

Interesuje mnie czy jakbym na dysku takiego urządzenia miał np., filmy  FullHD  dałoby się go oglądać przez sieć , np. zgrywać na niego duże ilości fotek z wakacji ,filmów itp. nie dławił by się przy dużych plikach , one cenowo mi odpowiadają  zastanawiam się  który wybrać nowszy mniej  obyty model  czy starszy , ewentualnie coś w podobnej cenie lepszego polecicie? , co o takich wynalazkach myślicie jak to się spisuje?  Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Wydajność tych obudów jest żenująca. Jeśli ma to być głównie player z dyskiem umożliwiający udostępnianie plików jako dodatek to lepiej wybrać Tizzbirda F20 (używałem tylko jako playera ale z tego co pamiętam była możiwość udostępniania plików oraz instalacji klienta torrenta bo w środku jest Android) a jak typowy NAS to zainwestować w urządzenie dwudyskowe typu Thecus N2310 czy Synology DS213j

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

No głównie mi chodzi oto żebym  nie musiał ciągle z kompa zgrywać tego co ściągnę z neta i  / fotek z wakacji  itp. na pendrajwa tylko mieć wszystko  podręczne  na przenośnym dysku  podłączonym do smart tv  , a możliwość  samodzielnego sciągania torętów jest mile widziana + jako dysk sieciowy , te co ty podałeś niby fajne ale jak na przy domową zabawę trochę drogie ,

 

A co powiesz o tym ? :

http://allegro.pl/nowy-serwer-plikow-d-link-dns-320-i4836063061.html

 

 

A z tamtymi  co jest nie tak ? głównie chodzi o działanie że wolne… bo są  tanie nawet z dyskiem w komplecie ?….

Link to post
Share on other sites

Nie no   widziałem sprzęty w okolicach 200/250zł i tyle chce wydać , na  przy domową zabawę nie chce przesadzać  , chce tylko żeby samodzielnie pobierał z neta i miał funkcję dysku przenośnego do tv/kompa.

 

A co byś polecił jeszcze ...

 

A co o tym myślisz….

http://allegro.pl/shuttle-omninas-kd20-serwer-dysk-nas-usb-3-0-i4844635295.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...