Skocz do zawartości

Zestaw + monitor + system do 4000 PLN (+/- 100PLN :) ) do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam,

siostra prosiła mnie o złożenie kompa dla swojego syna do 4k

 

Zastosowanie komputera: gry

Maksymalna kwota: 4000-4100 PLN

Których części potrzebuję: wszystkich :)

Podkręcanie: być może

Monitor: zakup nowego (LG 22M45D-B)

Specjalne wymagania: uniwersalna płyta zarówno pod radeona jak i GF wraz ze sli i crossfire

Ze starego sprzętu nic nie będzie brane

 

Moja propozycja:

Procesor: Intel I5-4590

Płyta: Gigabyta GA-Z97X-Gaming 5

RAM: Crucial Ballistix 2x4 GB CL9

Grafika: Gigabyte R9 270X 2GB

HDD: Seagate 1TB SATA3 64MB

Obudowa: SilentiumPC Gladius M30

Zasilacz: XFX Black Edition XTR 550W

Napęd: Asus DRW-24F1ST

Monitor: LG 22M45D-B

Karta WiFi: Pentagram P 6132-08 horNET USB

System: Win 8.1 64-bit PL

 

ponieważ siostra nie ufa moim umiejętnością składania komputerów to do tego trzeba dorzucić złożenie+testowanie ( ok 100 PLN).

 

wszystko razem wyszło ~4000 PLN

 

Dręczące pytania ;)  :

 

zastanawiam się nad zamianą karty graficznej na:

ASUS R9 270X Direct CU II TOP lub,

Gigabyte R9 280 OC (ale przeraza mnie to 250W ;)  ) lub,

Gigabyte GF GTX760 2048MB WindForce II OC

 

oraz procesora na I5-4460 (w razie przekroczenia budżetu)

 

Z góry/dołu dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam,

Tusiu

 

PS

edycja wg wskazówek Graabi'ego

Edytowane przez Tusiu
Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do wzoru:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Zestaw delikatnie mówiąc jest słaby.

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/sYk82s/

 

można delikatnie lepiej:

 

i5 4460 trosinieczke tylko słabszy od i5 4590 i tak nie odczujesz + dobra płyta od gigausia jak na matx ( 4 sloty, podwójna kostka biosu) , 4 gb  ramu ( jak bedzie brakowac to mozna zawsze lepiej zakupić drugą), grafika gtx 970 od gigabyte windforce, obudowa z 3 wentylami w zestawie, zasilacz sprawdzony od theraltake, 1 tb dysk, system 8.1, i monitor 22 calowy ( 21,50 na matrycy ips o aoc.

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/sYk82s/

 

można delikatnie lepiej:

 

i5 4460 trosinieczke tylko słabszy od i5 4590 i tak nie odczujesz + dobra płyta od gigausia jak na matx ( 4 sloty, podwójna kostka biosu) , 4 gb  ramu ( jak bedzie brakowac to mozna zawsze lepiej zakupić drugą), grafika gtx 970 od gigabyte windforce, obudowa z 3 wentylami w zestawie, zasilacz sprawdzony od theraltake, 1 tb dysk, system 8.1, i monitor 22 calowy ( 21,50 na matrycy ips o aoc.

Dziękują za propozycję, ale mam ... jakieś ale ;)

 

odnośnie procka to ok, bo sam się zastanawiałem, co do płyty to chciałem pełne ATX z możliwością sli/crossfire, jakby siostrzeniec chciał sobie dokupić drugą kartę graficzną w dobie coraz bardziej wymagających gier. I zasadnicze pytanie, czy w dzisiejszych czasach 4GB RAMu są wystarczające?

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to sli/ crosfire wyższa rozszielczośc niz ffull hd do tego procek oc i lepsiejszy zasilac zoraz przwewiena większa buda. Także nie  ztaka kaśa :D

Na razie fullHD będzie musiało jemu styknąć (do tej pory siedział na 1280x1024) ;), ale chciałem jako tako rozwojową płytę, żeby za rok albo dwa nie musiał wymieniać wszystkiego

Link to post
Share on other sites

orgaialny system kupisz na allego za 50 zl Windows 8,1                                                                                     http://allegro.pl/windows-8-1-pro-32-64-bit-pl-klucz-auto-gratis-i4807983438.html

Edytowane przez novy7
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

odnośnie procka to ok, bo sam się zastanawiałem, co do płyty to chciałem pełne ATX z możliwością sli/crossfire, jakby siostrzeniec chciał sobie dokupić drugą kartę graficzną w dobie coraz bardziej wymagających gier

 

To nie budżet na multi_GPU. Tutaj sprzedaje się obecnie posiadaną kartę i dokłada do kolejnej nowej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...