Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać? abonament czy karta?


Recommended Posts

Witam

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu ale mam pewien dylemat. Chciałbym jakiegoś fajnego smartfona coś ala wave/galaxy s, ale nie wiem czy jest sens pakować się w abonament(na 2 lata). Rozważam wziąć galaxy s w abonamencie play za 89zł(koszt tel.299) dużo min.+2gb neta(dla mnie nie do wydzwonienia), bądź kupić wave'a za ok.1tyś i przesiąść się na orange free na kartę(obecnie pop i w810i). Z racji że mało dzwonie i jeszcze mniej smsuje, ekonomiczniejsze(w skali roku) jest 2 rozwiązanie. Jeżeli ktoś ma bądź korzysta z orange free i bonusowych pakietów internetowych przy doładowaniu(np.50zł 2.7gb na 3 mies.) prosiłbym o informację jak to działa, bo czytałem opinie że ten "bonus" potrafi zjeść nawet 2mb za smsa :P i odlicza także transfer za połączenia. Z drugiej strony część ludzi pisze że spoko.. :D

 

http://www.telepolis.pl/news.php?id=17963&limit=1000

 

Kwestia tel. jest jeszcze do przemyślenia. Brat ma poprzedniego galaxy i namawia mnie na system androida..

Głównie chodzi mi o odpowiedź na pytanie czy internet w orange free ma sens?

Link to post
Share on other sites

W tym abonamencie Galaxy S kosztuje 150zł w e-shopie (lub 250zł w salonie).

Przechodząc z numerem z innej sieci pierwsze 3 abonamenty płacisz tylko 50%. Jeżeli jednak nie rozmawiasz dużo to zakup tak wysokiego abonamentu jest zupełnie chybiony. Znowu w niższych (tj. LP Internet 29 i 49) cena telefonu jest zbyt wysoka.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jednak nie rozmawiasz dużo to zakup tak wysokiego abonamentu jest zupełnie chybiony. Znowu w niższych (tj. LP Internet 29 i 49) cena telefonu jest zbyt wysoka.

Otóż to. Chociaż zawsze mogę kupić telefon- przejść na free i sprawdzić z czym to się je(pieniądze z popa mi nie przepadną a trochę się tego nazbierało) i ew. migrować do play fresh na kartę lub umowe. Abonament abonamentem ale w prepaidzie też się sporo dzieje

Link to post
Share on other sites

A abonamentem jest taki problem, że przez 2 lata czas nie stoi w miejscu, oferty się zmieniają, a ty ciągle masz to samo.

 

Miałem abonament na 2 lata w erze, potem 2 lata w play i pod koniec abonamentu zawsze otrzymywałem już bardzo mało minut/sms-ów w porównaniu chociażby z kartą. Dlatego przeszedłem na kartę. No i w play minuty nie przechodzą, więc trochę lipa.

Link to post
Share on other sites

I tak w dłuższej perspektywie wyjdzie taniej kupić telefon poza abonamentem. Zwłaszcza jak kupuje się tanie telefony, chociaż i przy drogich się opłaca (nawet na dzień dzisiejszy, a ceny na karcie prawdopodobnie zmaleją za jakiś czas). Co innego jak masz swoją firmę i musisz bardzo dużo dzwonić. Oferty biznesowe mają lepsze warunki. Dodatkowo można sobie to wliczyć w koszta.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

odświeżam

 

W ramach zakończenia wątku..

 

Przeszedłem na orange free na kartę doładowałem za 50zł i mam do wykorzastania 3.8Gb na poł. z internetem na 3 miechy(nie wiem dlaczego tyle). Tel. kupiłem z alledrogo nówkę samsung galaxy s z sieci play w dość dobrej cenie. Zasięg w mojej mieścinie(domu)jak i w miejscu pracy to 3g/Hdspa także internet śmiga dość ładnie czego się wcześniej obawiałem.

 

;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...