Skocz do zawartości

Phenom II x2(tun.x4) --- a temperatura


Recommended Posts

Witam

Na początku nie chcąc się chwalić powiem że oczywiście mojego P IIx2 555 odblokowałem bezproblemowo Easy Tunerem dostarczonym do płyty Gigabyte ga-880GMA-UD2H na 4 jajecznego B55. Pytanko moje jest następujące jakie temperatury zanotowaliście? U mnie w idle to 43-45 stopni a w stresie nawet 60-65?? Czy takie temperatury to normalne dla tego proca?? Działa na standardowym zegarze 3,2.

Link to post
Share on other sites

Ja na swoim Phenomie X2 550 BE też odblokowałem ale temperatury na boxie to był koszmar. Jak testowałem rdzenie to dochodziło nawet do 70 stopni a w idle mniej więcej tak samo jak wyżej. Zmieniłem chłodzenie na Silentium PC Spartan i przynajmniej się nie martwię bo w stresie na dwóch nie przekracza 50 stopni ( trochę bez pasty jedzie :D) a na 4 - 55 stopni

Link to post
Share on other sites

Witam

Na początku nie chcąc się chwalić powiem że oczywiście mojego P IIx2 555 odblokowałem bezproblemowo Easy Tunerem dostarczonym do płyty Gigabyte ga-880GMA-UD2H na 4 jajecznego B55. Pytanko moje jest następujące jakie temperatury zanotowaliście? U mnie w idle to 43-45 stopni a w stresie nawet 60-65?? Czy takie temperatury to normalne dla tego proca?? Działa na standardowym zegarze 3,2.

A jakie masz napięcia ustawione? Auto (1,4V)?

U mnie @4x b55 3,2GHz na BOXie przy napięciu 1,285V w IDLE ma 35 stopni (temperatura pokojowa 23 st C). W stresie pod OCCT goni do 53-55 stopni, ale nie przekracza!

 

Obudowa ATX stara jakaś noname, bez dodatkowych wentylatorów. Grafika integra, więc nie ma co napędzać temperatur w budzie :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam

Ja na przykład mam AMD Phenom II X2 560 Black Edition 3.3GHz na płycie Asus M4A88TD-V EVO/USB3 oczywiście odblokowany na x4@3.5Ghz przy 3.6Ghz mam zawiechy nie wiem czemu ale i tak póki co wystarczy.Chłodzenie Akasa Venom 120mm S-FLOW, pamieć Corsair 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz XMS3 CL9-9-9-24 1.65V w spoczynku mam 29-32 a w stresie max 45 stopni testowane w OCCT,obudowa Thermaltake Element T jest dobrze wentylowana 3x 120mm,1x 200mm, a tu screenshot dla niedowiarków http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1be9461571e15352.html.3mka i powodzonka życze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...