Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

Wszystkie kopie fizyczne zniknęły.

Cholera :o

 

Hehe, chciałem, żeby to dotknęło wszystkich, co piszczeli, że odwołują pre-ordery po przesunięciu przez Rockstar premiery :D Ciekawe ilu to dotyczy bezpośrednio :P

 

Dzisiaj na necie wyczytałem, co trzeba zrobić, żeby mieć 100% i powiem szczerze, że czuję wielki niedosyt - otóż nie trzeba robić wszystkiego, z np. 40 misji dodatkowych, wystarczy wykonać 24... Co za bezsens. Rozumiem, jakby zrezygnowali z zaliczania misji na złoty medal, bo w życiu bym tego czasowo nie ugrał, ale przez ich decyzję szybciej osiągnę 100% niż w ogóle skończę grać.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie dziwne, że 100% nie oznacza wykonania totalnie wszystkiego, ale ja z tego powodu włosów rwać sobie z głowy nie będę. Poprzedniej odsłony też nie ograłem w 100%, co nie przeszkodziło mi przejść wątek fabularny 3 razy i spędzić w grze pewnie dobrze ponad 100 godzin. A dla maniaków grindowania to też żaden problem, przecież nie musisz zwracać uwagi na wskaźnik i trzepać dodatkowe misje i osiągnięcia dalej.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Główny wątek ukończony, powiem tyle WOW bardzo mnie wciągnęła fabuła. Bardzo dużo zabawnych sytuacji i zwrotów akcji jak to Gta. W porównaniu do Gta 4 jest duża różnica miasto jest pełne życia i nie jest tak mroczne. Kto nie kupił niech żałuje tytuł obowiązkowy jak ktoś nie grał (jak ja). Teraz zostaje Gta Online i zwiedzanie i zabawa z modami :)

Link to post
Share on other sites

A dla maniaków grindowania to też żaden problem, przecież nie musisz zwracać uwagi na wskaźnik i trzepać dodatkowe misje i osiągnięcia dalej.

 

 

Oczywiście, że nie, ale przez to muszę się kierować poradnikami, żeby wiedzieć ile dokładnie misji pobocznych mam do wykonania.

 

 

Główny wątek ukończony

 

 

A, B, czy C? ;)

 

Link to post
Share on other sites

Im dłużej gram w GTA V, tym gorszym (z braku innego określenia na takie bolączki jestem zmuszony do użycia takiego a nie innego słowa) portem się wydaje.

Niby chodzi ładnie, niby wygląda świetnie, ale matko bosko, sterowanie miejscami dostaje świra!

 

Oczywiście, przy strzelaniu obowiązkowy smoothing, odrobina akceleracji i czułość jest przypięta do framerate, brakuje również osobnego suwaka za czułość przy celowaniu (najniższa i tak jest za wysoka przy celowaniu a wtedy nie da się normalnie poruszać).

 

Nurkowanie w losowych momentach staje się wrzodem na du**e, gdy przy pewnych pozycjach gra gorączkowo próbuje ogarnąć czy dany klawisz odpowiada jednak za skierowanie się w górę czy w dół, co albo kończy się przyduszeniem, albo utopieniem się.

Link to post
Share on other sites

Próbując regulować głębokość (zmieniając trajektorie postaci za pomocą W i S, jak w latadłach) i dodatkowo do tego płynąc (póki co nie rozpracowałem jak pod wodą pływać bez sprintowania) gra się gubi. Kręci się, obraca, świruje, czyniąc jakiekolwiek manewry w ciaśniejszych lokacjach (e.g. przepłynięcie blisko czegokolwiek) niemalże niemożliwymi do wykonania.

 

Może to ja jestem specjalny, jednakże przyjmując że jednak nie, to każda osoba która zbierała złom z dna wód wokół San Andreas to potwierdzi.

Link to post
Share on other sites

Sorry ale jak dla ciebie jest problemem pływanie używając dwóch klawiszy na raz, lub jednego i myszy to może nie powinieneś grać w gry komputerowe.

Jeszcze można na padzie sterować ale też pewnie byś narzekał.

Edytowane przez Cygg
Link to post
Share on other sites

Ja doskonale rozumiem że co poniektórzy z was już się do takiego sterowania przyzwyczaili i będą teraz bronić tej gry własnym życiem, ale ile bym nie próbował to implementacja sterowania jest zwyczajnie źle zrobiona i dziwie się, jak przy rzekomo ~2 latach i 300 milionach dolarów coś takiego mogło umknąć QA.

 

Zwłaszcza widząc ile uwagi poszło na całą resztę gry, by zaskakiwała nawet po latach.

 

Już pomijam średniej jakości gunplay, z rozjechanym feedbackiem. AK które z tłumikiem zawsze używa dźwięku serii, nawet przy wystrzeleniu jednego pocisku <3

 

Nikt, komu działają obie półkule mózgowe, nie stwierdzi że przyklejenie czułości myszy do framerate, narzucenie obowiązkowej akceleracji nawet przy Raw Input i smoothing dobrze wpływa na rozgrywkę, szczególnie na PC.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

Możesz rozwinąć o co chodzi z jazdą i pływaniem? Według mnie jest normalne, nie wiem co miałeś na myśli mówiąc o porażce.

Mogę.

 

O ile pływanie na dużych przestrzeniach jest OK, o tyle w ciasnych zaułkach, zwłaszcza podczas poszukiwania fragmentów łodzi podwodnej jest nie intuicyjne. Momentami kompletnie nie wiem w którą stronę popłynie protagonista wciskając W lub S z Shiftem i kierując myszką.

 

Natomiast, jeśli chodzi o rower i jego sterowanie:

- jazda - jeden klawisz,

- sprint - drugi klawisz,

- szybszy sprint - szybkie klikanie (nie przytrzymywanie) trzeciego klawisza.

Jak zaliczasz ostatni dostępny triatlon, gdzie rowerem jedziesz po całym San Andreas, to w połowie, czyli po 10 minutach, zaczynasz mieć dosyć. 

 

GTA V to nie tylko misje fabularne. Wieli rzeczy nie odkryjesz trzymając się tylko niej. Przy okazji, Cygg: http://www.dobre-maniery.com

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ma ktos tez ten problem ze jak sie wsiada do samochodu to on jedzie?

Często u mnie się to zdaża, najczęsciej do przodu i w prawą stronę. T.T

 

 

yyy, co? :D to to chyba normalne :D

Niezbyt normalne jak się nie wcisnęło gazu. :P

Edytowane przez kalgon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...