Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

Ściągał ktoś już nowe sterowniki do Radeonów 15.4 ?  Dużo poprawia w grze ? w sensie płynności itd . Bo nie wiem czy instalować te bety czy poczekać na końcowe.

Podobno dużo dają, tak piszą na innych forach.

Link to post
Share on other sites
Mi się wydaje, że GTA IV na modach miało lepszą grafikę ;/

 

Też mi się tak wydawało, ale odpaliłem IV i od razu widać różnice...

 

http://i.imgur.com/ZwNkPkm.jpg

 

http://i.imgur.com/6aeq7ys.jpg

 

Z tym, że czwórkę robiłem jako miłą dla oka, wersja bardziej realistyczna wygląda jak zdjęcie, ale dropy, crashe i beznadziejne wygładzanie + cienie na patchu 1.0.4.0 skłoniły mnie do zmiany.

Jakie różnice po paru godzinach w GTA V (IV mam ograne w 100%) odnośnie mechaniki, fizyki i grafiki? Ogólnie jest fajnie, cienie są dużo lepsze, niż w IV , warunki atmosferyczne również, słońce czyli timecycle w IV to imho przy większości modów porażka, a w V miodzio o praktycznie każdej porze dnia. Refleksy i odbicia jednak na IV dużo bardziej efektowne, a odbicia w lustrach (np. u fryzjera czy w lusterkach w samochodzie) w V to chyba żart. Jednak reszta jest praktycznie po stronie najnowszej części - deszcz jest wręcz obłędny (w IV ładnie wyglądał tylko deszcz z daleka, jego fizyka i to, co pozostawało na podłodze to lipa), widok z pierwszej osoby dużo bardziej dopracowany (tylko te lusterka...; w IV FPV jest modem), zachowanie pojazdów na różnych nawierzchniach także bez porównania (w V mocne auto z RWD + FPV to świetna zabawa, w IV warunki pogodowe na trakcje wpływały minimalnie), inne zachowanie pojazdów jest nawet na torach, a ilość elementów świata, z którymi można integrować jest kolosalna. No i warto zwrócić uwagę na framerate - przy jakości jak na screenach (w przypadku IV w miejscach osłonecznionych gra wygląda trochę gorzej) fps  w GTA IV trzyma się twardo 30-40, a w GTA V 45-70 na HD7870.  :rotfl:

 

 

Aaaa nie wspomniałem o otoczeniu i postaciach - nawet na modach, IV wygląda gorzej od V, bo nie ma tak często użytych wysokich traw i drzewa są dużo prościej zaprojektowane. Mimika twarzy bez porównania, GTA V jest w tym świetne.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...