Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

Po kilku godzinach gry muszę z przykrością stwierdzić, że GTA5 to fatalny przerost formy nad treścią, nuda wieje z ekranu a sama gra osiaga średnio 15-20 fps. Naprawdę żałuje wydanych pieniędzy..

 

Oczywiście Panowie, to taki żarcik, chciałem was wkrecić :rotfl:. Po Killzonach i Uncharted jest to naprawdę następna gra, dla której warto jest mieć konsole. Trudno mi opisać to co ujrzałem, ale ta gra to czysta perfekcja. Wszystko poprzez grafikę, po soundtrack a poprzez mechanizm strzelania (czy sterowania autem) jest takie jak chciałem. Już w pierwszej misji miałem szczene w podłodzę, bo przeskok graficzny względem GTA4 jest naprawdę potężny, tekstury we wnętrzach budynków  jak i same postacie maja teraz tak dużo detali, ze to wygląda bardziej jak MAX PAYNE 3 a nie GTA4. Sama jakość wykonania lokacji na otwartej przestrzeni również wgniata w fotel. Widać, że na teksurach jest dużo efektów postprocesingu, wygląda to coś jak gdyby bump maping. Sama jakość obrazu na ps3 jest znacznie lepsza niż w gta4. W gta 4 na ps3 denerwował mnie włączony filtr rozmazujący głębie obrazu (obniżał więc dodatkowo rozdzielczość, a dopiero na wersji PC dało się to wyłączyć). Tu tego pieroństwa nie ma i naprawde sam obraz cieszy oko, wszystko jest ostre. Co do prędkości działania gry, to szczerze mówiać według mnie gra chodzi akceptowalnie jak na konsole, zdarzają się czasem dropy ale to naprawdę nie jest tak częste, jak w przypadku gta4.

 

Swoją drogą skomentuje teraz faktyczny model prowadzenia auta. Była to rzecz, która odrzuciła mnie totalnie od gta4, a poprzednie części tej serii ogrywałem latatami. Auta prowadzi się teraz tak jak chciałem, uważam, ze rockstar dał doskonały model jazdy autem. Naprawde nie dziwie się recenzentom, którzy chwalili tą kwestie, mogę tylko potwierdzić ich słowa. Auta prowadzi się teraz znacznie bardziej dynamicznie, nie ma tego wrażenia zamulenia auta (w gta 4 było tak, jak gdyby auto pływało pod wodą), a przy tym wszystkim tu też trzeba używać hamulca, jest niesamowita zabawa z nadsterownością jak też wciąz można stracić kontrolę nad autem. Wszystko to sprawia, ze same pokonywanie zakrętów po nauce ręcznego po prostu wciąga. Nie będzie to przesadą jeśli napiszę, że w gta 4 samo prowadzenie auta sprawia mi frajdę.

 

Nawet po tych kilku godzinach gry jestem w stanie stwierdzić, że jest to naprawdę najlepsza w jaką grałem na tej generacji. Szczerze mówiąc o ile GTA4 było dla mnie totalnym zawodem, który mógł by nawet nie wychodzić, o tyle GTA5 jest wszystkim tym, czego oczekiwałem po GTA4. Dla mnie to jest gra idealna. Aż się nie mogę doczekać jak gra wyjdzie na PC, tam to dopiero będzie to wszystko wyglądać, coś mam wrażenie, że mój 680GTX dostanie wreszcie grę, przy której będzie się poważnie pocić :). Pograć w gta 5 przy takiej grafice w 1080p to będzie coś :)

 

Także odemnie ocena 10/10 :). Podkreślę też, że nie należe do osób, które mają zwyczaj oceniać tak wysoko gry. W tej genracji najwyżej oceniałem Uncharted 3 i Killzone 3, ale i tak było to gry na moim zdaniem max 9. W GTA5 nie może być inna jak 10, powaga, zgadzam się doskonale z tymi recenzjami 

Edytowane przez kapral.hicks
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gram.pl jak zwykle się postarał i moje GTA 5 dotarło do mnie :D

Do mnie też z tej firmy ale już powoli zaczynałem wątpić a tu telefon od kuriera :D

Co do gry to szczerze bardzo mi się podoba jak na te konsole to kosmos zagrałem chwile ale mam trochę roboty :/  ale myślę że się uwinę szybko i zagram jeszcze dzisiaj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...