Skocz do zawartości

Jaka powinna byc temperatura procka, grafiki, chipsetu?


Recommended Posts

Witam wszystkich. Zalozylem ten temat poniewaz ostatnio zauwazylem nie pokojace mnie temperatury na danych podzespolach wiadomo ze teraz na dworze bedzie jeszcze cieplej wiec temperatura domowa bedzie napewno wieksza przez co komputer bedzie sie bardziej nagrzewal dlatego mam male obawy co do temperatury.

 

Program do monitorowanie procka i chipsetu AI Suite v1.03.29

 

Temp. CPU: 24 w idlu w stresie dochodzi do 30

Temp. chipsetu: 38 w idlu w stresie dochodzi do 41

 

Do karty graficznej uzywam programu EVGA Precision

 

Temp. GPU: 64 w idlu w stresie dochodzi do 72

 

Nie pokoi mnie temperatura karty graficznej czemu w idlu jest az 64 stopnie? czyzby moja karta (model. EVGA GeForce 8800 gts 320mb) byla robiona na starym chipsecie? bo z tego co zauwazylem te nowe karty graficzne min. gtx260 itp. maja w stresie tyle co ja w idlu :| co mam zrobic? czy to jest normalna temperatura? a moze programy z ktorych korzystam pokazuja bledna temperature? raczej dobrze mam chlodzona obudowe jest przwiewna :?: i o to sie nie martwie. Czekam na wasze rady :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jeśli ten program dobrze pokazuje temperatury to jest wszystko OK, nei masz powodów do nie pokoju.

 

Ta karta wytrzyma chyba z 120 stopni (ale może być wtedy nei stabilna). Temperatury poniżej 90 stopni w stresie są ok (dla karty graficznej).

Link to post
Share on other sites

Ta karta wytrzyma chyba z 120 stopni (ale może być wtedy nei stabilna). Temperatury poniżej 90 stopni w stresie są ok (dla karty graficznej).

W sumie to nigdy nie przekroczyla 80 stopni. Ale czemu one tak sie grzeja? to juz wina karty? czy poprostu w obudowie jest zla cyrkulacja powietrza?
Link to post
Share on other sites

Teraz po prostu takie temperatury chipsetów graficznych to standard.

A ja myslalem ze powyzek 70 st. to juz za duzo a tu jednak dobre wiesci :) no to raczej nie mam powodu do obaw :) troche sie wystraszylem bo myslalem ze to od tych upalow ktore panuja od paru dni tak temperatura skoczyla :?:

 

//EDIT//

 

Zapomnialem napisac jeszcze o dysku twardym Samsung SpinPoint od 27 st. do 32 st. w miare wzgledna temperatura? :?:

Link to post
Share on other sites

A głośno masz w komputerze?

W sumie nie jest tak glosno. Obudowa Thermaltake Armor Junior + 2x NOCTUA NF-P12 12cm z przodu i z tylu obudowy a na procku Arctic Cooling Freezer 64 Pro PWM czasami ten Arctic przy wlaczaniu kompa troche mi charczy tak z 10sekund a potem jak wskoczy na odpowiedie obroty to juz normalnie cichutko chodzi od czego on tak moze charczec? moze trzeba go przeczyscic? dobrze ze zdarza mi sie to raz na pare miesiecy :)
Link to post
Share on other sites

A ile kosztuje taki zestaw WC? Z 500zł chyba będzie? Może trochę mniej, ale to i tak sporo pieniędzy - jeśli jesteś bardzo uczulony na głośność komputera to to będzie najlepsze rozwiązanie, a jeśli możesz żyć to lepiej zainwestuj w sprzęt :)

Link to post
Share on other sites

A ile kosztuje taki zestaw WC? Z 500zł chyba będzie?

Raczej ponad 500zł :?: ale lepiej chyba zlozyc samemu sobie taki zestaw.

 

a jeśli możesz żyć to lepiej zainwestuj w sprzęt

No wlasnie zamowilem nowego procka Q9550 + NH-C12P :) narazie nie spie na pieniadzach :?: tak po kolei bede sobie wymienial czesci. Jak sie dorobie to zmienie tez grafike narazie mi nie jest az tak potrzebna bo nie jestem nalogowym graczem :)
Link to post
Share on other sites

500zł? to raczej taki cienki zestaw, porządny to min. 800zł. Dla ludzi, którzy nie chcą słyszeć kompa jest to idealne rozwiązanie.

Zgadzam sie z Toba na taki sprzet warto wydac nawet 1000zl bo przyda sie na przyslosc no i napewno nie zuzyje sie tak szybko jak coolery :?: z dobrym WC mozna zabawic sie ekstremalnie bez obawy w OC :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...