Skocz do zawartości

Nokia Lumia 1320 przedłużenie umowy mix w Plusie


Recommended Posts

Witam.Kończy mi się umowa i mogę ją przedłużyć na 36 miesięcy ,kwota doladowania 40zł.Wcześniej 2 lata temu wziąłem xperie tipo i do tej pory wszystko w niej działa .Sprawdzałem na stronie Plusa i ta nokia chyba jest najbardziej opłacalna,musiałbym do niej dopłacić 260 zł .Innych ciekawych propozycji nie ma bo np. LG G2 mini to doplata ponad 360 zł,sgs4 mini jeszcze więcej i tylko ta Nokia ma jakoś sens.Telefonu używam głównie do

1.Gg

2.Oglądanie filmów yt

3.Granie w gry (lepsze niż na tipo)

4.Słuchanie muzyki

5.Czasem jakieś zdj/film oby w całkiem dobrej jakości

6.Sporadycznie sms/telefon

Rozmiar mi nie przeszkadza a telefonu mam zamiar głównie używać do wszelkich multimediów.

Czy warto? Wcześniej nie miałem stycznosci z Wp ale widzę,że to szybki,dobrze zoptymalizowany system więc będzie dobrze smigać i nie ma raczej niczego co by nie zastąpiło mi z androida.

Link to post
Share on other sites

jestem posiadaczem tej nokii od jakiegoś tygodnia. jest mega pozytywnie!!! płynność na najwyższym poziomie, wyswietlacz... moim zdaniem wszystko co mówią recenzje to prawda, a nawet za mało, bo ta nokia jest poprostu świetna. fakt jest klocek z niej, ale to jednak 6". do neta idealna.  raczej do androida już nie wrócę...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za opinię;D Po prostu nic innego ,sensownego do wyboru nie mam a jak się dobrze przyjrzałem to ta Lumia spełnia moje oczekiwania.Podzespoły ma ok ,to nie android,który żeby było płynnie potrzebuje procesora czterordzeniowego i sporo ramu:D duży to zaleta zazwsze gdzieś go zmiesze.Głównie chodzì mi o multimedia tzn filmy,gry,net choć nie wiem jak to jest z grami na wp i czy są drogie i dostępne oraz jak gg na tym dziala?

Link to post
Share on other sites

gier nie testowałem, ale raczej i tak to nie jest telefon stworzony do gier (podobno mocno się nagrzewa). ale do multimediów, YT, ogólnie neta, office'a, jest naprawdę lepiej niż bardzo dobrze. dużo aplikacji bezpłatnych od microsoftu, dedykowanych pod lumie. dodaj do wszystkiego 6" 720x1280 i jest ok

Link to post
Share on other sites

4 rdzenie w tańszych telefonach to najczęściej 4xcortex-a7. Rdzenie krait w tej noki sa duzo wydajniejsze. 2x krait 300 1.7 ghz = 4x cortex a7 1.2-1.4 ghz. Tutaj nie ma żadnej magii. Cpu jest dość mocne szczególnie w przeglądarce gdzie jedno wątkowa wydajność ma duże znaczenie, jednak adreno 305 to już dość słabe GPU, gry nie zawsze działają plynnie np. Fast as lightning czy nawet nowe angry birds.


z rozdzielczoscia hd na tej 1320 adreno 305 ma juz troszkę ciężko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

6 Cali zawsze bedzie wygodniejsze, ta nokia ma swoje wady ale do przegladania internetu, pisania na klawiaturze ekranowej czy ogladania video jest swietna, gg dziala bardzo fajnie, tak jak i skype, windows widzi ja jako pamiec przenosna. Brakuje obslugi flash i wydajnosci w grach


mam ta lumie, brakuje mi wlasnie flasha, przez co nie ktorych materialow video na przegladarce nie da die ogladac, schowek windows jest niedopracowany, a aplikacje jakie wlaczysz Sa czesto wywalane kiedy chcesz any dzialaly w tle np. Dyktafon, ale ogolnie w tej ce,ie Nic fajniejszego na androidzie nie dostaniesz poza chinczykami. Sa na pewno telefony o mocniejszej specyfikacji ale nie 6 calowe. Dla mnie 6 Cali to ogromna zaleta, na pewno juz nie kupie mniejszego telefonu. Wada przy tej wielkosci jest parszywy glosnik, ktory slabo slychac z torebki tak wiec trzeba wybrac odpowiedni dzwiek.


a o wydajnosci w grach wspominam, bo mam na tablecie to samo gpu, tam jest 1024x768 i gry dzialaja duzo lepiej, pomimo ze to mulasty i lagujacy android, tak wiec do takiej rozdzielczosci przydalby sie w tej lumi lepszy uklad graficzny.


da die grac nawet w asphalt 8, ale animacja nie zawsze jest plynna, prostsze gry tez potrafia sie przyciac nawet w tak prostej grze jak 2048 na k otku (my talking tom) akurat w ta gre gram codziennie czasem i kilka godzin ;)

Edytowane przez asia-86
Link to post
Share on other sites

Nie obsługuje flasha tzn np gra przegladarkowa mi nie będzie działać?

Teraz mam xperie tipo i.chyba jakiegoś flasha instalowalem i działa.Nie nastawiam się tylko na 6 cali ale chyba lepszego telefonu w ofercie mix przy takiej dopłacie nie dostanę.Myślałem,że wp dużo lepiej zoptymalizowany i na takim konfigu dam rady.lepiej pograć w jakąś niezłą gierkę np tego asphalta 8 .Może ktoś da rady coś polecić innego w takim mixie po.40 zł/msc i dopłacie do.300 zł?

Link to post
Share on other sites

interfejs, płynność działania, przeglądarka - to wszystko działa szybko. Ale flasha nie ma, nie wszystkie dodatki na stronach się wczytują, nie które ciężkie strony nie wyświetlają się prawidłowo. Optymalizacja to jedno, ale gry też mają swoje wymagania. Dla mnie wada Windows to właśnie to że płynność respons ywność osiąga za wszelką cenę, na andku jak otworzysz dwie zakładki w chromie to nadal program odpalony w tle działa a telefon poprostu laguje, Windows wywali z pamięci poprzednią zakładkę a gra działająca w tle sięzamrozi albo wysypie. Ios ma to samo.


Pół biedy jeśli to tylko gra, ale spróbuj np. Przy włączonym dyktafonie uruchomićprzeglądarke albo używając nawigacji np. Włączyć kamerę. Często się nie da bo poprzedni proces będzie zabity. To jak wypełniasz formularz i po przełączeniu się na maila aby skopiować coś okazuje się że przeglądarka musi się przeładować i wczytać pusty formularz od nowa to już parodia. Pod tym względem wp to dno. Android laguje ale osobiście wole powolne działanie niż wywalanie procesów , programiści odwalili szopkę projektując system w którym ważniejsze jest płynne wyświetlenie animacji systemowej niż zachowania funkcjonalności zarządanej przez użytkownika. Jak ktoś tylko słucha muzyki i używa apek oraz robi sweet focie to ok. Będzie płynnie i fajnie, jak ktoś używa więcej funkcji to szybko szlag go trafi przykład włączony dyktafon, przychodzi powiadomienie gg, uruchamiasz g g i dyktafon przestaje pracować . Super nie ma laga w g g ale urządzenie jako smartfon jest bezużyteczne.


ja już się przyzwyczaiłam, telefon używam do pierdół jak gierki, filmy, powiadomień gg i czytnik www. Jak coś trzeba napisać, nagrać otworzyć dokument, wyedytować to zostaje android na chińskim tablecie za 400 zł


jak chłopaki mówią, że np. Jadą i działa nawigacja + Janosik w tle a jak trzeba to się da jeszcze coś tam nagrać to sorry na wp można o tym zapomnieć. I masę tego typu przykładów można podać. Rozmowy telefonicznej też nie nagrasz, nawet jak ktoś zrobił apke to ten system ją wywali z procesów w tle, przykładów można podać dziesiątki, a na koniec zostaje pytanie czy wp to w ogóle system operacyjny

Link to post
Share on other sites

Z tym wywalaniem aplikacji z pamięci, to miałem tak na Lumi 520 z 512MB ramu, na Lumi 1320 gdy zmniejszę sobie grę, wejdę na FB i zrobię coś jeszcze (zadzwonię, napiszę smsa), po czym wrócę do gry to spotykam ją w takim stanie w jakim była. Mam często otwarte po 2, 3 karty i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby jakaś ładowała się od nowa. 

__________

 

Właśnie zrobiłem mini teścik, który aż mnie zadziwił. 

Odpaliłem Here Drive, później przeglądałem chwilę FB (aplikacja, nie w przeglądarce), później uruchomiłem Bad Piggies i zagrałem w 3lvl, na czwartym zmniejszyłem. Następnie włączyłem jeszcze aplikacje wiadomości, kalendarz i kalkulator, w każdej aplikacji coś tam zrobiłem, np w kalkulatorze coś policzyłem. Wszystko przełączało się błyskawicznie i było w takim samym stanie, jak pozostawione. Postanowiłem włączyć jeszcze grę Dream League Soccer (coś ala fifa) pograłem chwilę, zmniejszyłem ją i również żadna aplikacja nie została "ubita". Na koniec otworzyłem jeszcze 3 karty w przeglądarce i dopiero to spowodowało wywalenie połowy aplikacji.

Lumia 520 pod tym względem strasznie denerwowała, odświeżała i włączała od nowa wszystko, jednak urządzenia z 1GB pamięci RAM już tego nie robią i moim zdaniem świetnie zarządzają pamięcią. W Lumi 1320 jeszcze mi się nie zdarzyło by telefon wyłączył/odświeżył mi coś, co było mi potrzebne ;)

Edytowane przez aquadigger
Link to post
Share on other sites

ja mam zainstalowanych sporo rzeczy, może to dlatego. W każdym razie to nie od nas zależy kiedy Windows ubije proces, co często prowadzi do niespodzianek. Lumia 1320 nie jest zła, mi brakuje normalnej wielozadaniowości, schowka i flasha to wszystko. Warto poczekać chyba na win10... System jak widać jest przegięty w stronę pracy na low endzie, przeglądarka też czasem nie wczytuje poprawnie ciężkich stron, za to wyświetlają się szybko.


Microsoft ma ciężkie zadanie. Jesli zrobia co powinni i naprawia wp, to na tanich lumiach 520/625 i pewnie innych system zacznie lagowac i działać jak samsungowy android na ich tanich telefonach, to samo z przeglądarka ktora zacznie poprawnie wczytywać cala zawartość. n


jesli tego nie naprawia to niech raczej nastawia się na sprzedaż w Afryce i Indiach + jakieś telefony za 30 usd do facebooka i selffotek dla dzieciarni i starych babek.

 

Jakby w win 10 naprawili co trzeba, po prostu nie dając aktualizacji na low end to byłby płacz. I ujadanie o braku wsparcia, chociaż. To bzdury, bo nie dodawanie funkcji to jeszcze nie brak wsparcia. Tak właśnie powinni zrobić. Ale nie zrobią . Podsumowując. Płynność. Ważniejsza niż funkcjonalność a a aktualizacje low endu za 300 zl ważniejsze niż postęp. Ja tam im źle nie życzę ale to się musi dla nich źle skończyć.

Link to post
Share on other sites

1. Przecież android też zabija procesy, gdy potrzebuje więcej pamięci RAM.

2. Nie rozumiem co jest według Ciebie nie tak ze schowkiem.

3. "System jak widać jest przegięty w stronę pracy na low endzie" Nie powiedziałbym. Jeśli już to mid-endzie.

4. Nie mam pojęcia czego nie wczytuje Ci przeglądarka, może jakiś przykład?

A dalej to juz pojechałaś po bandzie :D

Link to post
Share on other sites

http://m.youtube.com/watch?v=QYG8VGwgRYU

Tu masz filmik na którym jest przedstawione jak na 1320 działają gry takie jak m.in.: Fifa, Asphalt, Nova, od 10 minuty Modern Combat. Moim zdaniem tragedii nie ma i spokojnie da się grać. Jedynym problemem może być nagrzewanie się telefonu w jego górnej części. Po 20 minutach gry w Fife telefon parzy ;)

Tutaj filmik z GTA San Andreas:

http://m.youtube.com/watch?v=ttJ93YU9Br0

Przedstawiono na nim również wielozadaniowość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...