Skocz do zawartości

CoolerMaster Dominator 692 Adv


Recommended Posts

Witam, szukam chłodzenia na i5 760. Problem jest w tym, aby mieściło się ono w obudowie CoolerMaster DOMINATOR 692 Adv, w której będą zamontowane wentylatory na bocznym panelu/ścianie. Stąd moje pytanie do posiadaczy w/w obudowy, co jest warte polecenia, dobrze by było aby było wydajniejsze i cichsze od BOXowego :menda:

Link to post
Share on other sites

Tak więc... Na ścianie bocznej zamontuj wentylator ale tylko ten niższy. Na górę nie pakuj bo uniemożliwi Ci to wsadzenie większych chłodzeń. Moim zdaniem jest to godne rozwiązanie bo uzyskasz większą wydajność przy większym chłodzeniu i braku wentyla niż na odwrót.

 

Po pierwsze pasta. Polecam STG-2.

 

Jako że nie podałeś ceny, podam kilka rozwiązań.

 

Teraz chłodzenia w kwocie do 75 zł to SPC Spartan ale na tego cztero-rdzeniowca będzie za słabe i ni jak umożliwi Ci OC. (Także daj sobie z tym spokój)

 

Następne chłodzenia to od 120 zł.

Zalman Performa

SPC Fortis

Scythe Mugen II ver. B

 

Powyżej 200 zł

Thermalright 120 Extreme + dwa wydajne wentylatory.

No i oczywiście asortyment Firmy Noctua.

Link to post
Share on other sites

Czyli przy 2 wentylatorach na bocznej ścianie i mniejszym coolerze na CPU wydajność będzie porównywalna z większym coolerem i jednym wentylatorem? Mogę wydać ok. 250 zł. Pastę mam Arctic Silver 5 :menda:

Link to post
Share on other sites

Czyli przy 2 wentylatorach na bocznej ścianie i mniejszym coolerze na CPU wydajność będzie porównywalna z większym coolerem i jednym wentylatorem?

W tym drugim wypadku będziesz miał o wiele większą wydajność, także nie warto pakować na ściankę dwóch wentyli. Załóż je na przód tył i górę.

 

Z przodu dajesz żeby powietrze wciągały.

Ścianka tylna na wywiew i tak samo góra.

Dolny na bocznej ściance niech powietrze zasysa i dostarcza powietrza grafice.

 

Mogę wydać ok. 250 zł

To bierz Thermalright 120 Extreme + Jakiegoś Scythe Slip Stream albo Enermaxa Magmę i będziesz zadowolony :menda:

Link to post
Share on other sites

Czyli przy 2 wentylatorach na bocznej ścianie i mniejszym coolerze na CPU wydajność będzie porównywalna z większym coolerem i jednym wentylatorem? Mogę wydać ok. 250 zł. Pastę mam Arctic Silver 5 :menda:

Na bok w ogóle chyba nie warto ładować wentyli. Mam tę budę, miałem w niej 4x 140mm + 120 mm z tyłu i ten wentylator z boku praktycznie nic nie zmienił (może z 1 stopień). Jak masz 250 zł, to kup jakiś porządny cooler. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...