Skocz do zawartości

Wyłączający się laptop po kilku minutach gry w gta4


Recommended Posts

Dzień dobry,

posiadam laptopa marki Lenovo G580, procesor intel i3-3120M 2,50GHz, 4gb ram, win 8 64bit, NVIDIA GeForce 710M i mam z nim następujący problem:

 

Przy codziennym użytkowaniu raczej jest wszystko ok, czasem się dłużej włącza, czasem się zacina ale myślę, że to normalne.

Bardzo rzadko gram w gry, praktycznie wcale. Zauważyłem, że gdy uruchomię GTA 4 (które wcześniej u mnie normalnie działało) to po 4-5minutach gry laptop się natychmiastowo wyłącza czyli pada, bez zamykania systemu.

Czym to jest spowodowne? Jakieś rady co z tym zrobić?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za cenne sugestie.

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia z y580 lenovo ma beznadziejnie zaprojektowane chłodzenie, możliwe że się przegrzewa, zanim się nie przeniosłem na PC miałem na laptopie 70 st w idle a nowego układu chłodzenia praktycznie nie da się dostać jak nie oddasz do autoryzowanego serwisu.

Link to post
Share on other sites

Możliwe że coś w tym jest, zaraz spróbuje odpalić grę na wiele niższych wymaganiach i zobacze czy efekt będzie ten sam.

Od kilku miesięcy używam też ładowarki z innego laptopa (jakiegoś starego, bez marki) ale nie pamiętam czy ta awaria działa się jeszcze gdy miałem oryginalną ładowarkę czy dopiero po rozpoczęciu użytkowania tej obecnej.. 

Link to post
Share on other sites

Ostatnio dostałem lapka w którym kurz robił piękną izolacje, po kilku minutach siedzenia na necie się wyłączał, po wyczyszczeniu chodzi bardzo ładnie. Zależy co robisz podczas tego długiego użytkowania, jeżeli siedzisz na necie to użycie podzespołów jest mniejsze i tym samym mniej się grzeje. Grając w gta4 wyciskasz z niego dość dużo to i temp wysokie i może się wyłączać (szczególnie jeżeli nigdy go nie czyściłeś z kurzu). Tak jak pisali wyżej, wyczyść z kurzu, zmień pastę ewentualnie a jak nadal będzie ciepły to zakup podstawkę.

Link to post
Share on other sites

Oddałem już go kiedyś na gwarancję z usterką ekranu...bardzo długo zwlekali z oddaniem... w raporcie było napisane, że został wymieniony ekran LCD. Problem w tym, że po 1 ja mam ekran LEDowy a nie LCD, po drugie nic nie wymienili a jedynie ktoś go przetarł szmatką lub ściereczką do ekranów.. a potem zauważyłem, że go niepoprawnie złożyli..

http://zapodaj.net/images/c8e1b99dc2d62.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...