Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam potrzebę zamontowania 2 kamer na mojej posesji. Jedna kamera miałaby nagrywać wnętrze mieszkania ,a druga wjazd na posesje. Wybrałem sobie 2 kamery firmy D-LINK oto te kamery :

 

1)Zewnętrzna kamera IP HD Cloud

DCS-2330L

 

2)Obrotowa kamera Wi-Fi HD Cloud

DCS-5222L

 

Zastanawia mnie również to czy lepiej zastosować dysk sieciowy o pojemności 2TB , czy do każdej kamery włożyć kartę 32GB. Proszę o doradzenie mi na temat tych kamer , doboru sposobu magazynowania oraz jak wyglądała by konfiguracja z dyskiem sieciowym . Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Karty w kamerach to nieporozumienie, złodziej zapis zabierze ze sobą. Dlaczego wogóle wybrałeś takie kamery? Wysoka cena, słaba specyfikacja.

 

Z czegoś co mogę polecić to ostatnio testowałem rozwiązanie NAS Synology + kamera Foscama. Muszę przyznać że byłem pod wrażeniem działania Surveillance Station, Synology przyłożyło się do pracy.

Link to post
Share on other sites

A mogę prosić jakieś propozycje kamery zewnętrznej oraz wewnętrznej chodzi mi o bardzo dobrą jakość towaru cena nie gra roli.

 

O to jak cena nie gra roli to trzeba iść w 5MP ;) Tylko one słabo się sprawdzają przy gorszym oświetleniu.

 

A tak na serio to do domowych zastosowań wystarcza 1MP (720p) lub 1.3MP (960p). W zastosowaniach na zewnątrz musiałbyć określić przedewszystkim na jaką odległość musi "widzieć" kamera i czy w nocy jest tam włączone jakiekolwiek oświetlenie. W nocy kamera przełącza się na tryb czarno-biały i doświetla obraz diodami IR. Ich zasięg jest oczywiście ograniczony, więc jeśli odległość jest większa to musi tych diod być więcej.

 

Do domu, myślę, że dobrze się sprawdzi Foscam FI9826 (PTZ) lub FI9831 (PT bez zoomu). Na zewnątrz tak jak pisałem - kwestia odległości i szerokości kadru. Przykład - FI9805W - obiektyw o ogniskowej 4mm, zasięg doświetlania (30 diod IR) do 30m. Wszystkie powyższe to kamery 960p.

 

Na stronie Synology znajdziesz listę wspieranych kamer Foscama: https://www.synology.com/pl-pl/support/camera?brand=Foscam&max_resolution=all&ptz=all&dsm=all&device_type=all&multiple_stream=all&audio=all&alarm=all

 

Jeszcze jedna sprawa - szczególnie jeśli chodzi o kamery zewnętrzne to lepiej nie puszczać ich po WiFi. Dodatkowo używając ethernetu z odpowiednią kamerą jak np. FI9805E puszczasz po nim zasilanie.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...