Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post na tym forum.

Po roku czasu pojawiła się możliwość założenia internetu w moim mieszkaniu. Internet dostarczany będzie "po kablu", przez lokalnego dostawcę.

Mam pytanie - ponieważ docelowo, chce stworzyć domowa sieć multimedialna (tv z DLNA, dysk sieciowy) w oko wpadł mi model TP-Link w8970. A moje pytanie brzmi, czy model w8960n będzie równie dobry, jeśli chodzi o domowa sieć z opcją oglądania filmów i przesyłania/odbierania danych (np. na dysk sieciowy przez podłączone do sieci urządzenia).

Proszę o Wasze sugestie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jeśli kablówka to nie ten router. Potrzebujesz routera niesymetrycznego DSL. Jeśli chodzi o streaming itp sugeruję router z rozsyłaniem dwóch sieci 2,4GHz i 5GHz np TP-LINK WDR4300. Do streamingu najlepiej nada się ta druga wyższa stabilność niższe pingi i większa autonomiczność kanałów. DLNA działa jak ta lala. Jedyną wadą 5GHz jest zasięg. 5GHz najlepiej działa jeśli urządzenia odbiorcze znajdują się w tym samym pomieszczeniu co router

 

RJ45> jesteś pewny :)?

Edytowane przez Melman1980
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up nie wyobrażam sobie inaczej struktury sieciowej jak skrętka z PC do routera i serwer DLNA na PC. I dopiero wtedy TV do DLNA na 5GHz.

 

Dorosłym rozwiązaniem jest NAS a nie PC.

@up nie wyobrażam sobie inaczej struktury sieciowej jak skrętka z PC do routera i serwer DLNA na PC. I dopiero wtedy TV do DLNA na 5GHz.

 

Musisz przemyśleć jak to wszystko chcesz rozwiązać. Jeśli chcesz mieć to wszystko po WiFi to nie schodziłbym poniżej standardu AC1200. Jeśli chodzi o DLNA, to najlepszym rozwiązaniem jest NAS, jeśli zamierzasz używać HTPC to nawet nie musi być to problematyczne DLNA tylko udostępnianie przez SMB. Swego czasu używałem Tizzbirda N1, przez SMB mogłem odtworzyć wszystko łącznie z napisami, przez DLNA (serwer na PC) niestety wiele rzeczy nie działało. Udostępnianie z routera (USB 2.0) ma poważne ograniczenie wydajnościowe, na dzień dzisiejszy od biedy może wystarczy do streamowania, ale przerzucanie plików to udręka.

Link to post
Share on other sites

@up mówisz o rozwiązaniu które potrzebuje dużego nakładu finansowego:)Gdybasz na tematy o które nawet nie prosił autor i wprowadzasz offtop. Odbijasz od tematu


router 250pln + NAS około 600pl + karta sieciowa AC=mysle około 1000 zika

 

USB 2.0 to prędkość około 25-30MB to daje około 250mb/s znajdź mi router który udostępnia taką przepustowość :) Nie chce się spierać tylko doradzić autorowi

 

 

Reasumując oddzielny kanał na 5Ghz + szerokość kanału na sztywno 40Mhz i streaming materiału czystego blu-ray bez zajakniecia do TV w 1080p bez buforowania

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

@up mówisz o rozwiązaniu które potrzebuje dużego nakładu finansowego:)Gdybasz na tematy o które nawet nie prosił autor i wprowadzasz offtop. Odbijasz od tematu

router 250pln + NAS około 600pl + karta sieciowa AC=mysle około 1000 zika

 

USB 2.0 to prędkość około 25-30MB to daje około 250mb/s znajdź mi router który udostępnia taką przepustowość :) Nie chce się spierać tylko doradzić autorowi

 

 

Reasumując oddzielny kanał na 5Ghz + szerokość kanału na sztywno 40Mhz i streaming materiału czystego blu-ray bez zajakniecia do TV w 1080p bez buforowania

  1. Autor nie określił budżetu więc nie rozumiem czego się czepiasz.
  2. Pokaż mi który router z USB 2.0 robi to udostępnianie z prędkością 30MB/s?
  3. Co do 5GHz - to nie jest jakieś zbawienie per se, daje lepszy efekt od 2.4GHz głównie w zaśmieconych radiowo środowiskach. Nawiasem mówiąc nie wiem nadal jaki standard obsługuje ten TV i czy obsługuje 5GHz.
Link to post
Share on other sites

Cooger, siła rzeczy jeśli podałem dwa modele w podobnym przedziale, to nie będę szukał modeli za 700 zł. Nie łapmy za szczegóły.

WiFi w tv panasonic, zgodnie z zapewnieniami producenta pracuje również pod 5ghz.

W NAS nie będę inwestować, filmy chce oglądać przez Xbmc (streaming).

 

Edytowane przez bartnix
Link to post
Share on other sites

Napiszę jak mam rozwiązane w swoim pokoju

 

1. PC-serwer multimedialny servioo z udsotępnieniem przykładowo AVATAR 2 MKV 1080P h.264

2. ROUTER TP-LINK WDR N750 pod niego podłączona skrętka 1Gbps

3. TV tx-47as650E podłączony do sieci 5GHz

4. plik mkv uruchamiam z pozycji odtwarzacza DLNA w TV

 

streaming jest na tyle stabilny, że mogę przewijać pauzować bez żadnego buforowania czy przycinek ale router stoi max 2 metry od TV

 

jeśli chodzi o usb coogar ma rację router udostępnia max do 10MB z USB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli bedziesz miał HTPC to właściwie po co Ci DLNA i streaming? Panasonicowa Viera jest delikatnie mówiąc słaba, już nawet z pendrive są problemy z napisami - najtańszy BR Samsunga lepiej sobie radził.

 

Jeśli się upierasz na DLNA w routerze to IMO kup któyś z modelia Asus-a, na przykład RT-N66U. Ma on wbudowany serwer DLNA, ale temat znam tylko na sucho, nigdy go nie testowałem. Tak się to wyklikuje:

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...