Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna R9


Recommended Posts

Też mam problem na jaką wymienić moją 7850.. ale w cenie 749zł znalazłem r9 280 dual x z Sapphire nówkę sztukę.. to samo chlodzenie i z tej samej firmy mam w moim 7850 i spisuje sie ono całkiem nieźle :) Wybór prawodopodobnie padnie na tą kartę, chociaż przeraża mnie troche pobór pradu (250wat) 7850 - bierze okolo 130.. chyba, że warto poczekac na 960gtx który ma wyjść w styczniu, cena byłaby około 1000zł jeśli dobrze liczę...

Jak to widzicie? :)

Link to post
Share on other sites

Coś ode mnie znowu ;). Po wnioskach jeżeli chodzi o 280X stwierdziłem, że nie opłaca się ich w większości kupować. Wszystkie jak dotąd, które widziałem na allegro są z okresu początkowego roku. Nasuwa się tylko jedno. Koparka walut. Niby są te 2 lata gwarancji w zanadrzu ale myśląc przyszłościowo jeżeli karta cały rok chodziła na 100% to ile takiej karcie jeszcze zostało żywotności... Inna była by sytuacja jak taka karta pochodziła by od jakiegoś gracza... Wtedy pewnie by się opłacało takie coś kupić. 

 

Tak więc została już tylko r9 280. Najtańsza przeze mnie znaleziona w internecie jest za 791 zł.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/

 

Mam rozumieć, że taka karta nie będzie miała gwarancji w polsce?

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202099

http://www.ebay.com/itm/SAPPHIRE-100363VXSR-Radeon-R9-280X-3GB-384-Bit-GDDR5-PCI-Express-3-0-x16-HDCP-/331394674324?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item4d28a96e94

 

Bo przesyłać do sklepu za 30 dolców nie mam zamiaru jak się zepsuje.

Link to post
Share on other sites

Masz specjalnie dla ciebie przewertowałem allegro i w 99% w/w r9 nie są koparkami. Co o tym świadczy zdjęcie z domowego pc, odstatnie aukcje osoby sprzedającej w/w kartę. Często jest tak że osoba piszę że sprzedaje w/w r9 280x i nie był koparką a ostatnich sprzedanych rzeczach jakie ma to 3x takie same karty LOL :)

 

http://allegro.pl/msi-r9-280x-gaming-3gb-384bit-gwarancja-waw-i4846205614.html0 komentarzy na allegro nowe konto więc wychodzi tylko odbiór osobisty w kuriera za pobraniem bym się nie bawił. Można napisać do gościa być możę ma 2 konto na allegro, więc niech wyśle ci z niego wiadomość wtedy kurier pobranie i dowidzenia.

 

http://allegro.pl/sapphire-toxic-r9-280x-i4818204069.htmlnowa sztuka może nie pujdzię więcej w góre warto policytować.

 

http://allegro.pl/radeon-r9-280x-asus-r9280x-dc2t-3gd5-i4829959721.htmlkarta z marca w historji sprzedanych przedmiotów brak sprzedaży riseró, kart graficznych itp.

 

http://allegro.pl/asus-radeon-r9-280x-top-3gb-gddr5-karta-graficzna-i4837718006.html

 

Jeśli miał bym sam kupić, to wybierał bym coś z tego.

PS: sam chciałem sprzedać swojego r9 280x toxick też jest z początku roku i to nie jest znak żę karta kopała... Jeśli karta jest   z luty marzec to w tym okresie kopanie było mało opłacalne więc wnioski wysnuj sam. Wstrzymałem się z racji tego że chce kupić coś mocniejszego i czekam na prezenty świąteczne, dostane monitor, wtedy będe myślał o przesiadce :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nad grafiką z serii gaming od MSI bym się zastanowił ponoć są wadliwe ,wiatraczki puszczają olej po czasie i często trafiają na gwrancję ja osobiście 2 tygodnie temu kupiłem używkę r9 270x również od MSI i miałem artefakty na pulpicie , jeden wentylator tez juz byl zatarty strasznie skonczylo sie tym ze odslalem karte spowrotem bo mialem dosc moze nowki się tak zaraz nie sypią ale na używki to już bym uważał 

 

https://www.youtube.com/watch?v=JTaD26bupbU ,

 

gdzies na necie widzialem temat o tym ale nie moge znalezc cos

Edytowane przez tulowiecki17
Link to post
Share on other sites

Podobno tak, ale na szczęście gwarancja trzyletnia, więc o tym nie myślę, bo pewnie pójdzie na sprzedaż przed jej końcem. (też mam MSI gaming tylko r9 270). Ale z drugiej strony jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli, stąd też i więcej słychać o wadliwych (choć oczywiście problem istnieje)

Link to post
Share on other sites

Może trochę odbiegne od tytułu tematu ale myślę, że nie warto zakładać nowego tematu dla pozyskania tej informacji :). Wiem już, że z radeonów najlepszym dla mnie wyborem będzie radeon r9 280. 

 

A co byście powiedzieli na temat GTX760? Jak patrzyłem porównania tych 2 grafik to wyniki zależą tak na prawdę od tego jaką firmę bardziej lubi autor. W jednym bardziej zachwalają gtx760 w drugim zaś r9 280. Z tego co się dowiedziałem to r9 280 ma większy pobór prądu i jest głośniejszy. No i niby mniej wydajny. Używanych gtx760 też jest dość sporo na allegro. Tak więc ze znalezieniem jakiejś nie będzie większym problemem. Jestem też ciekawy czy gtx'y też używa się jako koparki, żeby nie nadziać się na jakieś gó**o. Ale podstawą jest wydajność tych obu kart.

 

Przypominam tylko o moich podzespołach:

Karta graficzna - Radeon HD 6870

Procesor - 4x Intel Core i5-2500K CPU 3.30GHz

Płyta główna - asrock z68 extreme3 gen3

Zasilacz - Corsair VX450W

Ram - 8Gb

Gram na monitorze w rozdzielczości 1920x1200.

Edytowane przez deLucas
Link to post
Share on other sites

W prawie każdym teście na dowolnym portalu innym niż pclab, r9-280 ogólnie jest minimalnie szybszy od gtx760. Po OC obu kart, ta przewaga się zauważalnie zwiększa.

Pobór prądu podczas grania na tym amd jest niestety większy niż w przypadku powyższego gtx'a, ale są to tak nie wielkie liczby, że jest to sprawa groszowa nawet dla gracza w ogólnym, miesięcznym rozrachunku.

 

Niestety jest jeden inny problem, który często się pojawia.

O ile gry spod szyldu AMD Gaming Evolved działają całkiem dobrze na kartach NV (czasami nieznacznie gorzej niż ich odpowiednikach z AMD), to gry spod szyldu NV The Way It's Meant to be Played dość często działają dużo gorzej na wydajnościowych odpowiednikach od AMD. Za przykład niech posłuży ostatnio wydany Assassin's Creed Unity lub dużo starszy Splinter Cell Blacklist, testy znajdziesz w sieci bez problemu.

 

Wracając do koparek,

 

 

gtx'y też używa się jako koparki, żeby nie nadziać się na jakieś gó**o

to już jest nudne, wpisz koparki, koparka itp w forumowej szukajce i poczytaj tematy, bo nie chce mi się już pisać na ten temat. :/

Ciągle jedno i to samo.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki użytkownikowi MasterBarti zostałem zachęcony do przeczytania co nieco o koparkach i stwierdziłem po paru minutach, że karty, które były "katowane" to tak na prawdę nie są takie złe :). Zależy po prostu na jakiego sprzedawce się trafi (mądrego czy głupiego). Bo z tego co mi wiadomo to w celu pozyskania większej kaski, karty pracowały na mniejszym napięciu. Natomiast taka karta od gracza jest dużo bardziej "skatowana". No i dochodzą te różnice, np. skoki tmp gdzie w koparce karta działa cały czas na takiej samej temperaturze, natomiast domowa kilka razy dziennie ma duże skoki. Jeszcze coś tam o tym podkręcaniu czytałem. No ale nie ważne :D. Ważne jest to, że jednak przekonałem się wstępnie do tych r9 280x, które już raczej przebiją te gtx'y 760. No i jak taka karta ma jeszcze z 24+ miechów gwary to nie ma raczej o co za bardzo się bać. Chociaż mój stary radeonik zdechł po 2,5r. 

 

Jest jeszcze tylko jedna kwestia. Podobno przy doborze grafiki powinno patrzyć się na procek. Mój zamieściłem w poście trochę wyżej. Czy będzie on odpowiedni do radeona r9 280x?

 

I jeszcze kwestia zasilacza, który ma 450W i nie ma odpowiedniej wtyczki do tej grafiki :/

Edytowane przez deLucas
Link to post
Share on other sites

Do r9 280tki zalecaja 500wat, do 280x 550wat.. jak masz dobrej firmy zasilke to i te 450wat tez wystarczy pod warunkiem ze nie bedzie nic krecone, chyba ze masz jakiegos tracera to odpusc i kup nowy.. co do zasilania samej karty to w pudelku powinna byc przejsciowka z molexa na 8pin i nie wiem czy tez nie ma z 6pin na 8 :)

 

Edytowane przez lesiu1986
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

bład w opisie prawdopodobnie to r9 280 dual x  .

Wyslij maila z zapytaniem


PARAMETRY TECHNICZNE PRODUKTU
Producent chipsetu: 
AMD
Typ chipsetu: 
Radeon R9 280
Typ chłodzenia: 
aktywny
Szyna pamięci: 
384-bitowa
Rodzaj pamięci: 
DDR5
Zainstalowana pamięć wideo: 
3072 MB
Częstotliwość RAMDAC: 
400 MHz
Taktowanie rdzenia: 
  • 850 MHz
  • 940 MHz
Link to post
Share on other sites

Witam Znalazlem oferte z r9 280x za 780:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=7&g=456237&n=Sapphire-Technology-Radeon-R9-280X-DUAL-X-BOOST-3GB-DDR5-PCI-E-384BIT-2DV-HD-DP-FULL

 

Sądzicie, że to jakaś podpucha? Ktoś miał może tą karte? Bo cena wydaje się zbyt atrakcyjna.

Bo to jest zwykła wersja R280, a nie jak napisali R280X. Spójrz na kod produktu:11230-00-40G. Wklej w Google a ujrzysz R280. Edytowane przez Invar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...