Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem mam laptopa Asus N71J z procesorem i i5 i grafiką ati 5730 a raczej miałem, został zalany płyta uszkodzona udało się uratować procesor po oddaniu do miejscowego serwisu dostałem laptopa z płytą główną z procesorem core 2 duo i grafiką gt 220, chciałbym jednak wymienić płytę na jakąś z wydajniejszą grafiką do której włoże swój stary procesor i5 nie wiem niestety jak znaleźć odpowiednią płytę która będzie pasowała do tego laptopa jeśli ktoś jest w stanie podpowiedzieć czym się kierować byłbym bardzo wdzięczny, linki do płyt głównych z wydajniejszą grafiką również mile widziane, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
niestety jak znaleźć odpowiednią płytę która będzie pasowała do tego laptopa

 

 

Napisać do producenta płyty/laptopa/,,zapytać" serwis.

 

 

 

 

 

wymienić płytę na jakąś z wydajniejszą grafiką

 

Płyta główna nie ma dedykowanej karty graficznej. Dedykowana karta graficzna swoją drogą. Płytę w laptopie masz zazwyczaj tylko jeden lub dwa modele. Jeżeli chcesz wstawić swój stary procek to kup taką płytę jak kiedyś miałeś (przed awarią).

 

 

 

 

Z drugiej strony nie wiem czy jest sens cokolwiek robić z tym laptopem (ani nie jest wydajny ani nie wybija się ponad przeciętność poza tym ,,po niezdrowych zabiegach").

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj nie opłaca się.

Sam jestem po reanimacji (tylko z sentymentu) Acera WLMI 5112 i drugi raz tego bym już nie zrobił.

Dokładnie sobie pooglądaj okolice zawiasów ( ja tam z pozytywnym skutkiem walczyłem z gwintowanymi wkładkami wtapianymi w plastik)

Jeszcze jak sam potrafisz zrobić sobie przekładkę to przynajmniej koszt serwisu odpada.

Jeśli masz zwłoki starej płyty to tam zapewne znajdziesz numer płyty lub poszukaj w necie "service manual" do swojego laptopa.

Najlepiej jednak kupić taki sam model uszkodzony np z zbitą matrycą.

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...