Skocz do zawartości

Problem z temperaturą procesora?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Brass,

Recommended Posts

Witam czy z tego screena może mi ktoś odczytać czy z moim procesorem jest wszystko w porządku?

 

http://valid.x86.fr/zxhdf7

 

Po odpaleniu gry dzisiaj zagrałem w nią może ok 10 minut , po tym czasie na monitorze ukazał się obraz takie kwadraty nic nie było widać po czym zawiesił się komputer, pastę zmieniałem tydzień temu,chłodzenie stockowe od am3

 

Czy to może być problem owego chłodzenia i kupić jakieś dedykowane?

 

 

jeśli temat w nie odpowiednim dziale to proszę moderatora o przesunięcie do włąściwego

Link to post
Share on other sites

oc przy procesorze sie nie bawiłem ,przy karcie zmienialem ale to było o 5/10  jednostek

 

a sprawdzilem teraz to wskazuje mi temp cpu 50/55 stopni ,jest odpalona gra i przegladarka,czyli może być to stockowe chlodzenie do niego lipne? paste mam jakąs arctic 

Link to post
Share on other sites

W programie Speed fan dojścia temperatur są nawet do 55 stopni i procesora i gpu ( w stresie)

 

czyli chyba coś jest nie tak

 

może faktycznie to wina tego stockowego chłodzenia na procesorze?

 

nie wiem co robić bo troche ta sytuacja mnie nie pokoi , zwłaszcza że rano tak sie mi komputer zawiesił i potem po ponownym odpaleniu tez sie wylaczyl co prawda od rana mi się tak jeszcze nie stało

 

aha byłbym zapomniał... nie bawiłem się tym w amd catalyst center, tam jest ustawione że regulacja obrotow jest automatyczna i pisze że tylko 27%,może zmienić samemu i powiekszyć na 70/80%? czy zostawić jak jest?

mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć?

Edytowane przez Brass
Link to post
Share on other sites

Temp. wydają się ok. Nie wiem ile grałeś, ale temp gpu miała max 63*C, a cpu 56*C. Możesz spróbować usunąć sterowniki graficzne tym programem(wybierz opcję usuwania w trybie awaryjnym) http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.htmli zainstalować ponownie najnowszą wersję.

Link to post
Share on other sites

zainstalowalem ponownie sterowniki...póki co nie było żadnych odzewów błedu sterownika ale po obserwuje to jeszcze

co do temperatur są na podobnym poziomie , ale jesli piszesz że są w miare to ok


Witam

2dni minely od zainstalowania nowych sterowników i zaczelo sie dziać to samo...

 

http://www.tinypic.pl/d85lpats64xu  ss został zrobiony tuż przed resetem komputera

W grze zaczeły zanikać tekstury obraz sie zamazywal aż nagle obraz na monitorze zaniknal i komputer się zawiesił

czy może mi ktoś coś jeszcze na to poradzić?


w occt też zrobiłem test z zakładki power supply i po ok 2 min program testowania sie zawiesil i wylaczyl ten test

Link to post
Share on other sites

Power supply testuje zasilacz pod obciązeniem grafiki procesora i ramu i jest przerywany jeżeli program wykryje przekroczenie granicznego punktu ustawionego na tych podzespołach. Wykonaj ponownie ten sam test bez OC grafiki i zobacz czy również zostanie przerwany. Temperatury możliwe że wskazywane są ok ale jak wspominał

 

dla rdzenia karty ale ram sie smarzy .
na ramie grafiki mogą być za wysokie spróbuj wyczyścić grafikę sprężonym powietrzem. Możliwe jest też to że rdzeń grafiki przestaje odpowiadać prawidłowo i wywala Ci info o przestaniu prawidłowego funkcjonowania sterownika, zwłaszcza że jest to radeon a one często właśnie w taki sposób objawiają uszkodzenie.
Link to post
Share on other sites

 

 

Możliwe jest też to że rdzeń grafiki przestaje odpowiadać prawidłowo i wywala Ci info o przestaniu prawidłowego funkcjonowania sterownika

Czyli jednak miałem rację. Trudno warto rozglądnąć się za nowszą grafiką. Oznacz jako temat rozwiązany no i do zamknięcia.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...