Skocz do zawartości

Samoistne włączanie komputera i brak reakcji monitora


Recommended Posts

Pod koniec czerwca kupiłem nowy komputer. Od samego początku zauważyłem pewne dolegliwości, ale nie sprawialy mi one jakiejś większej trudności. Jednak po dłuższym czasie użytkowania wolałbym się upewnić co to dokładnie jest. Otóż czasami (1/15-1/20 razy) komputer po wyłączeniu samoistnie się włącza. Drugim problemem jest brak reakcji monitora. Gdy włączony komputer będzie nie ruszany przez ok 30 min bądź dłużej monitor po wygaszeniu nie reaguje na ruchy myszka (nie chce się włączyć obraz). Nie da się na nim nic robić, pomaga tylko restart. W windowsie wyskakują także małe artefakty (tylko na tekście, w grach i innych programach jest wszystko normalnie). Dodam także ,że posiadam Windowsa8.1 (oryginalny).

Myślę ,że możę to być problem z płytą główną, aczkolwiek nie jestem do końca pewien.

 

płyta główna to: gigabyte h81m-hd3

zasilacz: corsair vs450

 

 

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna: sapphire r9 270 dual-x

Procesor: i5 4460

Pamięć Ram:  GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9 

Płyta główna: gigabyte h81m-hd3

Zasilacz: Corsair vs450

dysk: Segate momentus 5400 st9250827as wyciągnięty ze starego laptopa (tymczasowo)

Monitor: Tymczasowo pożyczony od kolegi Flatron L192WS

Link to post
Share on other sites

Jaką masz wersję BIOS płyty głównej? Wyłączyłeś w BIOS opcję uruchamiania pc myszą, z sieci LAN itp.? Z tym wybudzaniem ekranu to różnie jest, jeśli nie pomoże najnowszy BIOS i stery od grafiki to spróbuj wcześniejszych sterow. Jak to zawiedzie to możliwe, że jest dostępny nowy BIOS do karty graficznej, który rozwiązuje problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...