Skocz do zawartości

Oszukać przeznaczenie?


Recommended Posts

1.Proste, ale możliwie że głupie pytanie: Istnieje jakiś sposób aby oszukać grę tak aby widziała np. 4 rdzenie zamiast 2? Nie chodzi mi o wzrost wydajności ani nic takiego bo to nie możliwe, po prostu- niech jedynie widzi jakby były 4 rdzenie.

 

2.Jak to jest w przypadku hyperthreading'u? Komputer np. widzi 4 rdzenie w menedżerze zadań, podczas gdy moja i3-530 ma 2 sprzętowa i 4 logiczne dzięki tej technologii, czy gry także widzą jakby były 4 rdzenie?

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

1. trochę bez sensu - nie wiem czy istnieje taki sposób, ale gdyby gra widziała 4 rdzenie/ wątki to chciałaby (oczywiście gdyby miała zaprogramowaną obsługę wielu wątków) je wykorzystać, co oczywiście nie byłoby możliwe

 

2. gra, jeżeli może to obciąży 4 wątki

Link to post
Share on other sites

A co ci by to dało nic i zwiech całego systemu pod obciążeniem jak nie od razu.

Dałoby mi konkretnie to że chcę kupić dragon age najnowsze które ma blokadę na 4 rdzenie minimum, gdy ma się 2 jest czarny ekran w menu, mój pc swobodnie spełnia wymaganie rekomendowane, ba przewyższa je, tylko że procek mam 2 rdzeniowy i dlatego chciałbym jakoś oszukać grę aby choć na chwile zauważyła 4. Słyszałem że ludziom na i3 z wielowątkowością działa, lecz jeśli nie szukam jakiegoś sposobu abym mógł to odpalić. 

Chociaż sądzę że jeśli bioware nie wypuści żadnej łatki usuwającej blokadę, zrobią to moderzy/piraci. A wszystko przez ten świetny system DRM denuvo który jak zwykle utrudnia życie nie tylko piratom ale i tym którzy legalnie kupią grę :/

Link to post
Share on other sites

co ma system DRM do obsługi procesorów 2 rdzeniowych?

Co do blokady takich procesorów: skoro zablokowali, to znaczy, że gra na takich procesorach działała źle (zadna firma nie pozbawia się dobrowolnie potencjalnych zysków) i nie ma co isę obrażać na rzeczywistość tylko wymienić procesor na lepszy.

 

edit: widziałem że są jakieś sposoby ominięcia tej blokady, ale nie działaja w 100% dobrze

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Ten drm ma do procesorów tyle, że działa on w taki sposób iż przeczesuje w czasie rzeczywistym pliki gry i dekoduje je, co zżera niesamowite ilości procesora, gdyby nie to pewnie nie pisaliby nawet w wymaganiach 4 rdzeni tylko 2, wiedzieli po prostu że ten ich drm to syf zżerający procesor jak spaślak ciastka.

Link to post
Share on other sites

mój pc swobodnie spełnia wymaganie rekomendowane, ba przewyższa je

No skoro gra nie odpala to najwidoczniej nie spełnia nawet minimalnych. Nie oszukasz gry w żaden sposób albo masz procesor odpowiedni do tej gry albo nie, trzeba czekać może łatka wyjdzie i da radę po ludzku odpalić na 2 rdzeniowcu albo trzeba zmienić procesor i tyle

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nie nieodpala bo nie byłem tak głupi aby ją kupić, i raczej tego nie zrobię. Patrząc na fora ile z nią jest problemów (koszmarny fpsy na komputerach potworach, niemożność włączenie gry, niedające się ukończyć questy, etc.) nie będę nabijał kabzy EA, skoro oni robią w ciula graczy, ja poczekam aż wyjdzie pirat, bo pewnie to stanie się prędzej niż oni naprawią bugi uniemożliwiające uruchomienie gry. Ciekawi mnie jedynie 1: Jakim cudem gra dostała takie recenzje skoro jest w niej taka kolosalna ilość błędów uniemożliwiających rozgrywkę, no ale widać że recenzenci biorą dużą porcję szmalu za pisanie. Temat do zamknięcia, już podjąłem decyzję.

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie oszukasz gry w żaden sposób albo masz procesor odpowiedni do tej gry albo nie, trzeba czekać może łatka wyjdzie i da radę po ludzku odpalić na 2 rdzeniowcu albo trzeba zmienić procesor i tyle

Byś się zdziwił, swego czasu oszukałem kilka gier za pomocą specjalnego programu, że mam gpu zgodne z dx8 mając geforce 2 mx400 (który bodajrze miał dx7) i w niektóre szło zagrać bez problemów (np. Prince of Persia The Sands of Time, nic nie brakowało) a w innych brakowało jakichś tekstur czy modeli ale dalej były grywalne lub czasem nie (np. Cold Fear - tutaj było śmiesznie bo brakowało albo ciał albo głów wrogów, już nie pamiętam dokładnie).
Link to post
Share on other sites

Byś się zdziwił, swego czasu oszukałem kilka gier za pomocą specjalnego programu, że mam gpu zgodne z dx8 mając geforce 2 mx400 (który bodajrze miał dx7) i w niektóre szło zagrać bez problemów (np. Prince of Persia The Sands of Time, nic nie brakowało

 

I jak się grało na tym GF2? Bo ja w to prince of persia miałem problem płynnie pograć na radeonie 9600pro w 1280 x 1024 bo mi dropiło klatki jak diabli a u kumpla na FX 5700ultra dopiero dawało rade te 60 fps uzyskać, to musiałeś piłować low 800x600 w 25-30 klatek :) i całe to patenciarstwo po to by ledwo włączyć i się męczyć z dropami fps i paskudnymi detalami :/ wole w ogóle nie grać, także nie oszukałeś gry tylko ją włączyłeś na sprzęcie na którym twórcy nie zalecali tego robić, i nie uwierzę jak mi powiesz że grało się mega komfortowo na GF2 w PoP bo pamiętam jakie były z tą grą jazdy 

zresztą miałem wspomnienia z moim GF2mx też że mi fajnie gry działały, jak rok temu odpaliłem stary pecet ze strychu z tą kartą i chciałem połupać w MOHAA, bo kojarzyłem że działał, jak to odpaliłem jak zobaczyłem pokaz slajdów to ja sam siebie podziwiam jak za młodu się mimo takiej wydajnosci grało :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę, że grałem na max grafice ale, że dzięki temu grałem i grę przeszedłem. Pamiętam, że na najniższej grafice właśnie w tym 800x600 (na malutkim crt to nie był żaden problem) i grało się fajnie a całą grę przeszedłem bez jakichś problemów i jestem na 99% pewien, ze fps był komfortowy chociaż wtedy nie byłem na etapie sprawdzania ile by to było tylko miało nie zarywać. Wtedy grało się dla przyjemności z gameplaya a nie grafiki, teraz to wygląda inaczej. Co drugi gracz ma się posrać jak nie odpali w uber hiper max przy 60fps. Czyżbyś też zaliczał się do takich graczy ? Ja nienawidzę sztucznych ograniczeń tego typu.

 

BTW, aż z ciekawości jutro wygrzebię tego starego złoma (GF2) i sprawdzę bo mam takiego starego pc w domu jeszcze z złączem agp :P PoPa też mam.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Ja nawet jak miałem te 14 lat to mnie strasznie drażniło kiedy gry mi się cięły, i owszem detale mnie tak bardzo nie ruszają, mogę grać i w mediumach (co przy mojej karcie obecnej coraz częściej robię) ale muszę miec 60 fps, ja wtedy kiedy grałem w Prince of persia w 2004 roku miałem monitor LCD i zależało mi również na 60 klatkach w 1280 x 1024, bo też musiałem grać w natywnej z wiadomych względów jak to na LCD-ku

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...