Skocz do zawartości

Perełki z sewisów ogłoszeniowych - najcenniejsze, rzadkie, niedrogie retro


Recommended Posts

Już od dawna nic takiego nie ma, instalujesz i wszystko działa (przynajmniej z serią T zero problemów). Jak ma być bardzo lekko, to sprawdź Lubuntu, albo Xubuntu, nie ma też problemów ze sterownikami i programami pod te dystrybucje. Na słabych komputerach jeszcze lepiej sprawdza się MX Linux, ale jest z nim więcej zabawy niż z pochodnymi Ubuntu.

Link to post
Share on other sites

Po trochu tak jest.

Weźmiesz teraz trochę gratów to się zwolni ciut miejsca, tego IBMa chyba też sprzedałem, bo mam chętnego ale jeszcze dogadujemy wysyłkę, bo to kloc i nie mam zamiaru pakować tego za psi grosz :P

Jeszcze jakby ze 2 budy stare jakieś poszły i karton ze złomem to by było gites. Ale nie chce mi się fotek robić tego, bo mam lenia od jakiegoś czasu masakrycznego.

No i też myślę o benchu jakimś, bo choć miałem ich w życiu ze 4 to zawsze mi coś nie pasowało w nich. Ale teraz to się może zmienić :D Opcje i możliwości są dogadywane.

 

DSC-7166.jpg

 

---

Żeby bufetowa nie cisnęła, że sam spam to łapcie :P

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kontroler-quickshot-do-pc

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, buszi napisał:

Ale nie chce mi się fotek robić tego, bo mam lenia od jakiegoś czasu masakrycznego

Z kąd ja to znam . Mam trochę sprzętu porozkładanego po różnych półkach w domu . Żona się tylko co chwilę pyta kiedy z tym porządek zrobię . Co lepsze kąski wystawie oddzielnie , a resztę zrobię licytacje i może ktoś  zapłaci więcej jak za złom .

 

Tylko , że taki plan mam od dwóch miesięcy , w końcu zdzieli mnie w łeb za to ;)

Edytowane przez jakub1t
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

To nie jest problemem samo w sobie. Ja na prawdę często przy kupnie zestawu wyciągam co mnie interesuje czyli przeważnie część czy dwie, pamięć jak warta jest coś to też leci do sprawdzenia, jak nie to zbieram do kumpla na odzysk, reszta ląduje z automatu w złomie. Szkoda mi życia na sprawdzanie czegoś o wartości 5 czy 10zł. I prądu, bo niedługo to sprawdzanie tego będzie droższe niż sam element :rotfl:

Problemem są janusze, piszesz, że uszkodzone to się pytają co. A co ja elektronik jakiś? Sprzedałem raz płytę, na szczęście z odbiorem osobisty, mówiłem do gościa, że sprzedaje to jako złom, bo odpaliłem z tą płytą tylko komputer by sprawdzić czy zasilacz działa by jak ma walnąć to niech walnie ze złomem jakimś niż z wartościowym dla mnie sprzętem. Post przeszło ale system walił bsoda. Problem, bo mu nie działa LPT czy COM xD Na szczęście odebrał sam, bo był przejazdem więc przestał zawracać mandolinę szybko, bo wprost mu napisałem co było w ofercie i jak chce to może podjechać i oddać. Nie zbiednieję jak oddam tą dychę czy dwie :P

Owszem często jest też tak, że nie chce mi się sprawdzać pojedynczych części więc na szybko na danym zestawie sprawdzam te elementy co chcę sobie zostawić i potem wiem, że to czy tamto działa.

Tak chyba @Krzysko ode mnie wziął kilka mobasów. Część ze sprawdzonych zestawów, jakieś niesprawdzane, bo i tak nie miałem co z tym zrobić więc też od razu do złomboxa poleciały. Sprawa postawiona jasno co było testowane, a co nie i chyba zadowolony, bo nie leciały kukizy na PW %-)

A teraz wystaw złom jakiś i w nim 50 elementów :P Jeden pyta o to, drugi o tamto. Szkoda mi nerwów, bo wiem, że pewnie bym coś tam podziałał, bo też nie lubię tego wyprzedawać typowo na złom, bo czasem jakąś to wartość ma. Już nie jeden raz jakaś Vanta akurat była pod ręką by coś na szybko sprawdzić, a normalnie to leci w złom od razu.

 

---

 

Dla bufetowej :P

https://allegrolokalnie.pl/oferta/stara-myszka-z-kulka-tracer

Link to post
Share on other sites

Ja na wiosnę zrobiłem paczkę złomu komputerowego 60kg. Pewnie sporo było sprawnych rzeczy , ale zaznaczone wyraźnie że to złom i nawet tego nie będę zabezpieczał do transportu . Koleś mnie męczył po kupnie , abym mu chociaż trochę to zabezpieczył . Ok zrobiłem . Po tygodniu z pretensją do mnie , abym mu oddał 200zł bo on na tym nie zarobi . Walczył ze mną z tydzień albo i dłużej . W końcu odpuścił i nawet nie dał negatywnego komentarza . Ale nerwów mi napsół . 

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, jakub1t napisał:

Ja na wiosnę zrobiłem paczkę złomu komputerowego 60kg. Pewnie sporo było sprawnych rzeczy , ale zaznaczone wyraźnie że to złom i nawet tego nie będę zabezpieczał do transportu . Koleś mnie męczył po kupnie , abym mu chociaż trochę to zabezpieczył . Ok zrobiłem . Po tygodniu z pretensją do mnie , abym mu oddał 200zł bo on na tym nie zarobi . Walczył ze mną z tydzień albo i dłużej . W końcu odpuścił i nawet nie dał negatywnego komentarza . Ale nerwów mi napsół . 

Dlatego wystarczy wyraźnie napisać "z przeznaczeniem WYŁĄCZNIE na odzysk". Zarobisz czteropak mniej i nie musisz się wozić. Jednocześnie, nikt nie będzie miał powodu czepiać się ciebie że wpierdzieliłeś wszystko do pudła jak leci bez folii.

 

Ze złomu na pewno nie warto testować przeciętnych płyt. Warto natomiast testować grafiki. Bierzesz płytę z tym uniwersalnym agp, instalujesz dualboota z 98/xp sp3. 80% sterowników zainstaluje ci się z automatu, patrzysz czy nie ma artefaktów. Jak jest git to puszczasz. Każdy zarabia inaczej, ale jednak pójście po drodze do sklepu do paczkomatu żeby wpadło 40-50zł to chyba dobry deal :P

 

Masz różne dźwiękówki? Do nich też stery ładują się z automatu. Patrzysz czy leci muzyka, a później robisz "pakiecik kolekcjonerski - 6 różnych kart". Osobno nie warte nic, razem wpada 50zł :P

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

@buszi wszystko było ładnie pięknie opisane co działa a co nie to czego mam się czepiać? Z Asusa wylutowałem kondensatory, nowe leżą w pudełku i tak leżą od tamtej pory, nie ma czasu... I miejsca xD

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, dulu1 napisał:

Dlatego wystarczy wyraźnie napisać "z przeznaczeniem WYŁĄCZNIE na odzysk". Zarobisz czteropak mniej i nie musisz się wozić. Jednocześnie, nikt nie będzie miał powodu czepiać się ciebie że wpierdzieliłeś wszystko do pudła jak leci bez folii.

 https://allegro.pl/oferta/zlom-komputerowy-ok-65-kg-10579325355?snapshot=MjAyMS0wNC0wNVQxNjo0NTo0OS4zNjhaO2J1eWVyO2U2MjZhMThmYmJmZDNmM2RhMjIzMzdiYTEzNGRjNThhYzczNGFiMzQxNGI1NjQxYjgzN2QxZDRjNjNjOGJiZDA%3D

 

Myślałem , że taki opis wystarczy :)

Ogólnie w tym okresie trafiłem na jeszcze dwóch kupujących . co mi ciśnienie podnieśli . Może słyszeliście o firmie carolus ? 

Link to post
Share on other sites

Niestety tak, na moje szczęście nie ogarniali tematu i u mnie skończyło się tylko na zwróceniu sprawnego sprzętu i stracie 2x kosztów wysyłki.

Ale unikać jak ognia. Nic czasem im nie podpisywać, bo jakieś pisemka potrafią ludziom wysłać po zakupie.

Link to post
Share on other sites

Kupują i nie płacą przez kilka dni, w ostatni dzień robią przelew. Ty nie wiesz co się dzieje, ktoś kupuje ten przedmiot ale na OLX. Piszesz do nich, że sprzedane komuś innemu, bo nie zapłacili. Dostajesz info z regulaminu allegro, że mają 7 dni na wpłatę i właśnie zrobili przelew. Nie chcą anulować tego, jak nie wyślesz to masz im dać za straty jakieś i podają cenę z dudy. Masz na pclolu temat o nich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...