Skocz do zawartości

Perełki z sewisów ogłoszeniowych - najcenniejsze, rzadkie, niedrogie retro


Recommended Posts

Niestety jest szał na te stare SB cały czas.

 

Co to jest za bieda 9800Pro na tsopach?

https://allegro.pl/oferta/xpert-vision-ati-9800pro-agp8x-256mb-tv-out-dvi-10577223614

 

A temu co na głowę spadło? xD

https://allegro.pl/oferta/tuning-epox-ep-8rda3-pro-barton-3200-3gb-ddr400-10508626506

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, buszi napisał:

Co to jest za bieda 9800Pro na tsopach?

No właśnie to dziwadło to nie jest ani klasyczny 9800pro ani nie 9800pro 128bit. To jest coś pomiędzy. Bo z jednej strony, szyna faktycznie ma 128bit zamiast 256 w oryginalnym pro, ale z drugiej strony - karta ma normalnie 380 na rdzeniu a pro 128bit miało 325. No i pamięci wolniejsze bo kości starsze. I jako ciekawostka - raportuje w systemie że jest na rdzeniu R350, ale po zdjęciu chłodzenia widać rdzeń R360.

Może nawet da się ją jakoś odblokować, ale wolałbym nie próbować bo potencjał podkręcania ma zerowy, nawet na wodzie.

Generalnie nie jest zła :D

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, BlackCoffe napisał:

 

Pierwszy to najbardziej biedna wersja Vibry, ale OK. Natomiast druga, nie zdecydowanie nie - PCI.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, buszi napisał:

Niestety jest szał na te stare SB cały czas.

 

Co to jest za bieda 9800Pro na tsopach?

https://allegro.pl/oferta/xpert-vision-ati-9800pro-agp8x-256mb-tv-out-dvi-10577223614

 

 

Bida wersja na szynie 128bit. Kibel, chyba, ze do zbioru 'Collection of fakes'.

8 godzin temu, dulu1 napisał:

Meeeeh, dla mnie graty które mi są mało potrzebne muszą fajnie wyglądać. Jak SB to ave gold

 

Na którego mnie nie stać :hahaha:

 

A dla mnie muszą dobrze działać. Ot, różnica podejścia.

12 minut temu, BlackCoffe napisał:

Tam jest zbiór różnych kart dźwiękowych ;)

 

A to nie spojrzałem dalej, teraz spojrzałem. Nic konkretnego. Lepsze SB jest w tej zbieraninie która szykuję na sell.

Link to post
Share on other sites
Wszelkie Opti, Aztechy (większość) ma problemy z działaniem pod dosem w 16 bitach. Szukałbym SB 16, SB32, AWE32, AWE64, a z innych firm - Pro Audio Spectrum (PAS16), Terratec EWS32 (może być drogo), Ensoniq Soundscape, ewentualnie najbardziej kompatybilne z DOS karty PCI czyli Ensoniq ES1370, lub to samo w wersji Creative czyli SoundBlaster 128PCI (na ES1370, ES1371 lub ES1373).

Edit: Zapomniałem o GUS - to w zasadzie top dla DOSa, ale ceny są zbójeckie i karta wymaga sporo zachodu przy konfiguracji, jednak na pewno odwdzięczy się pięknym brzmieniem.
Link to post
Share on other sites

Wiadomo jak chcesz 100% obsługi wszystkiego w DOS to tylko SB ale niewiele gier ma problemy z innymi kartami. No chyba, że z typowym szajsem co nawet w tamtych czasach kosztował max flaszke :P

Obejrzałem filmiki na tubie, nie jest zła ta opti. No i nie kosztuje majątku.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, buszi napisał:

 

No przecież brzydka jak noc listopadowa :D

A tego co pamiętam to niezłą kompatybilność miały ALS007, ALS100. Natomiast od strony analogowej to większośc takich kart (włączając to Opti) to szumisie.

 

Jakieś Opti mi tu nawet leży, miało trafić do tego Jabola co poskładałem, ale... śledź jest źle wykonany i nie idzie do budy przykręcić :D

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 9.04.2021 o 12:37, dulu1 napisał:

Dobrze zrozumiałem że szukasz tej obudowy, co to ją miało pół polski i była dla ludzi z "lumbago"? Czy to jaja były tylko? :D

 

Nie wiem czy dla ludzi z lumbago, ale w większości zestawów szedł wtedy Codegen 6013 w przeróżnych wersjach kolorystycznych i krótkim i długim chasis.

W dniu 9.04.2021 o 13:34, BlackCoffe napisał:

 

Dlaczego egzotyka?

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, cooger napisał:
23 godziny temu, dulu1 napisał:

Meeeeh, dla mnie graty które mi są mało potrzebne muszą fajnie wyglądać. Jak SB to ave gold

 

Na którego mnie nie stać :hahaha:

 

A dla mnie muszą dobrze działać. Ot, różnica podejścia.

 

Chociaż tutaj nie określiłem się dokładnie - "mało potrzebne graty" to takie które nie są moim głównym retro zainteresowaniem. Po prostu skupiam się na nowszych sprzętach krążących w okolicach s462. Teraz to nawet nie mam nic "dosowego", miałem od kolegi z piwnicy graty pod 486-dx2 na te starsze pamięci, starczyłby procesor i mógłbym odpalić dooma. Ale po dwóch miesiącach czekania na ofertę poniżej 80zł to mi się odechciało i sprzedałem. A jak się w końcu zbiorę na wycieczke do stacji utylizacji odpadów to możliwe że znowu coś dosowego wpadnie, podobno mają tam tego na kilogramy :D

5 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Jak na razie widzę to nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem

Mam wrażenie że te tsengi z czarno-brązowym pcb są chętniej kupowane. Może chodzi o wygląd, może dlatego że te wersje są starsze. A przynajmniej tak wyglądają.

Takie dziwadełko sprzedałem za ponad 70zł. Nie dość, że to płytka sbc (więc tego tsenga można było użyć tylko z nią) to jeszcze pod 386. Nie wiem jakie mogłoby być na to zastosowanie, nawet wolf by na tym nie działał

20201001_023207.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...