Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanko. Chciałem zamówić coś z amazonu. Dokładnie to: http://www.amazon.com/Storm-QuickFire-Rapid-Tenkeyless-Mechanical/dp/B0068INSUM

 

I tutaj moje pytanie, jak to wygląda, bo nigdy nie kupowałem z amazonu.

 

Tak samo jak dla mnie ta strona jest bardzo nieprzejrzysta, mianowicie to jedyna strona jaką znalazłem z dostępnymi klawiaturami CM Storm QuickFire Rapid na MX Red.

 

Czy te klawiatury z tej strony są oryginalne i nowe i pochodzą od dystrybutorów? nie ogarniam kompletnie tej strony, tak jak inne obcokrajowe jak newegg czy cokolwiek jest bardzo przejrzysta...

 

Czy na amazonie mogę płacić już PLN? bo w polsce już są oddziały Amazonu, a jak nie to zamieni mi walutę z konta z PLN na dolary? Jak to działa, czy jest możliwość płacenia np. poprzez przelew internetowy z polskkiego banku? ( w moim wypadku Bank Zachodni WBK) Innej opcji płacenia nie mam, ewentualnie Paypal.

 

Pozdrawiam , i dziękuje jeśli ktoś mógłby pomóc w tej sprawie :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Z Polski jeszcze nie kupowałem, ale będąc w UK często zamawiałem z Amazona. Wszystko było bajecznie proste i działało sprawnie.

 

Gdy wchodziło się na stronę z krajową końcówką domeny ( amazon.co.uk ) wszystkie ceny automatycznie podawane były w funtach.

 

Opcji płatności było kilka, ja płaciłem podając numer karty debetowej - można ją zapisać w Amazonie do zapamiętania, o ile masz pewność, że komputer jest czysty/niezawirusowany. Była opcja przelewu, nie pamiętam niestety, czy był PayPal (nie miałem wtedy konta na PayPalu, więc ten temat mnie nie interesował).

 

Co do samych zakupów, Amazon często sam wysyła, ma wtedy opcje darmowej dostawy lub inną promocję, ale często też jest tak, że wystawiają to firmy lub prywatni ludzie - trzeba dokładnie czytać opisy (czy towar nowy czy używany,czy wysyłają do naszego kraju zamieszkania itp).

 

Nigdy nie zdarzyło mi się, by towar do mnie nie doszedł, mimo że w UK czasem potrafili zostawić paczkę pod drzwiami czy u sąsiada.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanko. Chciałem zamówić coś z amazonu. Dokładnie to: http://www.amazon.com/Storm-QuickFire-Rapid-Tenkeyless-Mechanical/dp/B0068INSUM

 

Te klawiatury, są w podobnych cenach w polskich sklepach (Salurion i Agito: 279,- ; Morele: 289,-).

 

Ale jeśli koniecznie chcesz kupić w Amazon.com to:

Czy na amazonie mogę płacić już PLN? bo w polsce już są oddziały Amazonu, a jak nie to zamieni mi walutę z konta z PLN na dolary? Jak to działa, czy jest możliwość płacenia np. poprzez przelew internetowy z polskkiego banku? ( w moim wypadku Bank Zachodni WBK) Innej opcji płacenia nie mam, ewentualnie Paypal.

- płacisz w USD

- nie ma polskiej strony internetowej sklepu

- Twój bank przelicza wg. swoich zasad złotówki na dolary, a możliwości przeliczania jest mnóstwo: są kursy NBP i kursy własne banków, potem 3 różne tabele kursów: zakupu, sprzedaży i średnie, ponadto, banki pobierają prowizję od przewalutowania (oczywiście każdy bank ma inną prowizję); mało tego są banki, które najpierw przewalutowują złotówki na Euro, a dopiero Euro na dolary (a wszystko kosztuje)

- obecnie na Amazonie można płacić: kartą debetową/kredytową (nie każda jest akceptowana), kartą podarunkową Amazon, z rachunku bieżącego z amerykańskiego banku i jeszcze kilka nieistotnych metod (tu masz szczegóły -> http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201132710)

- jak na razie nie można płacić z polskiego konta bankowego 

- PayPal też nie można

 

Podsumowując, najszybciej będzie płacić kartą

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz dość mgliste pojęcie jak to wszystko ma wyglądać to lepiej sobie odpuść. Sporo z tym zachodu, a jeżeli dobrze tego nie zorganizujesz to jeszcze dołożysz do interesu.

Oto najpoważniejsze aspekty które musisz wziąć pod uwagę:

- amazon.com wysyła tylko do adresów na USA. Co za tym idzie jeżeli tam nie mieszkasz musisz korzystać z usług pośrednika. W grę wchodzi rodzina/znajomi lub firma pośrednicząca. Sam korzystałem i polecam PlusExpress.pl. Towar wysyłasz do nich, a oni potem za odpowiednią opłatą (kalkulator na stronie) wysyłają do PL.

- Towar wysłany może być przechwycony przez Urząd Celny. Jeżeli tak się stanie płacisz VAT, cło i ewentualnie opłatę dla firmy załatwiającej w Twoim imieniu formalności. To ostatnie to kwota ok 150-200 zł. Teoretycznie przesyłka do wartości 50$ nie podlega ocleniu. W praktyce czasem przechodzą też droższe rzeczy.

- Czas oczekiwania to od dwóch tygodni (bez przechwycenia przez UC+paczka lotnicza) wzwyż (raczej nie dłużej niż miesiąc przy przechwyceniu przez UC).

- Nie wszystkie firmy respektują gwarancję na sprzęt zakupiony za oceanem. Co za tym idzie jeżeli coś się stanie musisz odsyłać do USA. Firmy które na  100% takie coś respektują - EVGA, Intel. Nie uwzględniają np. MSI i Asus.

Link to post
Share on other sites

Te klawiatury, są w podobnych cenach w polskich sklepach (Salurion i Agito: 279,- ; Morele: 289,-).

 

Ale jeśli koniecznie chcesz kupić w Amazon.com to:

- płacisz w USD

- nie ma polskiej strony internetowej sklepu

- Twój bank przelicza wg. swoich zasad złotówki na dolary, a możliwości przeliczania jest mnóstwo: są kursy NBP i kursy własne banków, potem 3 różne tabele kursów: zakupu, sprzedaży i średnie, ponadto, banki pobierają prowizję od przewalutowania (oczywiście każdy bank ma inną prowizję); mało tego są banki, które najpierw przewalutowują złotówki na Euro, a dopiero Euro na dolary (a wszystko kosztuje)

- obecnie na Amazonie można płacić: kartą debetową/kredytową (nie każda jest akceptowana), kartą podarunkową Amazon, z rachunku bieżącego z amerykańskiego banku i jeszcze kilka nieistotnych metod (tu masz szczegóły -> http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201132710)

- jak na razie nie można płacić z polskiego konta bankowego 

- PayPal też nie można

 

Podsumowując, najszybciej będzie płacić kartą

 

W takim razie mega lipa jak nie mogę zapłacić kontem bankowym internetowym, ani paypalem.

 

Co do klawiatur które wysłałeś - > nie, nie są dostępne one w polsce od dłuższego czasu. Przeczytaj uważnie link i nazwę klawiatury w której podałem Link :)

 

Quickfire Rapid na Cherry MX Red nie ma w polsce od dobrego roku, tak samo topowych klawiatur, za dobrą cenę :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...