Skocz do zawartości

Zmiana GF 9600GT (pod Wiedźmina 2)


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Bardzo chciałbym ograć w końcu wiesława 2 zanim wyjdzie następna część, którą kupię na ps4. Mój pc to:

 

Intel core 2 duo e8200 2.66GHz

GF9600GT

GoodRam : 4GB DDR2 800

płyta: gigabyte ep35-ds3

zasilacz Modecom FEEL III atx 500W

 

Ogólnie 6-cio letni zabytek, więc nie chcę ładować w niego więcej jak 100-150zł . Jaką karte moglibyście polecić tak żeby wiedźmak płynnie działał w 1366×768? Wiem że procek słaby i zasilacz też nie najpewniejszej firmy, ale przez te 6 lat jakoś jeszcze nie wybuchł :D

Link to post
Share on other sites

Posiadam gf 9600gt i gram na nim w wiedżmina 2 na wysokich. Niestety tylko w rozdzielczości hd (a mój gf 9600gt ma 512mb). Według frapsa było 25- 35 klatek więc jak na taką kartę dość sporo. Na minimalnych w full hd chodziło z 5 na sekundę chyba (ścinało straaaaasznie). Jeśli twoja karta ma 1 GB to jeszcze lepiej. Słyszałem gdzieś że wiedzmin właśnie z gf 9600gt ma problemy. Ja na szczęscie tych problemów nie mam.


dodam jeszcze ze również posiadam 4gb ram ale procek 4*2,33 (q8200) 

Link to post
Share on other sites

"Z moich info na 9600GT powinien odpalić"

 

Odpalić to jak najbardziej odpalił ale płynność (a raczej jej brak) skutecznie zniechęciła mnie do gry już w prologu. A wszystko na niskich ustawieniach.

Niestety moja karta ma tylko 512MB w połączeniu z dwurdzeniowym intelem. Gdzieś czytałem że to nie najlepsze połączeni karty z procesorem... Nie wiem może podkręce procka i kartę chociaż słaby zasilacz do tego nie nastraja zbyt optymistycznie.

Edytowane przez hitmack
Link to post
Share on other sites

Czyli należałoby wymienić procek, co za tym idzie podstawke itd. W sumie cały zestaw? No to lipa trochę. Nie zamierzam składać specjalnie pc do jednej dwóch gier. Laptop i konsola to już nadto. Najwyżej spróbuje podkręcić ile się da - może jakoś to będzie. Dużo nie stracę bo to już i tak szrot.

Link to post
Share on other sites

Cześć

Po 1 kolego zmiana Windowsa na 64bit bo system 32bit nie wykorzystuje w pełni 4GB ramu :) po 2 wystarczy zmiana procka chociaż na Q6600 oraz grafikę na powiedzmy HD4850/70 lub coś ze stajni Invidi jak GTX260

core 216.

 

Procesor Q6600 ( 4 rdzenie ) koszt 150 zł

Grafika HD4870 1GB 110 zł i kupić za pobraniem najlepiej http://olx.pl/oferta/gainward-amd-radeon-hd4870-1gb-golden-sample-CID99-ID7PMRd.html#4b0a33c70d lub  GTX260 Core 216 100 zł http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-geforce-gtx-260-sp-216-CID99-ID7RebD.html#c56a6f18a1 a tutaj prawdziwy rarytasik HD4870X2 w dobrej cenie bo 160 zł a ma wydajność HD5870 http://allegro.pl/radeon-hd-4870-x2-2gb-gddr5-i4805282845.html

 

Napiszę jeszcze jedno przydała by się wymiana zasilacza bo jest on bardzo kiepski i przy tych kartach co wymieniłem razem z Q6600 jest to wręcz wskazane np na taki markowy zasilacz Tagan 600W za 140 zł http://allegro.pl/zasilacz-atx-btx-tagan-tg-600-u26-i-xeye-600w-i4791931548.html lub  Tagan 680W za 150 zł http://allegro.pl/zasilacz-tagan-tg680-u33ii-super-rock-680w-i4778849979.html

 

Wiem że to jest więcej jak 150 zł ale myślę że warto bo jednak taki Q6600 tym bardziej podkręcony chociaż do 3.0GHz z HD4870/GTX260 a tym bardziej HD4870X2 umożliwi tobie granie Wiedzmina 2 bez zająknięcia tym bardziej w takiej rozdzielczości :)

W najlepszym wypadku wymiana tych 3 podzespołów czyli procesor,karta graficzna oraz zasilacz wyniesie 390 zł + KW. ( liczyłem Q6600,GTX260 oraz Tagana 600W )

Edytowane przez pumias
Link to post
Share on other sites

Tego się obawiałem. Co prawda prze tyle lat nic się nie stało. No cóż. W takim razie jaki zasilacz (marka, moc) do tego np. quada Q6600 i hd 4870 i  czy bezpiecznie kupić używanym czy lepiej nowy? Dla ścisłości nie mam zamiaru rozbudowywać dalej tego zestawu, więc zasilacz tylko taki żeby styknął. 

Link to post
Share on other sites

Cześć

Tutaj masz OCZ 500W za 100 zł http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-500w-80plus-i4802920904.htmljest to markowy zasilacz z certyfikatem 80Plus i spokojnie wystarczy do Q6600 i HD4870 :) Dla porównania twój zasilacz na lini 12V ma tylko 310W a ten OCZ 432W.

Edytowane przez pumias
Link to post
Share on other sites

"Z moich info na 9600GT powinien odpalić"

 

 

Niestety moja karta ma tylko 512MB w połączeniu z dwurdzeniowym intelem. Gdzieś czytałem że to nie najlepsze połączeni karty z procesorem...

 

 

hmm czytałeś chyba między wierszami połączenie z dwurdzeniowymi procesorami intela dotyczyło w swoim czasie kart Fermi od GTX 460 wzwyż.Procesor,który obecnie posiadasz bez problemu ogarniał nawet GTX 280 oczywiście po podkręceniu.Co do grafy to sprzedaj 9600GT dorzuć kilka złociszy i szukaj HD 7770.

Link to post
Share on other sites

A gdzie procesor i zasilacz? najtańsze HD7770 kosztują na allegro 260 zł a za 9600GT dostanie 60-80 zł.

 

 

a po co mu zasilacz i procesor ? HD 7770 pobiera nieco mniej prądu od obecnego 9600GT więc wymian zasilacza nie jest potrzebna.Poza tym za 9600GT dostanie jak piszesz 60-80zł plus 150zł,które jest do wydania daję sumę 230zł dokłada 30-50zł jak pisałem wcześniej i kupuje HD 7770 :roll:

Link to post
Share on other sites
A na co mu 2 rdzeniowy procesor pod Wiedzmina 2 ?? :roll:

 

Jak wyszedł wiedźmin 2 mało kto miał 4 jaja na cepie i jakoś się grało. Sam pykałem na e8400 (niekręconym) i GTX 460 - nie pamiętam żadnych ścin czy innych pierdół, cieszyłem się płynną* grą na ustawieniach większych niż medium przy 1680x1050.

 

*dla jednych płynnie jest przy ~30FPS dla innych musi być min. 60.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Myślę że do rozdzielczości 1366×768 karta załatwi sprawę

No to żle myślisz bo wymiana grafiki za dużo nie da i nadal Wiedzmin będzie niegrywalny przy tak kiepskim CPU.

 

Ja uświadczyłem co innego na 2 rdzeniowym CPU Wiedzminie 2 i widzę że ty kolego zupełnie co innego więc zdania są podzielone.W takim wypadku najlepiej będzie jeśli więcej osób się wypowie na ten temat ale i tak uważam że zainwestowanie tych 390 zł wymianę procesora,zasilacza i karty graficznej jest warte zachodu.

Edytowane przez pumias
Link to post
Share on other sites
Może jakiś test-wykres dla tej rozdziałki na potwierdzenie tej fantastycznej tezy ? :o

I nawzajem :o

 

Dobra znalazłem info na forach poświęcone W2 że Core2Duo i GTS250 wystarczy w zupełności do rozdzielczości 1366x768 nawet na upartego koleś grał na Ultra detalach bez uber próbkowania i miał od 25-35FPS a więc jak zjędziesz do medium-Hight to będzie ich jeszcze więcej a tutaj przykład

 

Ja niestety osobiście nie uświadczyłem tego na C2D,najwidoczniej miałem skopaną wersje gry.

Edytowane przez pumias
Link to post
Share on other sites

 

 

390 zł wymianę procesora,zasilacza i karty graficznej jest warte zachodu.

 

Jak inwestycja ma być w zasadzie do jednej gry to raczej średnio opłacalne. Ja na miejscu autora polowałbym na jakąś używkę z poleconych tu kart graficznych i dał sobie spokój z procem (ewentualnie nieco podkręcił). Jak przyrost będzie za mały zawsze można się rozejrzeć za 4 jajowcem, ale nawet q6600 d**y nie urywa w wiedźmaku 2 (test na ultra, wystarczy medium czy lekko dostosowany high aby gra wyglądała przyzwoicie):

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/wolfdale/def/w2_1024.png

Link to post
Share on other sites

 

 

ale nawet q6600 d**y nie urywa w wiedźmaku 2
Zauważ że jest taktowany 2,4GHz a E8400 3.0GHz więc różnica 600MHz za to Athlon II X4 ma taktowanie 3.0GHz i widać już tam różnicę.Jeśli by się podkręciło Q6600 do takiej wartości 3.0GHz to spokojnie z 10FPS więcej by się znalazło :)
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli by się podkręciło Q6600 do takiej wartości 3.0GHz to spokojnie z 10FPS więcej by się znalazło :)

 

Oczywiście, ale tu już dochodzi OC, czyli potrzeba dokupienia mocniejszego chłodzenia, pasty i zasilacza - czyli dalsze koszta dla JEDNEJ gry (w planach PS4)

 

Płyta autora jest bardzo ok jeśli chodzi o sekcję zasilania itp., więc gdyby w rachubę wchodził tylko lekki upgrade w celu dalszego używania kompa to dobrym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie paru groszy w odpowiednik q9550 na podstawkę 771 (taniej niż q6600), dostosowanie biosu i socketu i taki komp podkręcony do ~3,8 GHz spokojnie radziłby sobie z grafiką pokroju HD 7850/70 a nawet lepszą. Wiem bo sam mam takiego podrasowanego dziada. Ale w przypadku autora mija się to z celem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...