Skocz do zawartości

Cooler Master N600 vs Gelid Darkforce


Recommended Posts

Witam.
 

Szperałem ostatnio trochę w internecie i zauważyłem tą budę od Cooler Mastera.  Szczerze mówiąc zaciekawiła mnie dość mocno, ale nigdzie na polskich stronach nie widziałem recenzji, opinii czy testów..
Obejrzałem i przeczytałem recenzje po angielsku i zapowiada się nie najgorzej.

Wiem, że Gelid to bardzo dobry i sprawdzony wybór. Mimo to chciałbym zobaczyć opinie głównie na temat Cooler Mastera! Szczerze mówiąc dalej nie wiem nawet, jakiej grubości ma on blachy.

Przy okazji zadam jedno pytanie odnośnie Gelida, bo okno wcale nie jest mi potrzebne...
Czy mogę w jakiś sposób zamienić ten bok na inny, bez okna i ewentualnie na jaki, skąd kupić itd... i czy ma to jakieś plusy oprócz tego, że nie będę widział co jest w środku?

Link to post
Share on other sites

Co do GELIDA to posiadam obecnie z oknem, przesiadłem się z CORSAIR 300R  buda fajna solidna grube blachy, znajomy mierzył ale nie pamiętam ale był w szoku jeli chodzi o wykonanie tej budy, okno dobrze stroi , mój były C 300R nie posiadał okna , ale okno dobrze mieć taki bajerek , dobrzrzucić oczkiem na bebechy... C-M nie znam... Gelid daje rade ... Ja jestem zadowolony..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z moimi przygodami z CM mialem pewien problem mianowice za malo miejsca za tacka na kable :/ mialem ilite 430 i dominatora 690 :) Nie wiem jak inni ale dla mnie rozwiazania w CM sa malo praktyczne :/ lepiej wziac corsaira 300r 

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Posiadam ta obudowe i oczywiscie jestem zadowolony. Otrzymujemy w dobrej cenie kawal porzadnej obudowy. Blachy ktore nie wyginaja sie na wietrze. Ogromna przestrzen. Wentylacja na bardzo dobrym poziomie. Panel z oknem (dla mnie zaleta dla innych wada). Dobre zarzadzanie okablowaniem. Ofiltrowanie w miare dobre. Obecnie w tej cenie nie kupisz raczej niczego lepszego nowego. Mozesz takze poszukac uzywanych skrzynek na allegro lub innych aukcjach.

Link to post
Share on other sites

nie wiem co mieliscie za obudowy ale mi zadna nie wchodzila w drgania od dysku czy tym bardziej od wentyli... Nawet silentium pc uwazana ja tekturowa nie w pada w drgania stojac nawet na juz wysluzonym chwiejacym sie biurku :) wentyle ida u mnie na 1300obr i nawet boczne panele siedza sztywno. 

Link to post
Share on other sites

Mam N600 i nie narzekam. Jedynie zmieniłem nazwę szybkośrubki na siłośrubki. Wadą brak filtra na boczny 20cm. wentylator. I dyski twarde bardziej słyszalne niż w CM Elite 331, ale tam przykręcałem wszystko na śrubki. Trochę jest bajzlu z kabelkami od wentylatorów, ale jakoś nie mogę się za to zabrać. Jak za 270 PLN to nie jest źle.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

nie wiem co mieliscie za obudowy ale mi zadna nie wchodzila w drgania od dysku czy tym bardziej od wentyli... Nawet silentium pc uwazana ja tekturowa nie w pada w drgania stojac nawet na juz wysluzonym chwiejacym sie biurku :) wentyle ida u mnie na 1300obr i nawet boczne panele siedza sztywno. 

Mialem brutusa 410 i jest to tekturowa obudowa.Blachy sie wyginaja i przez dyski twarde obudowa wpadala w drgania, czego konsekwencja byly denerwujace dzwieki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...