Skocz do zawartości

8gb ram, jakie wybrać do tego Kompa....


Recommended Posts

Cruciale, są tańsze i nie mają grzebienia co jest ważne bo potrzebujesz jeszcze dodatkowe chłodzenie na procka.

Nie będę podkręcał procka tak prędko.. a z tego co wiem na standardowym chłodzeniu da sobie radę... Ale kiedyś faktycznie pewnie będę kręcił.

 

Nie wiem czy ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie, ale obudowę masz z oknem, może warto by było tak dobrać komponenty, żeby to w miarę wyglądało np czerń-czerwień.

Faka mnie wygląd, chcę aby pamięci dobrze chodziły na tej mobo

 

Ja bym wybrał HyperX. Nawet jak zamontujesz lepsze chłodzenie na procesor, to bez problemu podepniesz te pamięci w 2 i 4 slocie na płycie głównej.

 

A jak kiedyś będę chciał dokupić chłodzenie to zmieszczą się 4 hyperx'y ?

 

 

 

// Proszę również podawać inne możliwe pamięci jeśli są lepsze lub lepiej śmigają na mojej mobo

Link to post
Share on other sites

A jak kiedyś będę chciał dokupić chłodzenie to zmieszczą się 4 hyperx'y ?

HyperX mają 32,8 mm wysokości, także nawet pod te największe konstrukcje powinny się zmieścić na styk. Z drugiej strony można już kupić naprawdę wydajne chłodzenie, które zakrywa tylko pierwszy slot na pamięć. W większości wypadków można nawet podnieść trochę wentylator od chłodzenia i wtedy nie powinno być problemu z pierwszym slotem, reszta i tak będzie odkryta.

Link to post
Share on other sites

 

jak składasz mocnego kompa to nie pakuj się w wolne kości tylko bierz jak wyżej albo http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

 

A czy aby mój procek:

 

http://proline.pl/pic_prom/core-i5-4690k_0.jpgIntel Core i5-4690K 3,5 GHz 6MB cache s. 1150 Box.

 

Nie ma maksymalnej prędkości RAM do 1600mhz ? I mimo, RAMy będą szybsze to procek będzie je blokował?

/looking for confirm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...