Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny podpięty do TV


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym sie dowiedziec czy jak podepnę dysk zewnętrzny przez USB do TV to filmy FHD nie stracą na jakości. Mam dość duzy TV 50" i filmy na PC o rozszerzeniach .MKV .M2TS .ISO i tym podobne wazace duzo (8-14gb). Czy zeby oglądac te filmy w jak najlepszej jakośći wystarczy mi zwykły dysk zewnętrzny podpięty prze USB do TV (Bo wejscie HDMI raczej te dyski nie posiadaja prawda?). Jesli nie to co w takim razie polecacie? Oprócz PC-->TV przez HDMI

 

Z góry Dzięki

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję przetestować zarówno dysk twardy podpięty bezpośrednio do telewizora oraz komputer podłączony poprzez HDMI. Również oglądałem pliki o dużej wielkości. Obraz w obydwóch przypadkach był troszkę inny. Nie był gorszy z żadnego źródła ale były różnice. Bezpośrednio podłączony dysk miał naturalniejsze kolory oraz obraz był bardziej stonowany. Z komputera kolory były ostrzejsze wyrazistsze oraz miałem wrażenie, że lepiej oddane były efekty świetlne jak słońce, światło, latarka itp. Filmy z aktorami lepiej oglądało mi się bezpośrednio z dysku twardego, filmy z dużą ilością świata wykreowanego przez komputery lub animowane z komputera. Prawdopodobnie sterowniki z karty graficznej coś tam poodrysowują obraz. Nie chciało mi się tego szukać gdyż efekt był dla mnie zadowalający. Z dysku twardego miałem oryginalne niepodretuszowany obraz, jak sobie twórcy wymyślili. Najlepiej samemu zobaczyć. A i ciekawostka. W filmach w formacie mkv oraz dźwiękiem DTS mój telewizor nie odtwarzał dźwięku w filmach na dysku twardym. Dopiero Amplituner podłączony do telewizora dekodował sygnał. Dlaczego? Nie wiem, działa, więc nie drążyłem tematu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

.ISO to z filmami nie ma nic wspólnego. Na jakości nie stracą. Lepiej sprawdź, czy telewizor obsługuje urządzenia sformatowane w ntfs, bo jeśli tylko w fat32 to czeka Cię dzielenie plików na mniejsze niż 4GB. Poczytaj też na temat formatów wideo i audio, jakie obsługuje tv, żeby potem nie było zdziwienia. Np. nie ma obrazu, a jest dźwięk lub odwrotnie albo wcale nie działajacy plik. Dts nie działał z powodu braku kodeku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko z tymi formatami deklarowanymi przez producenta to jest różnie. W instrukcji jak byk jest napisane w przypadku mojego telewizora, że obsługuje format dźwięku DTS. Po właczeniu pliku cisza. Bawi mnie tylko, że telwizor 3 - miesięczny nie radzi sobie z plikiem a Amplituner, który ma jakieś 7 lat jaknajbardziej. Dla mnie nie wielki problem bo i tak oglądam filmy na kolumnach ale jest masa ludzi, która nie podłacza telewizora do żadnych wzmacniaczy/głośników. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi ;)  Mam do was jeszcze jedne pytanie, a mianowicie czy filmy w 3D włączone z dysku zew. będą mial takie same efekty co przez HDMI?

 

"...ale jest masa ludzi, która nie podłacza telewizora do żadnych wzmacniaczy/głośników."  W tym ja :P

Edytowane przez friczenko321
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...