Skocz do zawartości

Instalacja Windows 7, XP,8 Problem


Recommended Posts

Witam forumowiczów posiadam bardzo dzimny problem z inastalacją systemów operacyjnych . Kupilem od kolegi płytę główną Asus p7h55m usb3 z procesorem i3 540.Do tego zakupiłem nowy RAM ddr3 1333 Goodramu w jednej 4 gb kości . Podczas instalacji systemu generalnie nawet nie zaczętej bo w momencie Starting Windows ( po tym ma "leciec" zielony pasek) komputer wyrzuca mi Blue screena : PCI.sys STOP: 0X0000007E po czym następuje restart i tak bez końca . Przy próbie instalacji XP'ka wszystko gra do momentu formatowania nowo utworzonych partycji : tutaj wywala bluescreena tylko z kodem stop ale innym niż w przypadku siódemki albo komputer wyłącza się sam po czym sam chwile się uruchamia.Probywałem grzebać w biosie ze zmianą SATA na ACHI itp ale to nic nie daje . Dysk sprawdzony na innym kompie i działa bez problemu... Siedzę juz drugi dzień nad tym i nie mam pojęcia o co może chodzic. Bardzo proszę o pomoc..

MB: Asus p7h55m usb3

CPU: i3 540

zasilacz qooltec 425W

Ram : Goodram DDRM 4 gb 1333 (nowy 2-dniowy)

Hdd: Seagate Baracuda 500gb

Link to post
Share on other sites

Na początku zrób przywrócenie ustawień fabrycznych bios. Następnie instaluj nowszy system (nie xp) oraz ustaw AHCI dla SATA.

Sprawdź jeszcze nośnik. Najlepiej jakbyś miał instalacje z USB bo jest najszybsza.

Link to post
Share on other sites

Pomoc techniczna: W celu rozwiązania tego problemu należy uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Microsoft Windows XP.

 

Ten problem został rozwiązany po raz pierwszy w dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP.

 

http://support.microsoft.com/kb/839641

 

Nie wiem jak to wpływa.

Edytowane przez berdbar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...