Skocz do zawartości

Galaxy Note 4 vs iPhone 6 vs iPhone 5s vs BlackBerry Passport


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Freso,

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Jak w temacie, stoję przed takim dylematem. Są to telefony z "wyższej półki" i w teorii zupełnie różne. Jestem w zasadzie w miarę "normalnym" użytkownikiem.

 

CODZIENNE UŻYTKOWANIE

Dużo piszę (maile, twitter, komunikatory itp.),

 

APLIKACJE

Korzystam z dużej ilości aplikacji (Evernote, Instagram, OneDrive itp.).

 

GRY

Sporadycznie gram (od tego mam iPada, PC i konsole).

 

FILMY

Nie oglądam na telefonie filmów.

 

MUZYKA

Muzyka od czasu do czasu, ale rzadko (od tego mam iPoda Classic).

 

PRODUKTYWNOŚĆ

Ważna kwestia dla mnie, kalendarza i aplikacje do optymalizacji zadań i dobre aplikacje z cyklu "To Do List"

 

PAMIĘĆ

Ważna sprawa gdyż często trzymam zdjęcia na telefonie, mile widziane możliwe rozszerzenie o kartę pamięci

 

APARAT

Ma robić ładne zdjęcia, od wypadów na zdjęcia mam lustrzankę (EOS 40D), mile widziane szybkie działanie i łatwy dostęp z zablokowanego ekranu, a także mile widziany tryb HDR (zdjęcia na jakiś spotkaniach w Pubach czy na imprezach)

 

 

Chętnie przeczytam każdą opinię.

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad iPhonami, jak wspominałeś masz już kilka urządzeń od Apple, np. łatwiej będzie je sparować ze sobą, kalendarze, inne aplikacje. Rozmiaru Nota 4 chyba nie potrzebujesz, to jest telefon, komputer itp. w jednym, a BB jest taki bardziej z tego co widzę "biznesowy" i ten jego kształt nie każdemu może pasować

Link to post
Share on other sites

Mialem iPhone 5s! Upadek z pol metra wyswietlacz padl i koniec z iPhon'em :) BlackBerry mozesz wziasc jesli jestes biznesmenem. Ja bym wybral Galaxy note 4. Jak ci nie przeszkadza wyswietlacz duzy oczywiscie  :D  Galaxy nie jest bardzo mocny, ale dalej mocniejszy od iPhon'e.

Link to post
Share on other sites

Note 4 mnie przyciąga, ze względu na rysik, Passport ze wzgledu na klawiaturę, a co do iPhone to przyciąga mnie ekosystem, ale odpycha brak slotu na kartę pamięci i brak możliwości rozbudowy pamięci. Chyba, że ktoś zna metodę na rozszerzenie pamięci. Ponad 3k za 64GB w przypadku iPhone 6, to nie na moja kieszeń, wiadomo, za niższe pieniądze kupię 5s lub 6 16GB.

Link to post
Share on other sites

A Lumia 1520 ? Spełnia Twoje wymagania.

 

Klawiatura Word Flow - świetnie się sprawdza w pisaniu, duży ekran też pomaga. Aplikacje, które wymieniłeś są.

Produktywność - ekosystem Microsoft'u bije na głowę Google i Apple - zwłaszcza jak używamy też Laptopa / Stacjonarnego komputera. Sam tak używam Lumii i sprawdza się idealnie. Kontakty, Kalendarz, Listy ToDo - sam mam Lumię 920, lumię 720, tablet z Windows, komputer stacjonarny - i całość działa genialnie. Zarówno w "prywatnych" kontach jak i z służbowym CRM. A ostatnio na Lumii 920 mam dłużników :) naszej firmy bo CRM mi to umożliwia - i nie musze odpalać tabletu bo na L920 mogę sprawdzić kwoty, numery dokumentów.

Pamięć - 32GB w telefonie + karta pamięci Micro SD.

Aparat - w zasadzie jeden z najlepszych aparatów w śród smartfonów.

 

Do tego Masz jakość wykonania, szybkość, płynność, długie wsparcie - a parę dni temu Microsoft oficjalnie potwierdził, ze każdy telefon z WP8 dostanie Windows 10.

Link to post
Share on other sites

Mam Note 4 i jest najlepszy telefon jaki w życiu miałem. Ale na twoje dyspozycje rekomenduje sony z3c. Jest naprawdę dobry telefon, kupiłem go dla ojca i jest bardzo zadowolony, ma najlepsza baterie z tych wszystkich wymienionych telefonow. Też cena o tys złoty niższa bo mozna dobre oferty znalesc.

 

Proszę sprawdzić

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3_compact-review-1135p3.php

Edytowane przez Tytusak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tych wszystkich czynszu wystarczy ci nawet lg g2. Ja osobiście używam galaxy s5 a żona lumie 930 obaj jesteśmy zadowoleni. Tel są funkcjonalne szybkie bez lagow. Mi galaxy 3ma 2.5 dnia w porywach do 3! Przy normalnym użytkowaniu takim jak ty piszesz ;) lumia za to przy takim samym użytkowaniu wytrzyma 1.5 dnia max ;) Żona tez myśli nad sprzedanie lumi i kupnem galaxy s4 nie ma co wydawać grubo ponad 2 tys za tel skoro tańsze modele o których wspomniałem spokojnie sprostają twoim potrzebą. Przemysl sobie dobrze pogadaj filmiki na YT.

Link to post
Share on other sites

Z rywalizacji odpada iPhone 6 (za duży koszt i za mała pamięć). Sony nie lubię, u mnie w domu jest Xperia i nie podoba mi się ich nakładka na Androida, poza tym wypuszczanie flagowca co sześć miesięcy jest bez sensem i cykl życiowy telefonu skraca się diametralnie. Note 4 bardzo mi się podoba miałem go dziś w ręku, jednak nadal ciągnie mnie do BB ze względu na klawiaturę, ale obawiam się braku aplikacji, a do iPhone 5s przyciąga mnie niższa już cena i łatwiejsza dostępność cenowa wersji 64GB, a więcej niż 64GB nie jest mi potrzebne, poza tym na korzyść iPhone 5s przemawia fakt iż moja narzeczona ma 4s więc korzystanie z iMessage i Facetime jest ułatwione, ale nadal się waham.... 

Link to post
Share on other sites

Ja mialem iPhone 5s jak juz mowilem... Kladlem sie spac wypadl mi z reki (jakies pol metra) i wyswietlacz buuum i iPhone nie ma :P iPhone 5s i 6 nie za bardzo sie roznia z tego co wiem jak ogladalem 6'stke kolegi. BlackBerry tak prawda nie ma tyle aplikacji co google play na androidzie. Obejrzyj sobie sklep BB: http://appworld.blackberry.com/webstore/?%3fcountrycode=CZ&lang=en:)

Edytowane przez Magic_Cacao
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Mialem iPhone 5s! Upadek z pol metra wyswietlacz padl i koniec z iPhon'em

Straszne rzeczy. Od tego są case'y. Każdy wyświetlacz może się potłuc przy upadku.

 

 

BlackBerry mozesz wziasc jesli jestes biznesmenem.

A jak nie jest to nie może?

 

 

Galaxy nie jest bardzo mocny, ale dalej mocniejszy od iPhon'e.

Jest zajedwabiście mocny. I chodzi równie płynnie co iPhone, tutaj w grę wchodzi optymalizacja softu.

 

 

iPhone 6 to niewypal

Yyy.. aha..

 

@Autorze, wykorzystujesz telefon do pracy z tego co czytam. Weź pod uwagę jedną kwestię.

Android jest znacznie bardziej konfigurowalny. Dzisiejsze flagowce (Z2/Z3/S5/M8) trzymają bardzo wysoki poziom jeśli mówimy o płynności i responsywności, a ich przewagą jest to, że wszystko możesz ustawić sobie pod siebie. Chociażby zwykły widget kalendarza/to-do-list na głównym pulpicie - wygodne, o niczym nie zapomnisz, masz to pod ręką.. To nie tak, że iOS się do tego nie nadaje, w żadnym wypadku. Po prostu Z MOJEJ perspektywy praca na Androidzie jest wygodniejsza.

 

Skoro iP6 odpada, to zostaje 5S. Przemawia za nim zgranie się z Twoim ekosystemem, aczkolwiek obawiam się o wygodę pisania na mniejszym ekranie. Poza tym Android = iOS tak naprawdę w tym budżecie, aktualnie czy to iP5S, czy też dajmy na to Note 4 to w sumie ta sama liga. Płynność, świetna jakość zdjęć..

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Ja osobiście używam galaxy s5 a żona lumie 930 obaj jesteśmy zadowoleni.

  :roll:  Jeśli to pomyłka to całkiem śmieszna

 

 

Sony nie lubię, u mnie w domu jest Xperia i nie podoba mi się ich nakładka na Androida, poza tym wypuszczanie flagowca co sześć miesięcy jest bez sensem i cykl życiowy telefonu skraca się diametralnie.

Podobno mają skończyć z tym cyklem za dużo ich to kosztuje 

 

 

Ja mialem iPhone 5s jak juz mowilem... Kladlem sie spac wypadl mi z reki (jakies pol metra) i wyswietlacz buuum i iPhone nie ma

Tu nie ma reguły każdy smartfon który źle updanie potrafi się uszkodzić 

 

 

Jest zajedwabiście mocny. I chodzi równie płynnie co iPhone, tutaj w grę wchodzi optymalizacja softu.

 

Jak to już zwykle bywa w przypadku smartfonów Samsunga, gdy mówimy o wydajności, to mamy dwie strony medalu. Z jednej Galaxy Note 4 z najnowszymi grami radzi sobie wyśmienicie, a przeglądanie sieci czy oglądanie filmów o wysokiej rozdzielczości nie sprawia mu żadnych problemów. Z drugiej zaś sam interfejs pracuje dość ociężale. Gigantyczne spowolnienia się nie zdarzają, ale zwykły dialer otwiera się jakieś pół sekundy po tapnięciu w ikonkę, a animacjom sporadycznie zdarza się zgubić pojedyncze klatki. Niby w żaden sposób nie wpływa to negatywnie na produktywność czy szybkość wykonania jakiejkolwiek czynności, ale jednak w codziennym użytkowaniu nie czuć tej ogromnej mocy, która drzemie przecież pod obudową. "

http://komorkomania.pl/2561,samsung-galaxy-note-4-test-i-recenzja

 

 

"Często narzekamy na TouchWiza i na jego powszechnie znane problemy, ale w przypadku kolejnych generacji Galaxy Note trudno nam to robić, bo widać tu ogrom pracy i mnóstwo dobrych pomysłów włożonych w różne dodatkowe i niesamowicie przydatne funkcje. Owszem, nakładka systemowa Galaxy Note 4 nie jest idealna, niekiedy działa powolnie, w niektórych miejscach jest wręcz przeładowana opcjami "

http://pclab.pl/art60170-2.html

 

 

 

​Autorze na rynku jest masa urządzeń która spełnia Twoje oczekiwania jeżeli jednak szukasz sprzętu z najwyższej półki to wybór nie jest już taki prosty bo właściwie nie ma urządzenia idealnego. Gdyby nie pamięć najlepszym urządzeniem byłby Iphone 6 ale jak już ktoś napisał 

http://www.gottabemobile.com/2014/09/20/why-you-shouldnt-buy-the-16gb-iphone-6/ 16 GB to stanowczo za mało. Z drugiej strony Note 4 który jest mobilnym kombajnem i oferuje niemal wszystko. Zastanawiam się tylko czy jest Ci potrzebne tak wielkie urządzenie skoro nie zamierzasz wykorzystać poteciału jego ekranu. Wbrew pozorom kompaktowość urządzenia jest bardzo istotna i jako były posiadacz pierwszego HTC One śmiało mogę śmaiło stwierdzić że 4,7  cala jest niewiele mniej praktyczne od 5.5 który posiadam w obecnym Lg G3.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
mogę śmaiło stwierdzić że 4,7 cala jest niewiele mniej praktyczne od 5.5 który posiadam w obecnym Lg G3.

 

Czyli sugerujesz, że najlepszym z nich pod względem kompaktowości jest iP5s?

Edytowane przez vitno
Link to post
Share on other sites
Czyli sugerujesz, że najlepszym z nich pod względem kompaktowości jest iP5s?

 

iP5 to z kolei przegięcie w druga stronę. Wydaję mi się że powinieneś brać pod uwagę wielkość urządzenia bo między Iphone 6 a Note 4 jest spora różnica. Jeżeli rozmiar Ci to mnie przeszkadza bierz Samsunga będziesz zadowolony to sprzęt który wolno się starzeje. W innym przypadku szukałbym Iphona z większą pamięcią w niższej cenie ewentualnie czekał na kolejne urządzenia które się pojawią na rynku.

 

 

 

 

 

Michur nie rozumiem twojej aluzji

 

 

Taki żarcik ;)

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
Stać mnie na iP5s 64gb, ale na 6 64gb, to nie ma takiej opcji, zbyt drogie, zresztą nie mam zamiaru płacić 3k za telefon.

 

Tu się w pełni zgadzam o ile zakup samego Iphona nie jest złym pomysłem to płacenie za dodatkową pamięć jak za zboże uważam za głupotę.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...