Skocz do zawartości

Komputer do gier za okolo 2700


Recommended Posts

 
  • Zastosowanie komputera :GRY
  • Maksymalna kwota :2700 max chyba ze coś naprawdę podniesie wydajność to max 2800
  • Których części potrzebuję :"buda"
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:Full HD
  • Specjalne wymagania : 8 gb ramu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nope
  • Własna propozycja zestawu 
  • Inne : zależy mi na nowszych grach ac:u bf4 rome 2 shadow of mordor jeśli możecie napisać w ilu fps by działały na jakiej grafie 

 

Link to post
Share on other sites

używana karta raczej nie ponieważ zamierzam kupić w serwisie w swoim mieście ponieważ mam 25% zniżki. ok jak na razie tyle jak bd miał jakieś pytania to napisze Dzieki 

Takie jeszcze pytanie czy ta karta nie bd się grzała przy dłuższych pograniach ?

Edytowane przez Przeterminowany
Link to post
Share on other sites

MrPatryk - nie wiem, czy to błąd, ale link przenosił do zestawu za ponad 4000 PLN, a autor miał 2800 max.... ( grafika bodajże GTX970 ? )

 

Ja bym to złożył w ten sposób ( ceny z esc.pl )...

 

Procek - ten sam ( i5 4460 - 719 PLN )

Ram - Crucial Ballistix 8 GB 1600 CL9 - 295 PLN

Płyta - MSI B85-g43 - 289 PLN

HDD - WD 1TB Blue - 220 PLN

Grafika - GGBT GTX760 2GB - 869 PLN

Buda - ta sama ( z3 ) - 159 PLN

Zasilacz - CM G550 - 249 PLN.

 

Równo 2800 PLN.

Jedyna moja wątpliwość wiązałaby się z grafiką, ale nie mam lepszego pomysłu.

Edytowane przez BlurgH
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego moja wątpliwość wiązała się właśnie z grafiką...

 

W esc.pl można znaleźć nawet r9 280X za 30 PLN więcej niż to, co ja pokazałem - (ehhh, stare oczy)...

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=49257

 

Zestaw byłby droższy o 30 PLN - czyli 2830 PLN, ale z i5 4460 i R9 280x, 8 GB i porządnym zasilaczem...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat Sapphire ma dobre chłodzenie a dopłata 250 zł do modelu MSI jest kompletnie nieopłacalna, patrząc nawet na dłuższą o rok gwarancję. 

 

 

 

Nie opłaca się bardziej i5 4590 zamiast i5 4460 ?

 

 

Różnica w cenie nie przekłada się tak bardzo na widoczny wzrost wydajność, aczkolwiek obecnie jest to dopłata raptem 60 zł więc jak chcesz to możesz dopłacać. Natomiast jeżeli masz ciąć na reszcie tylko po to żeby wrzucić ten mocniejszy CPU, to lepiej będzie jak zostaniesz przy 4460. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dla mnie zmiana z i5 4460 na i5 4590 mija się z celem ( podkreślam - dla mnie ). Jeżeli nie grasz w wymagające gry w trybie multiplayer, albo gry typu Cywilizacja, to te 100 MHz będzie zupełnie nieodczuwalne. Różnicę mógłbyś poczuć przy 4690/4690k, chociaż i tak przypuszczam, że tego drugiego musiałbyś podkręcić dla lepszego efektu.

Ja grywam głównie w gry typu Mount and Blade, Skyrim, seria Heroes of Might and Magic, starsze tytuły z serii Total War i mój 3570k ( niepodkręcony !! ) się nudzi biedaczyna :cry:

Natomiast mój brat męczy ostatnio Cywilizację Beyond Earth i jego i7 4790k ma co robić.

Kajtek. słusznie napisał - jeśli kosztem zakupu mocniejszego procesora będziesz musiał kupić gorszą kartę, to nie warto.

Edytowane przez BlurgH
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płyta którą podałeś jest ok , chociaż ja osobiście bym poszedł w coś z 4 slotami na ram(zawsze to jakaś większa rozbudowa) ,http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-e45-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-b85m-e45-599722/ lub http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-sata3-in-b85-pro4-581488/
Ale to jest tylko moja opinia. Nie wiem czy zamierzasz dokładać jakieś chłodzenie inne niż boxowe, ale jeśli tak to musisz się liczyć z tym że jeśli weźmiesz wysoko profilowe pamięci to musisz liczyć się z tym że jeden slot na ram będziesz mieć zasłonięty przez to chłodzenie. 

Edytowane przez hayd86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...