Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym zakupić router ADSL ponieważ livebox nie daje rady. Internet czasami się rozłącza, Wi-Fi jest bardzo słabe, no i te pingi. Linię mam dosyć słabą, mam ok 2km do centrali, linia miedziana, telefoniczna. Obecnie jestem w Orange, mam 20 Mb/s ale być może przejdę do netii. Myślałem nad tym routerem: http://www.morele.net/router-tp-link-td-w8970-576148/

Mój budżet wynosi ok. 180 zł.

Podaję parametry linii:

  • Status linii DSL
  • 2.1
    Stan połączenia DSL
    włączone
  • 2.2
    Tryb synchronizacji DSL
    Auto
  • 2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    10 listopada 2014, 20 h 30 m
  • 2.4
    Czas połączenia DSL
    02 d 13 g 58 m 21 s
  • Prędkość i margines szumu
  • 2.5
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    1055 Kb/s
  • 2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    22348 Kb/s
  • 2.7
    Margines szumu w dół
    8.0 dB
  • Jakość linii (błędy)
  • 2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
Link to post
Share on other sites

Cóż. Nie ma tu zbytnio specjalistów w tym dziale. Założyłem podobny wątek pare dni temu i nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi. Zainteresowany byłem również tym routerem i zamierzam się w niego zaopatrzyć, więc jak ci się nie spieszy to dam ci znać jak się router sprawuje gdy go już dostanę. 

Edytowane przez diablos222
Link to post
Share on other sites

W tym przedziale cenowym zasadniczo nie masz zbytniego wyboru, odpowiednik Asusa (w grę wchodzi chyba tylko DSL-N12E) wątpię żeby był w czymkolwiek lepszy - ma mniejsze (i 2 a nie 3) anteny i nie ma portów USB. A od strony ADSL - nie znam żadnego źródła które przeprowadzałoby jakieś sensowne testy w tym zakresie.

Link to post
Share on other sites

Na tej linii którą posiadasz każdy będzie działał podobnie do Liveboxa (o ile masz liveboxa 2.0). szukaj wiec czegoś co będzie Ci odpowiadać po stronie funkcji samego routera. Rozważ też wymiane routera u operatora na model FunBox. Ma bardzo dobry modem ADSL, świetnie trzyma połączenie z dobrymi parametrami. Zmiana na Netie nie przyniesie żadnych zmian w samej jakości połączenia ADSL.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś TP-Linka model TD-W8950ND i internet na nim chodził o niebo lepiej niż na liveboxie 2.0. Co do tego FunBoxa to musiał bym dopłacać za niego ok 11zł co miesiąc tak że nie wiem czy nie lepiej było by kupić jakiś router. W szczególności że ten funbox nie ma żadnej anteny zewnętrznej więc pewnie Wi-Fi będzie tak samo słabe jak przy liveboxie.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci radzę zmień liveboxa.Masz przynajmniej potem wsparcie techniczne i muszą Ci pomóc.Dobry livebox wytrzymuje ok 2lat.Ja po tym czasie (albo wcześniej) po prostu wymieniam na kolejny. Też swojego czasu kupiłem tp linka ale niestety dość szybko padł...i wcale nie był lepszy (wiem to zależy od modelu).

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

niestety jedynym atutem tp-linków itp. routerów jest niska cena (a tą można osiągnąć jedynie poprzez oszczędności m.in. na jakości komponentów i podzespołów), jeśli zdecydujesz się jednak na zakup routera to lepiej dołożyć do czegoś lepszego (np. od wspomnianego już wcześniej asusa - tam możesz liczyć na 3 lata gwarancji i odpowiednią jakość) co posłuży dłuższy czas

Link to post
Share on other sites

Chcę się tylko dowiedzieć jaki będzie najlepszy router w tym przedziale cenowym

 

No i widzisz ile się dowiedziałeś :)

 

1. Routery z chipem Broadcoma działają lepiej więc bierz Netgeara, ale nie wiadomo czy on jest na Broadcomie. (WTF?)

2. TP-Linki słabo trzymają linię. (Wszystkie modele na każdym chipie? Przecież to masa różnych konstrukcji w tym... na chipach Broadcoma)

3.Linksys, tylko Linksys. (Ten Linksys którego nikt nie kupuje (sprawdź ile nowych jest wystawionych na allegro) bo jest strasznie drogi a nawet nie ma anten zewnętrznych?)

4. Weź Funboxa. (przez dwa lata w haraczu oddasz tyle, że mógłbyś kupić kolejny router)

5. Nie pasuje Ci Livebox weź kolejnego. (Może będzie lepszy)

6. Routery TP-Linka są do d... bo są za tanie. (Kup Asusa, ma 3lata gwarancji, zapłacisz 2xwięcej za 50% więcej gwarancji. A Asusy psują się o tyle mniej o ile mniej ich sprzedano.)

 

No to teraz już wiesz co wybrać :)

 

MSPANC

Link to post
Share on other sites

No, teraz mam taki mętlik w głowie...

Linksys nie ma zbyt wiele routerów na ADSL, bardziej DSL.

Co do funboxa to właśnie tak jak pisałem wcześniej, będę musiał za niego płacić, a na koniec im go oddać, bo go tylko wypożyczam.

Tego liveboxa pewnie wezmę ale miałem już 1 teraz mam 2 i co najlepsze lepiej net chodził mi na liveboxie 1, tylko przez to telefon nie działał :(

 

Bardzo bym was prosił o podanie kontretnych modeli routerów. Mój budżet to ok 200 zł, ale nie trzeba mi jakiś ultra wypasów. byle by Wi-Fi miało trochę większy zasięg niż na tym liveboxie 2 i net nie rozłączał się na 1 sec co jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Dora policzmy. Livebox 11 zł miesięcznie to 132 zł rocznie /paczka papierosów miesięcznie/. Przy każdej awarii muszą bezpłatnie naprawić lub wymienić na nowy.Masz zapewnione obowiązkowo wsparcie techniczne,porady przez telefon od techników itp.

Włączmy wyobraźnię.Kupujesz jakiś inny za ok 200 zł to jest 1,5 roku używania liveboxa.Orange Ci może nie pomóc w konfiguracji bo nie musi zgodnie z ich regulaminem.Co wobec tego? Ano szukanie pomocy po portalach gdzie różnie z tym bywa.No a jak się niechcący zepsuje /ma do tego prawo/ no to kolejne 200zł.Oczywiście jest możliwość,że nie zepsuje się przez kolejne 10 lat i w ten sposób zaoszczędzisz 1020zł.Ja to bym zrezygnował z paczki papierosów miesięcznie... :)

Dostępny w Orange jest livebox 3,który ma zwiększony między innymi zasięg wi fi...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Ja idę tylko za radą technika który sam zasugerował mi zakup innego routera niż livebox w związku z tymi rozłączeniami. Podobno jest to związanie z tym że tryb synchronizacji na tym liveboxie jest ustawiony na auto i zmnienia się samowolnie (chyba nie pamiętam dokładnie już tej rozmowy ale chyba o to chodziło).

Wcześniej miałem TP-Linka i technicy którzy do mnie przyjeżdzali nie mieli żadnych objekcji, jeszcze sami sprawdzali parametry łącza po przez ten router, aby upewnić się czy wszystko po mojej stronie jest w porządku.

Fajek nie palę :D

Edytowane przez TheDariusz
Link to post
Share on other sites

Bierz tego 8970 i nie pitol się z LB. Nie wieżę, że bedzie gorzej trzymał linię a o niebo lepsze ma WiFi. Ja pierwszy modem ADSL + router skonfigurowałem u rodziców z 8 lat temu, dopiero w tym roku padł router i musiałem interweniować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...