Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

To jest w miarę świeży test. Mówiłem w perspektywie paru ostatnich lat.

I 2 raz sie mylisz .Nvidia tak misza w sterach aby w grach było dobrze na ich strone

 

 

Nie, ale jaką daje radochę gdy masz wyższy wynik :P

ke?


 

 

Wychodzi na to że 380 to nadal nie będzie pełna Tonga.

A moze nigdy sie nie pojwi wieksza tonga ? przynajmniej w tej serii .....

Link to post
Share on other sites

I 2 raz sie mylisz .Nvidia tak misza w sterach aby w grach było dobrze na ich strone

Obie firmy się skupiają na 3dmarku. Mają trochę inaczej ustawiają priorytety, ale na końcu na slajdach jest miejsce tylko dla jednego testu.

 

 

ke?

Takie wirtualne mierzenie penisa. Jak tego nie rozumiesz to w sumie dobrze o Tobie świadczy :D

 

 

A moze nigdy sie nie pojwi wieksza tonga ? przynajmniej w tej serii .....

Może. Fajnie by było gdyby się pojawiła jako taka ciekawostka. Żeby zobaczyć ile "ukrytych mocy" ma ten i układ i czy w ogóle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A moze nigdy sie nie pojwi wieksza tonga ? przynajmniej w tej serii .....

Za duża różnica cenowa pomiędzy 380(199$) a 390(329$), prawie 500zł, czymś muszą zapchać dziurę, albo obniżyć cenę 290/290X przynajmniej do momentu aż całkowicie znikną z magazynów :)

Link to post
Share on other sites
Za duża różnica cenowa pomiędzy 380(199$) a 390(329$), prawie 500zł, czymś muszą zapchać dziurę, albo obniżyć cenę 290/290X przynajmniej do momentu aż całkowicie znikną z magazynów :)

Raczej AMD poczeka na ruch NV która musi wydać 960Ti i zaatakuje ją pełną tonga.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tym na 100% pozamiatają

Nie wiem co pozamiataja tak mocna dwurdzeniowa karta z 4Gb uzytecznej pamieci. Ta karta na bank nie wyjdzie teraz, musza poczekac na HBM2, niby DX12 bedzie mial mozliwosc sumowania pamieci multi gpu, ale sama gra musi to tez wspierac. Na gry w DX12 jeszcze poczekamy, a wsparcie "stackowania" pamieci nawet dluzej.

Brawo dla AMD za swietna karte, do 1080p. Benchmarki wygladaja pieknie. Ale to tylko 4Gb Vramu. Gry juz FHD biora wiecej.

AMD tez o tym wie , po co do r9 390x wpakowal 8Gb.  

Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem ta karta ma mieć 8gb hbm.

Na chwile obecna moze miec 2x4gb, a to na chwile obecna = 4gb. Po wyjsciu DX12 2x4gb moze byc ~8gb ,ale to pod warunkerm wsparcia przez gre. Obecne HBM1 jest technologicznie ograniczone do 1gb na "kosc" ,a GPU AMD jest technologicznie ograniczone do tylko czterech , bo nie ma wiecej miejsca.  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

 

 

Brawo dla AMD za swietna karte, do 1080p. Benchmarki wygladaja pieknie. Ale to tylko 4Gb Vramu. Gry juz FHD biora wiecej.

Widziałeś już testy w grach że mówisz o tym iż 4GB to za mało? Poczekamy zobaczymy. Warto pamiętać że HBM mają większą przepustowość i przy 4GB szynę 4096bit. 

Link to post
Share on other sites

Widziałeś już testy w grach że mówisz o tym iż 4GB to za mało? Poczekamy zobaczymy. Warto pamiętać że HBM mają większą przepustowość i przy 4GB szynę 4096bit. 

A co to ma do rzeczy? Jak zabraknie pamięci to zabraknie i przepustowość tu nie pomoże.

Fury to nie karta do FHD, jest ona przeznaczona do 4K.

4K i FullHD to buzzwordy. Liczy się ogólna jakość grafiki, a nie tylko rozdzielczość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Widziałeś już testy w grach że mówisz o tym iż 4GB to za mało? Poczekamy zobaczymy. Warto pamiętać że HBM mają większą przepustowość i przy 4GB szynę 4096bit. 

Ok, to pokaz mi test/artykul gdzie przepustowosc/szyna zastepuje ilosc pamieci. Powaznie czekam bo sam znalezc nie moge. Zaden sarkazm ,poprostu chce ta informacje. 

Testy beda pewnie robione bez AA, a to najbardziej wyczerpuje zasoby pamieci. Ja widze u siebie jak FC4 z AA potrzebuje 4.2gb w 1080p. 

Doedukuj mnie prosze bo zastanawia mnie tak mala ilosc Vramu na karcie z najwyzszej polki. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Ok, to pokaz mi test/artykul gdzie przepustowosc/szyna zastepuje ilosc pamieci. Powaznie czekam bo sam znalezc nie moge. Zaden sarkazm ,poprostu chce ta informacje. 

Testy beda pewnie robione bez AA, a to najbardziej wyczerpuje zasoby pamieci. Ja widze i siebie jak FC4 z AA potrzebuje 4.2gb w 1080p. 

Doedukuj mnie prosze bo zastanawia mnie tak mala ilosc Vramu na karcie z najwyzszej polki. 

będą pewnie nie referenty i będą miał pinsiont gb pamięci spokojnie

Link to post
Share on other sites

W tej samej grze jak mialem GTX 780ti GHZ , mocno podkrecony ~1350-1380Mhz, dawal rade ale z AA przy 50 fps mialem pokaz slajdow bo skonczyo sie 3gb Vramu. 


 

 

będą pewnie nie referenty i będą miał pinsiont gb pamięci spokojnie

Ze co?  


 

 

pinsiont

??? :roll:  

Link to post
Share on other sites

http://cdn.videocardz.com/1/2015/06/AMD-Radeon-R9-Fury-X-81.jpgZapowiada się chłodnie i cicho :)

 

http://cdn.videocardz.com/1/2015/06/AMD-Radeon-R9-Fury-X-FarCry4-Ultra.jpgJak to prawda to Titan przegra i to o 20%

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/03/gtx_titan_x/charts/fc4_3840.png

Edytowane przez nowow1234
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Nie wiem co pozamiataja tak mocna dwurdzeniowa karta z 4Gb uzytecznej pamieci. Ta karta na bank nie wyjdzie teraz, musza poczekac na HBM2, niby DX12 bedzie mial mozliwosc sumowania pamieci multi gpu, ale sama gra musi to tez wspierac. Na gry w DX12 jeszcze poczekamy, a wsparcie "stackowania" pamieci nawet dluzej.

Brawo dla AMD za swietna karte, do 1080p. Benchmarki wygladaja pieknie. Ale to tylko 4Gb Vramu. Gry juz FHD biora wiecej.

AMD tez o tym wie , po co do r9 390x wpakowal 8Gb.

Nie musi tak samo jak stery prawdopodobnie nie będą miały profilo sli/cfx.

 

DX12 ma zastąpić profile bo jak sobie wyobrażasz profile dualgpu gdy bedziesz mógł łączyć radka z geforcem...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...