Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Hmm, jak dla mnie mogą i odświeżać, NV też się przecież nie popisała wydając kotlety a w dodatku celowo postarzają Keplery. Mogę się założyć że testy z użyciem dzisiejszych sterowników i porównaniu wyników sprzed premiery Maxwelli, pokaże nam jak bardzo spowolnili Keplery by w oczach przyszłego nabywcy okazały się lepsze :P

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Hmm, jak dla mnie mogą i odświeżać, NV też się przecież nie popisała wydając kotlety a w dodatku celowo postarzają Keplery. Mogę się założyć że testy z użyciem dzisiejszych sterowników i porównaniu wyników sprzed premiery Maxwelli, pokaże nam jak bardzo spowolnili Keplery, by w oczach przyszłego nabywcy okazały się lepsze :P

To fakt, ale tak działa ich marketing - zresztą nie tylko ich, tak już jest :)

Link to post
Share on other sites

Za chwilę się okaże, że amd wypuści same odświeżone choć powinni dać coś na hbm. Sam chciałem coś od nich wziąć, ale ciężko to widzę. 850$ za topowy model? jestem ciekawy czy będzie lepszy od titana x/980ti. A pod koniec roku nvidia znowu wypuści nową serię i pozamiata. Jak tak dalej będzie to amd w końcu zamknie rynek gpu, albo go sprzeda. Wedy nvidia może puszczać ceny z kosmosu :P

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

No tak dam111111, a jest już w końcu jakaś pewna data premiery? Już dawno nie mam czasu śledzić newsów.

 

Gdyby jeszcze AMD miało physx. Co jak co, ale w mafii 2, czy batmanie wyglądało to rewelacyjnie.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Zawsze starałem się być obiektywny w ocenie kart AMD/NVIDIA, chociaż nigdy nie ukrywałem swojej "sympatii" do zielonych. Jednak w obecnej sytuacji, w mojej ocenie AMD dostaje ostro po du**e. Wolałbym, żeby AMD coś namieszało w półce high-end. Obecnie NVIDIA ustala ceny i przez to rynek okrutnie cierpi. Chociaż trzeba przyznać, że płacąc miliony za 980 GTX, mamy pełną moc. Do tego 970/980 kręcą się jak szatany na karuzeli.

 

AMD nie ma nic, a jak jeszcze potwierdzą się plotki i dostaniemy kotlety, które będzie trzeba chłodzić agregatem, to będzie ciężki okres dla potencjalnych kupców. Nie wspominam nawet o Titan X czy ew. 980 Ti, bo te karty są poza zasięgiem AMD.

 

Więc dziwnie to zabrzmi spod mojej klawiatury, ale RUN AMD, RUN!

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

AMD nie ma nic, a jak jeszcze potwierdzą się plotki i dostaniemy kotlety, które będzie trzeba chłodzić agregatem, to będzie ciężki okres dla potencjalnych kupców. Nie wspominam nawet o Titan X czy ew. 980 Ti, bo te karty są poza zasięgiem AMD.

No właśnie w tym jest problem, że Fiji celuje w Titana X i 980Ti. Nie wiadomo czy wypuszczą coś nowego w pozostałych segmentach.

 

Znaczy podejrzewam, że idą po najniższych kosztach. Celowanie w najwyższy segment zazwyczaj bardziej się opłaca niż wypuszczanie czegoś niżej (marże), a firma ostatnio nie ma zbyt wiele gotówki do inwestowania w wiele układów. W tym czasie Nvidia zdążyła puścić trzy Maxwelle i opanowali wszystko od 960 w górę (Radeony obecnie nawet nie wychodzą zbyt tanio).

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...