Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Kupiłem na próbę RX 580 8GB. Jak na razie przetestowałem w Kingdom Come oraz najnowszym Asasynie Oddysey. GTX 970 w Kingdom Come: ledwo ledwo 30FPS w mieście, RX 580 50 FPS w mieście. Benchmark puszczony w Asasynie: GTX 970: min FPS 8, średni 19; RX 580: min fps 25, średni 40 (ustawienia bardzo wysokie). Nie spodziewałem się dwukrotnego skoku w wydajności.

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem swojego starego Sapphire RX 480 Nitro i pasta cóż suchutka. Ciekawe jaka różnica będzie jak walnę BeQuiet DC1.

rweiicA.jpg

Link to post
Share on other sites

rozebrałeś swojego, myślę zobaczę u siebie chociaż temp były  w normie ale pasta suchutka przy wycieraniu jak piasek. Thermopady do wymiany  czy mogą zostać, miękkie są ?

 

http://i64.tinypic.com/w6s5et.jpghttp://i63.tinypic.com/2h5k60y.jpg

Link to post
Share on other sites

rozebrałeś swojego, myślę zobaczę u siebie chociaż temp były  w normie ale pasta suchutka przy wycieraniu jak piasek. Thermopady do wymiany  czy mogą zostać, miękkie są ?

Cóż twoje niestety nadają się do wymiany. Nie wiem jak to nazwać, ale u mnie te termopady wygląda na to, że były nasmarowane jakimś płynem(?) by zachowały swieżość i wyglądają jak nowe nie były też jakoś specjalnie twarde, więc ich nie ruszałem.

I jaka ta różnica?

Cóż zrzędziłem tu na forum, że karta się pieprzy jak dochodzi do 70*C. Przy automatycznym sterowaniu wentylatory wchodziły na maxa i zrzucała zegary na rdzeniu, więc myślałem, że coś było walnięte na karcie, no bo jak to 70*C to bardzo mało w stresie. A tu po zmianie pasty problem ustąpił od razu, rozgrzewa się normalnie do 80*C kultura pracy zmieniła się diametralnie, a przy tym taktowanie trzyma jak skała. Wyła, więc ustawiłem wentylatory ręcznie teraz po prze-pastowaniu przy takich samych ustawieniach spadło gdzieś 5-10*C. No i co karta działa jak nowa :)

 

Wcześniej: 68*C 2200rpm, teraz 65*C 1700rpm.

Tu jeszcze znalazłem wideo, które nagrałem z tym co się działo:

 

Byłem w zasadzie debilem, bo tak działała prawie od roku, a nie rozbierałem ze względu na gwarancję, która skończyła się nie dawno. A w zasadzie nigdzie nie było plomb, a nowa karta RTX od Palita ma naklejone :/. Nie mniej dziwne to dla mnie było, bo w laptopie jak pasta straci właściwości to od razu widzę, że zaczyna się gotować (90*C), a tu nie było w zasadzie temperatury, a karta głupiała.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

termopady z obustronnym klejem przy zdejmowaniu się rozwarstwiły, te bez kleju jakoś się trzymają przy montażu, czy brać z klejem z jeden strony ?


edit:

dobra miałem jeszcze gelida gp 12W, tylko żeby to doczyścić to masakra ale dało radę :)


Marny ten termopad geilida, temp takie jakich nigdy nie miałem po oc momentalnie mam 75 stopni i zbija takty. Grubość też nie ta 1mm, zamówiłem 0,5 i 0,3. Docinki na backplate z otworami w środku tylko roboty sobie narobiłem. Pady miały przyjść dzisiaj jednak będą w poniedziałek.

Link to post
Share on other sites

Na rdzeń dałem noctua nt-h1, pad na pamięci sekcje przód i tył pod backplate.


CrissPell jak z kolorami w grze po przesiadce na rtx, ja przez ostatnie dni wsadziłem 1060 i różnica koloru jest dla mnie marna, ustawione fullrgb nawet cyfrową poświatą ruszyłem ale to nie jest to. Już sam nie wiem co mam przestawić żeby było podobnie. Zresztą nowe termopady dzisiaj odebrałem to wrócę na 580.

Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiem o czym mówisz. Nie widzę, żadnej różnicy. Może mój monitor też nie jest jakiś wybitny pod tym względem.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Radeon zawsze miał "lepsze" kolory od nvidii. Nawet ustawienie full-range (nvidia ogarnęła już domyślnie ustawianie limited) nie wyrównuje tego. 
Czemu? Jest to wina kompresji (niby bezstratnej jak to legendy mówią) z której korzysta nvidia. Od ponad 10 lat nic się nie zmieniło i długo się nie zmieni. 
Czy to ma jakieś znaczenie? Dla graczy nie - bo wolą mieć parę fps więcej (nawet jeżeli mówimy o jednym fps). Dla maniaków jakości obrazu to rozwiązanie jest gorsze. A w praktyce? I tak każdy wybierze nvidie bo amd nie ma z czym startować od kilku lat jeżeli chodzi o wydajność... Miałem 980M SLI z 4K no i fajnie. Co bym miał po minimaaaaalnie lepszych kolorach skoro miałbym pokaz slajdów?  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam , caly czas w moim RX 590 uzywam sterownikow Press poniewaz tam dalo sie fajnie suwaki ustawic aby karta nie chodzila glosno - na najnowszych suwaki wattmana byly nie do ustawienia ale slyszalem , ze to sie zmienilo i na tych nowych juz tak mozna robic - Jaki jest teraz najlepszy sterownik do ustawienia RPM karty ?

Link to post
Share on other sites

No nie najnowsze, zainspirowalem sie kolega wyzej zainstalowalem te najnowsze a juz dlugo dzialelm na tych press gdyz tam sie dalo ustawic RPM karty na poziomie 2200 i wyzej wiadraki nie dzialaly a tutaj zainstalowalem ta wersje najnowsza i przy csie RPM dochodzi do 2400 co jest dla mnie jakims nieporozumieniem totalnym - Przy tych suwakach karta rx 590 jest nie do wytrzymania poniewaz w grze PUGB RPM dochodzi do 3000 a w tej wersji Press moglem sobie ustawic maks 2300 i glosnosc byla super , temperatury fantastyczne - A na Automacie dzieja sie rzeczy nie zrozumiale dla mnie - I tutaj moje pytanie czy wyszedl taki sterownik przy ktorym te suwaki mozna ustawic tak abym mial 2300 RPM i koniec i wiecej mi obroty nie chodzily ? Czy jedyna mozliwoscia jest powrot do Press czyli starych sterownikow ? 


A dodam iz wolalbym nowe gdyz ogrywam Sekiro a na tamtych gra jeszcze nie byla wspierana  w 100%

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy używana RX 570 4GB to najlepszy wybór w cenie ok. 400 zł? Zastanawiam się jeszcze nad GTX 1060 3GB lub GTX 970 i nie wiem co wybrać. Karta będzie współpracować z Ryzenem 1500x. Gram w 1920x1080.

Gtx970 jest trochę szybszy od rx570, ale ciężko już kupić z gwiazdami, rx570 można kupić prawie nowe za 400zł i ja takiego wczoraj kupiłem w wersji nitro+, o dziwo kultura pracy bardzo dobra i oc w moim egzemplarzu jest naprawdę super.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...