Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

120C na VRM to za dużo. Albo gw albo zabawa w kotka i myszkę z coolerem. Podpowiem, że DA SIĘ zdjąć plombę bez uszkadzania jej (tak, że potem można ją spowrotem przykleić) tyko pytanie, czy wymiana pasty pomoże? Może jakiś termopad na sekcji zasilania by się przydał?

A w jaki sposob? Po prostu paznokciem to podwazyc? Jest aby jedna naklejka na srubce w moim przypadku :P

Link to post
Share on other sites

Nie, nie paznokciem. Ja to robiłem suszarką + nożykiem małym. Po odklejeniu od razu naklejamy na folie dwustronną, co bardzo ułatwi proces ponownej aplikacji.

Korci mnie żeby w tym TUF wymienić, ale jak stracę gwarancje to cała zabawa mija się z sensem - na gwarancji i tak mi wymienia pamięci
Link to post
Share on other sites

Nie mam czasu chwilowo na wyciągnięcie karty by sprawdzić ale mam takie wrażenie że część vrm będzie chłodzona tylko. I to ta nie chłodzona część czyli 2 fazy dla pamięci jest bez chłodzenia osiągając 122 stopnie. Ma ktoś tą kartę choćby z 4gb vram by sprawdzić w HWInfo? Sugeruje się zdjęciami z testów od "toms hardware " w wersji z 4gb. Tam znowu piszą że sekcja zasilania ma tylko 3 fazy dla GPU. Gdzie indziej twierdzą znowu że jest 6+2.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto spróbować. Jeżeli zobaczysz, że plomba nie odchodził to dasz sobie spokój. A jak odejdzie to wrzucisz świeżą pastę / wymienisz termopady.

Oj nie tylko o wymiane pasty sie rozchodzi:

https://www.youtube.com/watch?v=0Rre77rE3Ag&t=630s

Ale do pasty wracajac - wlasnie, przeciez zobacza ze nie jest tak samo idealnie wymierzona jak w oryginale?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem w marcu chyba rx 570 od shappire i po kilkudniowych testach z temperaturami miałem jak u autora, pląbę zdjąłem (wyciąłem) wysuwanym nożykiem z nowym ostrzem, miałem wrażenie że ze starości to sama odeszła. Pasty prawie nie było i temperatury powyżej 80 stopni, po nałożeniu nowej pasty (zwykłej mx5 czy pactum od spc - już nie pamiętam) temperatury o około 10 stopni w dół poszły a obroty o około 1000rpm w dół z 2500 do 1500, także w starej karcie zmiana pasty to prawie obowiązek.

Link to post
Share on other sites

W każdej karcie po roku, dwóch tym bardziej wypada wymienić pastę. Ja na świeżo zakupionym gtx 1650S (nówka ze sklepu) z ciekawości rozkręciłem Cooler i okazało się, że fabrycznie pasty jest za mało i niecały chip był nią pokryty...

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Czytalem kilka razy ze byl podobny problem ale nie moglem znalezc rozwiazania. Czasami podczas grania nawet w gry typu cs albo tft potrafie miec 20 fpsow na rx 580 a do tego czasami po prostu freezuje mi komputer. Odsylac karte czy to cos z ustawieniami?

zignorowałem problem bo w grach typu LoL wystarczylo ustawic wentylatory na max ale od kilkunastu dni probuje zagrac w nowego total wara i po kilku minutach wywala mi komputer probowalem chyba wszystkich sposobow instalacje starych sterownikow instalacje samych sterownikow rozne zabawy w ustawienia karty i raz gralem moze ciagiem 5 godzin po ktorych jak zawsze monitor zrobil sie kolorowy + piszczacy dzwiek jak z uszkodzonego radia (i7-4770k MSI z87-gd65 i zasilacz 750W nie pamietam jaki ale nie jest to noname)

 

rezygnacja z programow do monitorowania temperatury/wydajnosci sprawila ze komputer freezowal sie szybciej

Edytowane przez Gejb1
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Upolowalem koledze pod koniec 2019 roku RX 580 8GB za 650 pln (pokoparkowy, z gw). W zeszłym tygodniu sprzedał ją za 2100 pln, dołożył 300 PLN i kupił RTX 2070... Polaris strasznie poszedł do góry - 570 8GB latają niewiele taniej niż 580, a jeszcze w poprzednie wakacje szło kupić taką kartę za 400-450 pln... 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Te karty z gwarancją po tyle chodzą, 30MH/s kopią ;) Prawie 2x więcej niż podczas premiery 4 LATA TEMU!

Inna sprawa że pisanie o tym modelu jako lepszym od armora czy XFX to zwykłe kłamstwo.

Niby z jakiej racji to nie jest lepsze od XFX? Miałem XFXy, to szrot totalny. I grzały się i suszarki niesamowite. Nawet przy premierze Navi się nie poprawili. Nie wiem czy czasem XFX nie robi najgorszych chłodzeń do AMD...


Armor to akurat coś bardzo podobnego, ale też głośniejszy.

 

  

3 godziny temu, Succubus napisał:

Ładnie kogoś powaliło.

 

 

 

A po ile wg Ciebie ma to chodzić, by nie powaliło?

 

Widziałeś tańsze z gwarą taką długą? Bo ja nie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.05.2021 o 18:09, korzychxp napisał:

A po ile wg Ciebie ma to chodzić, by nie powaliło?

 

Jak skończą się wykopki, to tak po 500zł max. No i to jest odpowiednia cena tych kart - nie ważne, czy z gwarancją, czy bez.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Succubus napisał:

 

Jak skończą się wykopki, to tak po 500zł max. No i to jest odpowiednia cena tych kart - nie ważne, czy z gwarancją, czy bez.


Ile wy jeszcze będziecie porównywać ceny które nie istnieją? W ten sam sposób możesz sobie życzeniowo myśleć że 3060Ti jest po 1700, ale nie jest.

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, korzychxp napisał:

W ten sam sposób możesz sobie życzeniowo myśleć że 3060Ti jest po 1700, ale nie jest.

Patrząc na ceny kart z zeszłego roku to powinna być tak w okolicach 2k. I kiedyś w końcu pewnie po tyle będzie :)

Link to post
Share on other sites

@korzychxpma tutaj jednak więcej racji, niestety. Rok temu, normalna cena za 580/8 to było ~600 pln i logicznym wydaje się, że dwanaście miesięcy później te ceny powinny spaść. Jak uJowo jednak jest każdy widzi, do tego ani Zieloni ani Czerwoni nie pokazali żadnej nowej karty pod entry-segment (RTX 3050, RX 6500). Dodatkowo, w związku z nadal tragiczną podażą nie zapowiada się, żeby szybko miało być lepiej. 

 

Powiem więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przyszłym roku ceny jeszcze bardziej po*ebało (bo Eth nie przejdzie na Proof-of-state; bo problemy z dostawami np krzemu tylko się pogłębią; bo będzie pożar w fabach TSMC/Samsunga; itp) i z tamtej perspektywy dzisiejsze ceny będą wyglądać na znośne... 

 

I szczerze mówiąc przestaje mnie to ruszać. Jeśli dostanę w 2022 APU Raphael z Zen4 i RDNA2 mobile to gonię Gpu w cholerę. 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Rebelmind napisał:

I szczerze mówiąc przestaje mnie to ruszać. Jeśli dostanę w 2022 APU Raphael z Zen4 i RDNA2 mobile to gonię Gpu w cholerę. 

 

Niby racja, ale jak ceny wszystkiego jeszcze pogonią w górę (jak piszesz, ceny bardziej po***ie), to lapek z takim APU też będzie w cenie nie do przyjęcia.

 

ku**a - może by ktoś tak wynagrodzenie podgonił jak ceny GPU przez ostatni rok, to by się wszystkim żyło lepiej ... ale nie, bo kogo to ku**a obchodzi :(

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.06.2021 o 01:54, korzychxp napisał:

Ile wy jeszcze będziecie porównywać ceny które nie istnieją?

Pewnie do momentu aż się pojawią. A ile to potrwa to nikt nie wie.

Polacy to z natury cebularze i ponad połowa albo i więcej ludzi którzy orientują się w tym co się wydarzyło z cenami i dostępnością gpu ma w głowie jedną myśl: Ni chu.a nie będę przepłacał, kupie gpu za 2 lata.

Jak przeciętny Kowalski zarabia 3-4tys miesięcznie to gdzie on kupi gpu za 5-6tyś ze średniej półki (3070 na przykład). Miałem synowi składać pc ale by się nie doczekał więc dostał laptopa - za 3500 ma i710750h, gtx 1660ti i niestety 8gb ramu ale zaraz się dokupi drugie 8 i będzie cacy - na 2 lata starczy. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, olo163 napisał:

Polacy to z natury cebularze i ponad połowa albo i więcej ludzi którzy orientują się w tym co się wydarzyło z cenami i dostępnością gpu ma w głowie jedną myśl: Ni chu.a nie będę przepłacał, kupie gpu za 2 lata.

Jak przeciętny Kowalski zarabia 3-4tys miesięcznie to gdzie on kupi gpu za 5-6tyś ze średniej półki (3070 na przykład). Miałem synowi składać pc ale by się nie doczekał więc dostał laptopa - za 3500 ma i710750h, gtx 1660ti i niestety 8gb ramu ale zaraz się dokupi drugie 8 i będzie cacy - na 2 lata starczy. 

 

Nie wiem czy brak skłonności kupienia samego GPU za 5-6k czyni z kogoś "cebularza".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...